Skocz do zawartości


Mepsik

Rejestracja: 25 maj 2007
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 18:18

Moje posty

W temacie: WIELKI ŁUK WARTY

29 sierpień 2018 - 12:18

 A są tam. Podejrzewam, że są one już wypłoszone, cięte i bardzo podejrzliwe. 

Trochę się pogubiłem... Może to sprawka 80-ciolatka z bajki made in Poland? ;)


W temacie: WIELKI ŁUK WARTY

29 marzec 2018 - 16:15

Nie wiem, czy to wpłynie bezpośrednio na Wartę. Pośrednio? Jest tyle czynników bezpośrednio degradujących tę rzekę, że te pośrednie nie mają już znaczenia. O poziomie wody w Warcie powyżej Jeziorska w 70 procentach decydują machinacje na Poraju. Byłem dzisiaj. Po zimie jest 1,5 metra wody mniej, niż było pod koniec sierpnia ub.r. Spodziewali się roztopów i do końca grudnia opuszczali wodę. Tymczasem była gówniana i bezśnieżna zima, mroźny marzec i suche przedwiośnie. Dołożyć do tego wyprostowane koryto i nieustanne wygalanie do zera nadrzecznych łozin. Z czego ta woda ma się brać i gdzie zatrzymywać?
Natomiast kopalnia w Złoczewie, walnie przyczyni się do pustynnienia całego regionu. Wyschną strumyki i jeziorka, a okręg Sieradzki podzieli los bezwodnego łódzkiego.
Ja mam tylko dysonans poznawczy, jak produkowanie energii z węgla brunatnego ma się do rządowej paranoi na punkcie smogu...

W temacie: NA LODZIE...

13 luty 2018 - 16:03

Desperaci z hutmaru nawet zawody podlodowe w weekend rozegrali... Nie oceniam, bo też przerabiałem podlodowe oszołomstwo. Ale cieszę się, że mój przypadek okazał się na tyle zaleczalny, że już nie tracę sensu życia w angielską zimę ;-)

W temacie: Początki muchowania

10 luty 2018 - 20:32

Wszystkiego naj na nowej drodze życia;-)

W temacie: Relacja z wyprawy 2017

21 grudzień 2017 - 19:27

I prawdopodobnie tak już zostanie. Przy temperaturach do pięciu stopni na plusie, nic już go nie ruszy. Dlatego wolałbym żeby mróz trzymał, bo byłby przynajmniej z tego lodu pożytek