Skocz do zawartości


Porębiusz

Rejestracja: 14 kwi 2012
Poza forum Ostatnio: lip 16 2019 21:34

Moje posty

W temacie: ZMIANY na wodach PZW CZĘSTOCHOWA od 2019 r.

03 styczeń 2019 - 10:50

Edvisie i Mepsiku nie chodzi o to że wody będą puste.Nikt nie zakazuje wędkowania,tyle że nie wolno spinningować.Można powiedziedzieć że obecnie mieszkam u Brytolii,Swietnie grają Rocka w klubach a gdy jadę powędkować nad rzekę przy piwku wpisuje swoje imię i nazwisko na kawałek papieru na którym z drugiej strony jest czarno na białym co mi wolno na danej wodzie,czasem również jest jasno napisane jak cienko będę pierdział jeśli przegnę.Nie potrzeba walnych zgromadzeń,biur,czy innych pierduł żeby w wodzie była ryba która jest warunkiem aby ludzie kupili licencje za grubą kasę.Pytanie retoryczne,DA SIĘ ?

Danielu wiem że tu z murem władzy PZW wszystko robi się na zasadzie kompromisu,to co napisałem w poscie powyżej możesz potraktować jako nadzieje noworoczne,ale sam powiedz nie byłoby fajnie.

Gdyby Daniel i reszta Chłopaków z Salmoklubu byli właścicielami wody którą się opiekują byłbym spokojny,ale niestety nie mogą bo MUSZĄ działać w imieniu monopolisty,czy w gospodarce rynkowej uważacie to za normalne???

Wiercica jest pełna tęczaka,fajny parasol i powód by przebywać nad tą wodą w czasie ochrony potoka,ale bądzie etyczni.

Kolega z Blachowni walnął babola raczej nie świadomie,szkoda bo ja go nie uważam za kłusola,rybek nie zabijał,użył tylko nie świadomie nie dozwolonej metody,dlaczego? Wejdź Drogi użytkowniku na stronę okręgu i spróbuj dowiedzieć się co wolno w okręgu nad wodą a co nie.Mnie nie obchodzą sprawozdania z zebrań i inne bzdety,chcę wiedzieć właśnie to,ale niestety sporo się muszę naklikać aby się dowiedzieć że lipień jest surowo chroniony.Czy zasrane pzw kolejny raz musi udowadniać że ochrona wód im nie leży???


W temacie: ZMIANY na wodach PZW CZĘSTOCHOWA od 2019 r.

01 styczeń 2019 - 15:19

Teraz pięknym dopełnieniem byłoby gdyby Koledzy wywalczyli na wszystkich wodach P&L bezwzględne stosowanie haków bez zadziorów,w przypadku spinningu przynęty uzbrojonej w jeden hak czy kotwiczkę.


W temacie: zb. JULIANKA zmiana przepisów i zasad wędkowania

27 grudzień 2018 - 20:42

Dopuszczony spinning i sztuczna mucha, zakaz wędkowania w nocy, zbiornik nie jest zaliczony do wód górskich... Czyli na zbiorniku wolno wędkować spod lodu na blaszkę. Czy dobrze rozumiem?

WŁAŚNIE,czemu nie można kupić skrawka papieru uprawniającego do połowu gdzie jasno jest napisane co mogę i ile czasu wędkować,Gdzie w dwóch trzech zdaniach jest jasno napisane co mogę i co mi grozi jeśli tych zasad nie będę przestrzegał,i kupię taką licencję nad wodą w sklepie sporzywczym nad wodą czy barze.Ale PZW i społecznicy wiedzą lepiej,może zanim pojedziesz na ryby ktoś Ci odpowie.


W temacie: Wiercica Julianka-Zalesice

19 grudzień 2018 - 20:30

Kolego @chytaki team balchownia ile razy widząc nieprawidłowości, wykroczenia lub czynny kłusownicze poinformowałeś o tym PSR, SSR, Policję ?

 

Składka mówisz idzie w górę, dla mnie to ona wciąż jest za mała. Przykład  : składka na zagospodarowanie i ochronę wód z opcją bez dopłaty trolingowej  wynosi 141 + składka członkowska pełna 91 zł to wychodzi 231zł.  Podziel sobie 232 zł przez 366 dni w roku . Dzień wędkowania wychodzi niecałe 64 groszy :D :D :D rzeczywiście strasznie dużo. 

 

Danielu chyba im dłużej ludzie płacą składki temu molochowi i potem jeszcze robią za nich robotę tym gorzej wychodzi im prawidłowe postrzeganie niegospodarności i ogólnej patologi jakim ta organizacja obrosła.Nie trzeba być matematykiem żeby pękać ze śmiechu zaraz po przeczytaniu Twojego domniemanego równania.

Nawet rybak zawodowy nie przebywa 365 razy czy raz na cztery lata 366 dni nad wodą.Zwyczajnie cwaniaki z cwaniakami wyliczyli sobie ile potrzeba na utrzymanie stołków na których siedzą i im ta suma na to w zupełności wystarczy,jakiś ochłap na co nieco a na ochronę nie ma,bo ona jest nie ważna.W PZW NIGDY OCHRONA WÓD NIE BYŁA PRIORYTETEM jeśli masz wątpliwości przeczytaj RAPR.

Dlatego kolega mógł sobie pojechać do nad Wiercicę i chyba jednak nieświadomie łamać zasady.

Mam Danielu ogromny szacunek do Waszej roboty,ale uważam że  główna robota w zakresie pilnowania wód powinna leżeć w gestii dobrze opłacanych odpowiednich służb z policją włącznie.Niestety społeczność sama się nie nawróci,widzisz że ludzie udają się nad wodę i nawet trudu sobie nie zadadzą aby zapoznać się z regulaminem danej wody.Inteligentny z Ciebie Gość więc chyba nie muszę Tobie tłumaczyć dlaczego tak jest.

Jakieś to smutne wszystko...


W temacie: Wiercica Julianka-Zalesice

18 grudzień 2018 - 19:04

Niesmaczne takie publiczne chwalenie się krótkimi rybami które jeszcze mają ponad miesiąc okresu ochronnego. :(