Skocz do zawartości

Zdjęcie

NA LODZIE...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
244 odpowiedzi w tym temacie

#241 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2549 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 16 styczeń 2017 - 10:10

Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb

3.7. Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, babka bycza, czebaczek amurski, i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.

O jazgarzu nic. 

Można mrozić 

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#242 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4897 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 02:08

O jazgarzu nic. 

Można mrozić 

...bo nigdy nic nie było o jazgarzu. Ale kolegom i mi też się wydawało, że robimy dobrze, a ponoć wcale nie było dobrze. Ichtiofauna rządzi się swoimi prawami, a wg tego, co widać, ichtilogów mamy z ostatniej łapanki, jak już nie było w czym przebierać:). ...i wódz oddał ich za paczkę fajek:). A poważniej za przykład jest dużo wypowiedzi wędkarzy na forach, że w łowiskach sandaczowych najpierw zaczęeły znikać jazgarze, a po chwili było coraz mniej sandaczy. Tu u nas brakuje płotek, jelców, a nawet nie ma kiełbi. To co ten szczupak, sandacz ma wpier...lać? Glony? Jestem lajkonikiem, ale niech mnie zaskoczy ktoś, kto ma większą wiedzę. ...ale tą praktyczną, a nie z dupy.

#243 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 17 styczeń 2017 - 19:06

Praktycznie to jest tak, że sandacz glonów nie wpi****la, chyba że jest je****m weganinem, a jest to tak prawdopodobne jak to, że wróble mają po 4kilo  :gwiazdki:

A o jazgarzu to już w przedwojennych książkach  pisano, że jest jednym z przysmaków sandaczy, czy tam szczupaków.

PS. Już dawno gdy łowiliśmy ze znajomymi na lodzie, powtarzali mi, "wypuść jazgarza, to pokarm sandacza"

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 17 styczeń 2017 - 21:36

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#244 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 260 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:04

Praktycznie to jest tak, że sandacz glonów nie wpi****la, chyba że jest je****m weganinem, a jest tak prawdopodobne jak to, że wróble mają po 4kilo.
A o jazgarzu to już w przedwojennych książkach pisano, że jest jednym z przysmaków sandaczy, czy tam szczupaków.

PS. Już dawno gdy łowiliśmy ze znajomymi na lodzie, powtarzali mi, "wypuść jazgarza, to pokarm sandacza"

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#245 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 260 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:11

Jazgarz jest pokarmem sandacza i wiadomo o tym nie od dziś.

Użytkownik Mariusz F edytował ten post 17 styczeń 2017 - 21:13

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych