Skocz do zawartości


Daniel Kasprzak

Rejestracja: 16 gru 2014
Poza forum Ostatnio: gru 12 2017 20:07

Moje posty

W temacie: Wigilia 2017

12 grudzień 2017 - 19:55

W tym roku wigilia u teściów więc nad Zakrzew mam przysłowiowo rzut beretem. 

Powinienem być ;)  z czym przyjdę to się jeszcze okażę  ;) 


W temacie: Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

12 grudzień 2017 - 19:48

Co do spotkania to moim zdaniem było to spotkanie typowo sprawozdawcze.

Nie przedstawiłem swojego wniosku bo nie wiedziałem kiedy myślałem, że będzie na to specjalny panel :D .

Dramatycznie wygląda analiza rejestrów połowów wędkarskich z łowisk okręgu częstochowskiego w 2016 roku. Sprawa dotyczy lipienia to jest naprawdę dramat, złowionych, zabranych, zapisanych w rejestrach lipieni z naszych wód w 2016 roku było 26 sztuk  :(  :angry:  :( . Potwierdza się to co mówiłem i nie trzeba być ichtiologiem,  aby tego nie widzieć, że populacja lipienia na naszych wodach nie istnieje.

Na najbliższym spotkaniu klubu piszemy oficjalny wniosek do okręgu, z prośba o wprowadzenie zakaz zabierania lipienia i zwiększanie zarybień w ramach operatów wodno prawnych tym gatunkiem. 

 

Reasumując zawsze staram się być optymista ;)  do niedawana twierdziłem, że daje PZW 10-15 lat i związek upadnie. Nie wiem co będzie bo nie jestem jasnowidzem, ale wiem trochę o sprawach zakulisowych z planów działań ZG i rożnych komisji i zespołów.  Moje prywatne zdanie coś drgnęło coś idzie w dobrym kierunku czy wystarczy aby to wszystko uratować czy starczy czasu, odwagi, siły to się okażę.  Wierzę, że i nasz okręg nasze władzę będą dokonywać postępowych zmian. Marcin wierzę w Ciebie ;) wierze w Prezesa PZW Częstochowa wierzę w cały Zarząd PZW Częstochowa ( sory brzmi jak manifest polityczny hahaha).

 

Co do wiadomej sprawy, to niedzielne spotkanie też potwierdziło, że pewne sprawy konflikty wynikają po prostu z chęci odreagowania po nieudanych wyborach :D.

 

Zachęcam wszystkich jeśli widzicie coś do poprawy jeśli macie jakieś pomysły składajcie w swoich kołach na zebraniach jako wnioski. 

A może my jako WCP też wypracujemy propozycje i je przedłożymy do ZO.


W temacie: Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

09 grudzień 2017 - 12:17

No i jeszcze jedna dobra informacja dla wędkarzy sportowców. 

Drogą nieoficjalną ale już potwierdzone :D  dostałem właśnie informację, że na wczorajszym  posiedzeniu Zespołu do Sportu ZG doszło do bardzo dużych zmian w zakresu sportu wędkarskiego.

Jeśli chodzi o dyscyplinę muchową to prawie trzęsienie ziemi i to w sensie pozytywnym. Ponadto zapowiedziano, że rozpatrzone i z dużą dozą prawdopodobieństwa wprowadzenia będą wszystkie propozycję, które miały wystosować poszczególne OKS (oficjalne pismo w tej sprawie zostało wysłane do wszystkich okręgów).

Naszemu OKS-owi propozycję zmian w formie pisemnej przedstawił na posiedzeniu koordynator dyscypliny. Niestety temat został "olany" stwierdzono nie po raz pierwszy, że po co jakiekolwiek zmiany i po co robić sobie robotę trzeba by  kartkę z propozycjami podpisać, podbić pieczątką zaadresować i wysłać do Warszawy.

Jako wędkarz -zawodnik cieszę się, że ktoś słucha i potrafi się pochylić na propozycjami, winsokami i myślę, że PZW Częstochowa nie będzie bastionem nie-chciejstwa, nijakości, stagnacji i nieróbstwa, niekompetencji i głupoty. 


W temacie: Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

09 grudzień 2017 - 08:00

Proszę, w kolejnym okręgu wprowadza się wymiary widełkowe ;-)

OGRANICZENIA NA WODACH OKRĘGU PZW KIELCE w 2018 r.

Na wszystkich wodach Okręgu obowiązuje:
 a/ wymiar ochronny:

               - karp                               do 35cm  i od 70 cm

               - szczupak                       do 50 cm i od 90 cm

               - sandacz                        do 50 cm  i od 80 cm
            


W temacie: Pod rozwagę dla Zarządu PZW Częstochowa !!!

09 grudzień 2017 - 00:19


 

 


 


Różnica między  nami jest taka że ty jesteś spiningistą i masz zlasowany umysł  :hoold: 

 

I kolejny raz się mylisz :D