Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Eduxa

Eduxa

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 03 luty 2015 - 21:55

Plecionka ma też minusy zależy co na nią chcesz łowić , czasy są takie że wszystko nie jest uniwersalne . Gdzieś ostatnio oglądałem że plecionka przy twardym kiju nie amortyzuje tak jak żyłka , i zwiększa "spięcie" sie ryby , Dragon HM jest dość fajny jak na średnią klase .
Musisz ? weź dwie
.,. wypuść DWIEŚCIE U:

#22 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 04 luty 2015 - 12:29

Polecam żyłkę Finezze Mono firmy Savage Gear. Bardzo dobra żyłka dedykowana specjalnie do spinningu. Świetnie układa się na szpuli. Cena około 18 zł za 150 m. Wspomniana wcześniej przez kolegę mlody1995 żyłka HM80 jest również świetna. Jedyną jej wadą jest cena 25-27 zł, w zależności od sklepu. Nie wiem czemu kolega Eduxa zaliczył ją do średniej klasy, bo jest to naprawdę żyłka z najwyższej. Chyba z powodu logo producenta, a raczej dystrybutora. Tak się przyjęło, że jak Dragon, to kicha. Podejrzewam, że gdyby dało się ciągnąć żyłki chałupniczo, według większości, byłyby to najlepsze produkty, bo robione w pracowniach.
Jeśli jesteśmy już w wątku o plecionkach, to mogę polecić plecionkę FINEZZE HD4 BRAID firmy Savage Gear. Bardzo dobra plecionka za rozsądne pieniądze, w necie w okolicach 60 zł, u nas w Radomsku 75 zł.
Aczkolwiek w "tradycyjnym" zaprzyjaźnionym sklepie zawsze wiem co kupuję :)

Użytkownik bormar edytował ten post 04 luty 2015 - 12:44

#23 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 04 luty 2015 - 17:33

Kiedyś zakup tej plecionki to był wydatek 200 zł.
Dziś Varivas ma przedstawiciela w Polsce.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#24 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 832 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 04 luty 2015 - 19:12

Używałeś czegoś z ich oferty Jasiu?
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#25 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 04 luty 2015 - 19:47

Tak ,błękitną , zieloną i niebieską.
Nie polecam "cienkich" rozmiarów na rzeki i miejsca z duża ilością zaczepów. Przecierają się.
Poza tym , bardzo mocne i jedwabiste .Oznaczenia # to są jakieś dziwne , lecz @Bertus kiedyś mierzył je na mikrometrze , to może więcej coś skrobnie.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#26 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 832 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 04 luty 2015 - 20:30

Moc jest podana w funtach (lb) więc jest wystarczająco dużo informacji.
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#27 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 06 luty 2015 - 00:48

Poza tym , bardzo mocne i jedwabiste .Oznaczenia # to są jakieś dziwne , lecz @Bertus kiedyś mierzył je na mikrometrze , to może więcej coś skrobnie.

To jest japoński system oznaczania. Masz o ile pamietam jakies japońskie młynki. Na szpulach masz oznaczenia własnie w tych jednostkach.
Jest tak jak mówi Tomek wytrzymałość w funtach. I wszystko w temacie wiadomo.
A to co wypisują polscy dystrybutorzy na plecionkach to absolutny szok. Wychodzi że linka po przybyciu do Europy z 20 funtów na wężle, staje sie 20 kilowym mocarzem, do tego cienkim jak włosek :D/>/>
W sumie jest chyba 6 wersji oznaczeń. To o czym piszesz to PE - oznaczenie pletki - japońskie.
Na świat dla pletek masz lb/yds ewntualnie europejski kg/m - tylko temu to ja nie wierzę za grosz.
W żyłkach masz średnica mm/m, lb/yds lub znów typowo japońskie nr linki/m.

Kolega pytał o żyłkę w temacie plecionki....
Używam Strofta. 0,16 na klenie i 0,20 na pstrągi. Stroft jest przegrubiony, więc tak na prawde to średnica jest oczko wyższa (0,18 i 0,22). Okoni nie łowię a do reszty używam plecionki o której wcześniej pisałem. Ostatnio przeszedłem na 30 lbs.
W tym roku mam chęć sprawdzić Ownera, Varivasa i Mavera, bo słysze o nich same superlatywy.

Użytkownik Danek edytował ten post 06 luty 2015 - 01:24

Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#28 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1322 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 07 luty 2015 - 00:10

Dawno temu, jak jeszcze do spina używałem żyłek, kupowałem tylko Gamakatsu G-Line.
Polecona przez znajomego na jednym z portali wędkarskich. Lepszej żyłki wtedy nie znalazłem.

#29 zzlublin

zzlublin

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 11 lipiec 2015 - 18:48

Gdzieś ostatnio oglądałem że plecionka przy twardym kiju nie amortyzuje tak jak żyłka , i zwiększa "spięcie" sie ryby

Zawsze można dać trochę luzu w kołowrotku i sprawa jest załatwiona. Plusów wykorzystania plecionki chyba jest o wiele więcej niż takich właśnie minusów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych