Skocz do zawartości

Zdjęcie

LISWARTA - " Zalew Danków "

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 561 postów

Napisano 09 październik 2012 - 19:54

Co do ścieków wylewanych do Liswarty to mogę Cie zapewnić iż w górnym jej biegu takowych nie ma (czyli od Dankowa w górę)
Na dowód tego jest obecność w rzece raków, i ryb (nie przytoczę nazw) które nie żyłyby w brudnej. widziałem również wyniki badań przeprowadzonych latem tego roku i byłem pod wrażeniem jej czystości. Nie popadaj ze skrajności w skrajność bo nie o to w tym chodzi.
Myślę, że temat wyczerpaliśmy do końca :oczko:

Człowieku Ty kpisz, czy o drogę pytasz?
Idę w zakład, prawie o każde pieniądze, że raki to były/są pręgowane, a nie szlachetne. Tym pierwszym syf prawie nie przeszkadza. W tym roku widziałem z kumplem podczas wspólnego wypadu nad rzekę górską, jak spory pstrąg (taka ryba, co to podobno tylko w najczystszej wodzie żyje) stał przy samym wylocie z kolektora. W syfie, w którym na pewno byś takiej ryby się nie spodziewał. Zapraszam na wycieczkę w Kotlinę Kłodzką i dopiero zobaczysz jak pstrągi dają sobie radę (bo muszą) w dopływach dopływów, do których co kawałek uchodzi "tajna" rura z szamba ...

Co do rozmaitych działań na rzecz wód, w bardzo szeroko pojętej okolicy, nie będę się z litości nawet wypowiadał. Jest grono osób, które potrafią poświęcić swój prywatny czas i pieniądze nie tylko na klepanie w klawiaturę komputera.

#42 arez

arez

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 09 październik 2012 - 21:09

Trochę mnie nie było, a temat się rozwinął :klapa:
Podobnie jak większość na tym forum uważam zbiornik Danków za niepotrzebny.
Też mi się wydaje, że po spektakularnym otwarciu po kilku sezonach stanie się kałużą - wylęgarnia komarów.
Ale nie ma się co martwić zawczasu.

Jeszcze jedno pytanie od autora :) Mogę wstawić linka na naszą stronę , PZW Śródmiejska ???

Jasne

p.s. Pierwszy raz widziałem tyle wydr w tak krótkim czasie - dwie w biały dzień (w nocy spałem to słyszałem tylko bobry :kwasny: ) i jedną małą zdechłą. Trochę dużo tych futrzaków.

Użytkownik arez edytował ten post 09 październik 2012 - 21:14

#43 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 09 październik 2012 - 21:44

Dobra, kłóćcie sie dalej o zbiornik a panowie z toru motocrossowego robią młynek z brzegów Liswarty, że nie wspomne z przejazdów po rzece - a co tam odrobina oleju i smaru nikomu nie zaszkodzi - prawda chłopcy ekolodzy :figielek2:

#44 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 październik 2012 - 22:37

@Arez, lepiej pomartwić się zawczasu niz obudzić z ręka wiadomo gdzie. Choć i tak sie obudzimy...
@Tomik oczywiście rownież jestem przeciwny crossowcom, quadowcom i innej wszelkiej maści off roadowcom w bezpośredniej odległości lub w samej rzece. Tak samo jak jestem przeciwny tymże na górskich szlakach, choć to akurat tutaj mało kogo interesuje. Ale z tą patologią powinna walczyć policja a nie my niestety.
@Jędrek... Hmmmm, nie wiem kogo masz na myśli :naughty:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#45 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 10 październik 2012 - 14:19

...Projekt zalewu ma być gotowy do 31 października 2013 roku...

Kolega @arez całkiem zgrabny filmik skręcił i zapodał pewnie ku uciesze
co poniektórych, ale jego publikacja wywołała dyskusję, której raczej się
nie spodziewał. Ale lepsza taka, niż żadna, bo przynajmniej widać jakieś
zainteresowanie tematem. Mamy jeszcze trochę czasu do przyszłorocznych
rozstrzygnięć, projektowych zamierzeń naszych inżynierów hydrologów.
To, że zbiornik powstanie jest chyba przesądzone, ale jak wiemy, życie
jest pełne niespodzianek, tym bardziej w naszej polskiej rzeczywistości,
a w szczególności jeśli w grę wchodzą dosyć duże nakłady finansowe...
Tak więc projekt projektem, a realizacja, to już odrębny całkiem temat.
Może być tak, że dużo wody jednak w Liswarcie do tego czasu upłynie.
Co oczywiście nie znaczy, żebyśmy zasypiali gruszki w popiele, bo ja
dalej twierdzę, że należy dzielnie trzymać rękę na pulsie gminy Lipie...

A wszelakiej maści dziadom, godzącym w spokój
naszej ulubionej Rzeczki mówimy stanowcze NIE ! :punk:

Aa, gdyby ktoś chciał kombinować coś w sprawie gruntu pod jakąś
budę z hot-dogami czy inną watę cukrową, nad brzegiem tego potecjalnie,
malowniczego przyszłego grajdołka, to wygląda na to, że należy się śpieszyć,
bo póżniej będzie chyba dość trudno, albo bardzo trudno, albo się nie uda wcale. :goodluck:

Nie bijta się Pany, nie bijta... :rolleyes:

#46 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 10 październik 2012 - 14:27

Forum żyje jak za starych dobrych czasów :goodluck: Ja również jestem przeciwny budowaniu kolejnego antypowodziowego zbiornika w dodatku,że poniżej znajduję się tak piękny odcinek jak ten przedstawiony na filmiku.Myśle,że nie ma co bić piany bo do realizacji pewnie jeszcze troche wody w Liswarcie ułynie.Póki co łapmy na Liswarcie i dbajmy o nią.A na kłusowników polecam paralizator :klaszcze: Może być ich wtedy nawet dziesięciu.

Użytkownik michalwestham19 edytował ten post 10 październik 2012 - 14:28

Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#47 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 10 październik 2012 - 14:53

No tak. Niektórzy chodzą na ryby z wędką i paralizatorem
inni z siatą i widłami. Wynik takiej konfrontacji jest niepewny.
Nawet gdy byłaby to solówka.
Ja polecam AK 47.
Niezawodny. :rolleyes:

#48 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 10 październik 2012 - 16:14

Najgorsze ,że w siwz jest wzmianka o czyszczeniu Liswarty w dół od zbiornika i to na kilku kilometrach ,a pierwsze 1,5km miałoby być uregulowane?Bo tak to rozumię.To jest coś do czego nie można absolutnie dopuścić,już lepiej żeby ten zbiornik powstał obok rzeki,ale od Liswarty łapy precz!Jak raz ruszą to potem już co jakiś czas będą pojawiały się przetargi na ponowne wykarczowanie brzegów,"odmulenie" itd.
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#49 maciekteam1

maciekteam1

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 252 postów

Napisano 10 październik 2012 - 18:33

Tak sobie czytam ten temat i takie mam wnioski może mało odkrywcze ale....i tak My małe robaczki nic na to nie poradzimy jak ma powstać to powstanie i już następny zbiorniczek ,ale tak jak pisze Tomik 1970 ich zarybienie będzie się trzymać ich rejonów i tyle a co zrobią "kormorany"czy na zbiorniku czy na rzece to jest sprawa inna,dziś odwiedziłem Poraj po paru miesiącach i stwierdziłem łódż PZW PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA przycumowaną do bojki i powiedżcie mi po ch..... ona tam stoi bez czynnie????ach zapomniałem MP w spiningu będą chanysów przez megafony odganiać od brzegów sorka poza tematem poprostu mam nadzieję że nawet jak powstanie ten zbiornik to chanysowstwa tam nie będzie bo nawet kormorany tyle nie powpier.......ją co oni :gwiazdki:

#50 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 10 październik 2012 - 22:43

Byłem dziś z castem na zbiorniku Koniecpol. Czysty , zadbany i stworzony przez człowieka. FAJNY ten zbiornik. Woda napełnia go i opuszcza.
Nie wiem, ale chyba jest dobrze rozwiązany.Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#51 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 11 październik 2012 - 09:58

Jasiurski, dlatego upieram się przy swoim, że nie wszytko co człowiek stworzy musi być złe :fishing:

#52 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 13:29

Ktoś może ma jakieś informacje na temat projektu ?
W sieci znalazłem tylko to... Ale jutro dzwonię do UG...

...Pierwotnie budowa zbiornika retencyjnego miała się rozpocząć latem tego roku. Już wiadomo, że termin ten został odsunięty w czasie z powodu skomplikowanego pod względem prawnym procesu inwestycyjnego. Kluczowym elementem przy budowie zbiornika jest decyzja środowiskowa, a tej nadal nie ma. Bez niej pozwolenie na budowę nie zostanie wydane. Na to nałożyły się dodatkowo problemy z programem "Odra 2006", w którym uwzględniony był dankowski zbiornik. Program ten został anulowany, a inwestycja została wpisana do "Masterplanu dla dorzecza Odry".

...Aktualnie zlecono opracowanie dokumentacji projektowej. Decyzji środowiskowej nie ma i w tym roku nie widzę szans na rozpoczęcie tej inwestycji - mówi Joanna Ślusarczyk, dyrektor Śląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Kto się na tym wzbogaci? Oprócz zabezpieczenia powodziowego mieszkańcy mieli z inwestycji odnieść podwójną korzyść. Większość ze 150 ha ziemi pod zalew leży w prywatnych rękach. Te grunty miałyby zostać przejęte przez Skarb Państwa za odszkodowaniem, które może sięgać nawet 33,5 tys. zł za ha gruntu. Z kolei powstanie takiego zalewu będzie się wiązało ze zwiększeniem atrakcyjności tej okolicy. W perspektywie czasu powstaną domki letniskowe, rozwinie się agroturystyka. Wzrośnie też zapewne zainteresowanie prowadzeniem w tej lokalizacji różnego rodzaju działalności gospodarczej: od sprzedaży frytek po wypożyczalnię rowerów wodnych i łodzi. Te korzyści schodzą jednak na plan dalszy w zderzeniu z grożącym tej okolicy niebezpieczeństwem zalania. Władze gminy zapewniają, że robią, co mogą. Byle nie były to spóźnione obietnice. - Zbiornik jest bardzo potrzebny mieszkańcom naszej gminy ze względu na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe. Podejmujemy wszystkie możliwe działania, żeby doprowadzić do realizacji inwestycji - mówi wójt Bożena Wieloch.

Stan ciąży trwa, termin porodu nieznany...

#53 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:16

Wiem Jaros akutalnie tyle co Ty.To co przytoczyłeś chyba ma już z pół roku ,także mogło się od tego czasu coś rozwinąć.
Jeśli chodzi o Liswartę to wielkim tegorocznym plusem jest ,że znowu płynie KRYSTALICZNIE CZYSTA.Nie byłem co prawda w ostatnim czasie ,ale parę razy wpadłem "na kontrolę" w sierpniu i wrześniu i aż łezka się w oku zakręciła jak ją zobaczyłem.Przezroczystość wspaniała,w połtora-dwu metrowych dziurach oglądałem sobie ryby kręcace się przy dnie.Poczułem się trochę jakbym cofnął się w czasie do lat szkolnych,kiedy to spędzało się wakacje u babci nad rzeką ,a taka czysta woda była codziennością.

Mam ogromną nadzieję,że przy okazji budowy tego bajora,melioranci nie ruszą Liswarty poniżej Dankowa.W którymś tam SIWZ widziałem takie zakusy.
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#54 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 22 listopad 2016 - 21:20

Temat wydaje się być zamknięty 

http://gazetaklobuck...ewu-nie-bedzie/

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#55 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 06:21

Temat wydaje się być zamknięty 

http://gazetaklobuck...ewu-nie-bedzie/

Raczej po raz kolejny odłożony ;) To było już chyba 3 podejście.Trochę jestem zaskoczony,ale osobiście cieszę się z tego powodu,że zalewu nie będzie.

C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#56 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 01:57

Jasiurski, dlatego upieram się przy swoim, że nie wszytko co człowiek stworzy musi być złe :fishing:

Jak to wyjątek od reguły, to w porządku, ale większość, jako ludzie, żeśmy spieprzyli i zazwyczaj zachowujemy się, jakby wszystko było nasze, a nie jest. Tak irracjonalnie, że pewnie większość tychże fachowców od różnego rodzaju grzebania w wodzie myśli, ale to myślenie wszystko psuje, bo nie mają wiedzy praktycznej ani wyobraźni i nawet nie wiedzą, co psują.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych