Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki świder na lód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 buller

buller

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:02

Radzą sobie chłopaki...Dołączona grafikahttp://www.youtube.com/watch?v=xxGoAi7zm5c

Użytkownik buller edytował ten post 18 grudzień 2013 - 23:03

Gregor75/ Urodziłem się zmęczony, a żyje żeby wędkować...

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#22 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 13 październik 2014 - 18:33

No więc tak: zdaje sobie sprawę że jeszcze wcześnie ale jako że mam zamiar w tym lub bardziej w przyszłym :) roku poczynić "dziewicze" kroki na lodzie chciałbym się do tego przygotować.Chodzi mi konkretnie o świder a raczej ze względu na ich ceny o coś takiego ja pierzchnia,trochę poczytałem po różnych forach itp i zdania są raczej podzielone?? Miał ktoś z kolegów może? użytkował ? Ponoć można nawet wykonać nawet samemu. Będę wdzięczny za wszelkie porady:)

#23 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 182 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 13 październik 2014 - 19:03

Pierzchni nie użytkowałem, w tamtym roku zakupiłem świder Tonar 13cm albo 15 nie pamiętam teraz, i po przesiadce z siekiery powiem, że jest cudownie ;P. Co prawda za dużo dziur sie nie wywierciło jak na złość bo zima była jaka była, lecz to co spędziłem wcześniej na wybijaniu przerębla teraz mogłem poświęcić na łowienie. Ze świdrem jest szybko i mobilnie ;)

#24 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 14 październik 2014 - 19:55

Zakup pierzchni to koszt ok. 80/90 zł. (zobacz na stronie LIWI).
Zakup materiałów, argument "wyskokowy" dla ślusarza + robocizna - z pewnością przekroczy stówę. Dodajesz kilkadziesiąt złotych i masz przyzwoity świder 13...
Sam ślimak i korba mają niewielkie znaczenie. Liczą się dobre noże. Od kilkunastu lat wiercę polspingiem, ale 4 lata temu "uzębiłem" go w noże tonar. Jest jak przesiadka z FSO do... Audi :rolleyes:

#25 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 14 październik 2014 - 20:13

Na "łowisko net" znalazłem zapasowe ostrze do pierzchni tonara za 28zł z pozostałymi sprawami z moimi zdolnościami i dostępem do części w pracy bez problemu poradzę sobie sam:) bardziej martwię się o to czy taka pierzchnia się sprawdzi na lodzie ,choć jak czytałem to niektórzy koledzy wola to nawet od swidra.Z drugiej strony nie chciałbym tą pierzchnią odpierać ataków jakiegoś nerwusa który stwierdzi że waląc po lodzie straszę mu rybki w łowisku :rolft4:/>/> choć z drugiej strony faktycznie na tej str co ją podał "Mepsik" taki tonar juz za 159 zeta

Użytkownik mlody edytował ten post 14 październik 2014 - 20:19

#26 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 19 październik 2014 - 23:55

Na "łowisko net" znalazłem zapasowe ostrze do pierzchni tonara za 28zł z pozostałymi sprawami z moimi zdolnościami i dostępem do części w pracy bez problemu poradzę sobie sam:) bardziej martwię się o to czy taka pierzchnia się sprawdzi na lodzie ,choć jak czytałem to niektórzy koledzy wola to nawet od swidra.Z drugiej strony nie chciałbym tą pierzchnią odpierać ataków jakiegoś nerwusa który stwierdzi że waląc po lodzie straszę mu rybki w łowisku Dołączona grafika/>/> choć z drugiej strony faktycznie na tej str co ją podał "Mepsik" taki tonar juz za 159 zeta

Pierzchnia to dobre rozwiązanie na pierwszy, cieniutki lód, żeby się nie wykąpać. Moja rada - kup świder i nie kombinuj. Jak spróbujesz pierzchnię na 50 cm lodzie, to zrozumiesz o co chodzi.
Poza tym, że się mniej umęczysz, to wędkarze obok Ciebie też będą bardziej happy :-)

"Don't worry , be happy ... "

#27 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 20 październik 2014 - 23:34

No tak chyba zrobię... Bo faktycznie z pierzchnią chyba bym tylko po cudzych dziurach chodził i poprawiał :rolft4:

#28 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 21 październik 2014 - 02:41

No tak chyba zrobię... Bo faktycznie z pierzchnią chyba bym tylko po cudzych dziurach chodził i poprawiał Dołączona grafika

No własnie o tym "poprawianiu" dziur zapomniałem Ci napisać . Do tego celu pierzchnia - mini jest bezcenna .Dobrze zauważyłeś. Jesli będziesz próbował rozwiercać stary otwór świdrem, to łatwo o ukruszenie ostrza. Da się ale trzeba bardzo ostrożnie.

Ja mam taką mini-pirzchnię do poprawiania dziur , tzn, 35 cm trzonek drewniany z przymocowanym kawałkiem resora ( 15 cm zaokraglony na dole w kształcie łyżki - wtedy bardziej "na okrągło" obrabia dziurę). Tradycyjna perzchnia wycina dziurę o mocno ostrych krawędziach, co dla naszych cieniutkich żyłek nie jest zdrowe.

"Don't worry , be happy ... "

#29 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 22 październik 2014 - 08:50

Czyli świder..... Teraz jaki? tylko ruski Tonar? czy można poszukać czegoś tańszego np jakiejś używki na tablicy widziałem ostatnio jakiś polski za 110 Pln-ów

#30 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 182 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 22 październik 2014 - 12:07

Jak ja szukałem świdra dla siebie to przekopałem mnóstwo forów oraz wypowiedzi które ogólnie mówiły, że polskie świdry czy też te tanie niewiadomego pochodzenia nie są dobre, raczej wszyscy skłaniali się ku Tonarowi (ale tylko oryginalny), albo do droższych np. Mora. Nie wiem jak to by sie miało w przypadku kupna jakiegoś używanego świdra i do tego nowych noży od Tonara. Jakby nie patrzeć to od noży zależy chyba najwięcej (jak nie to mnie poprawcie) oraz wyprofilowania (dobry kąt) tej części do której się je przykręca. Wydaje mi się że lepiej dołożyć kilka złotych niż później żałować, najwyżej kupisz mniej mormyszek :D

#31 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 294 postów

Napisano 22 październik 2014 - 14:43

Każdy świder będzie dobry - byle pasowały do niego noże tonar :figielek2:
Swoją drogą róznice cenowe pomiędzy tonarem a innymi wyrobami jest tak niewielka, że nie wiem nad czym się zastanawiać. Deloberować można co najwyżej nad morą...

#32 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 22 październik 2014 - 18:00

Ryzyko podróbek tonara istnieje??

#33 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 182 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 22 październik 2014 - 21:22

Tak i jest spore ;D. Po sieci krąży nawet coś ala manual ukazujący konkretne części w oryginale jak i podróbach.

#34 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 31 październik 2014 - 09:36

Chyba jednak przynajmniej na początek zostanę przy tej pierzchni....bo tak to się nazbroje.. nazbroje... i się okaże że za zimno hehehe:)no chyba że mi sie spodoba to będe cos wtedy myslał ...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych