Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 njanka

njanka

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów
  • Koło:PZW Hutmar Art-Fish
  • LokalizacjaCzęstochowa-Raków

Napisano 16 wrzesień 2011 - 19:47

Odświeżę troszkę temat plecionek, ponieważ każdego roku wchodzą na rynek nowości. Nie miałem jeszcze przyjemności łowić plecionką dlatego proszę Was koledzy o podpowiedź jakie firmy i jakie średnice polecacie na sandacza, szczupaka, pstrąga i okonia.

pozdrawiam

#2 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 20:48

Coś widzę, że koledzy spiningiści na rybach...
Polecałbym Power Pro albo coś z Berkley'a, uważałbym na 8 braid tournament Daiwy. Jest super ale niekoniecznie do spiningu...
Chociaż niektórzy łowią i nie narzekają.
Generalnie musisz pamiętać, że łowiąc na plecionki będziesz częściej narażony na stres związany z rozplątywaniem lub rwaniem, ale zalety ich używania potrafią to zrekompensować. :goodluck:

Odpisałem z nadzieją, że odezwią się fachmani...Sam chętnie poczytam, co mają do powiedzenia w nowościach. Jeszcze całkiem niedawno spiningowałem...
Teraz już tylko karpie.

Ps. Ale nie pozbyłem się żadnego kijka, czekają... :rolleyes:

#3 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 18 wrzesień 2011 - 20:45

Łowienie plecionką na spining to na serio wspaniałe uczucie. Można je porównać do delikatnego łowienia na spławik.
W moim odczuciu to subtelne czekanie na tąpnięcie jest nie do opisania.Przy łowieniu na żyłkę tego nie odczujesz :rolleyes:
Ja wybrałbym plecionkę jak najsztywniejszą a te okazje po 35/40 zł omijał szerokim łukiem. :goodluck:

#4 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 559 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 10:36

Odświeżę troszkę temat plecionek, ponieważ każdego roku wchodzą na rynek nowości. Nie miałem jeszcze przyjemności łowić plecionką dlatego proszę Was koledzy o podpowiedź jakie firmy i jakie średnice polecacie na sandacza, szczupaka, pstrąga i okonia.

pozdrawiam

Pod szczupaka, sandacza, pstrąga - plecionka jest OK. Pod okonia - nie. Ja dowiązuję 1-1,5 m przypon z żyłki i dopiero wtedy regularnie brały okonie.

Mam plecionki Berkleya i Strena. 0,08 na pstrągi i chyba 0,15 pod zębate. Na forach wędkarskich chwalą sobie chłopaki PowerPro - ale tu uwaga na podróbki.

Nierozciągliwość plecionek ma swoje zalety i również wady. Wrażenia z brań niesamowite.
Po powrocie do żyłki miałem wrażenie, jakbym łowił na gumkę z majtek ;-) Miłej zabawy życzę.

#5 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 14:37

Pod szczupaka, sandacza, pstrąga - plecionka jest OK. Pod okonia - nie. Ja dowiązuję 1-1,5 m przypon z żyłki i dopiero wtedy regularnie brały okonie.

Mam plecionki Berkleya i Strena. 0,08 na pstrągi i chyba 0,15 pod zębate. Na forach wędkarskich chwalą sobie chłopaki PowerPro - ale tu uwaga na podróbki.

Nierozciągliwość plecionek ma swoje zalety i również wady. Wrażenia z brań niesamowite.
Po powrocie do żyłki miałem wrażenie, jakbym łowił na gumkę z majtek ;-) Miłej zabawy życzę.

Co do grubość mogę Ci coś pomóc do połowu z opadu plecionka w granicach od 0,16 do 0,19(jak łowisz w przedziale gramowym 12- 35gr), na szczupłe, okonie 0,10 do 0,14(zależy od przynęty i rodzaju sprzętu) jeśli chodzi o firmy to PowerPro(ale tak jak pisze kolega wyżej należy uważać na podróbki) dragon invisible braid- używam 0,12 i sprawuje się dobrze, ale jest kilka firm całkiem przyzwoitych także spokojnie coś dobierzesz.
"Żyj dzisiaj, bo jutro może być za późno..."

#6 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 11:12

Jeszcze taka uwaga by plecionka się nie plątała musisz mieć dobry kołowrotek który ją dobrze układa, jak masz kiepski kołowrotek to nie zarobisz na plecionkę bo się będzie ciągle plątać.

#7 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1659 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 20 wrzesień 2011 - 12:52

Zgadzam się z tym co napisał Szypki, proponowałbym jednak nie używać cieńszych plecionek niż 0,14 z uwagi na trudności w rozplątywaniu ewentualnych " bród" powstałych przy łowieniu lekkimi przynętami.

Co do firm to tylko PowerPro - na allegro kupisz za około 60 pln
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#8 njanka

njanka

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 18 postów
  • Koło:PZW Hutmar Art-Fish
  • LokalizacjaCzęstochowa-Raków

Napisano 20 wrzesień 2011 - 13:42

Dzięki za podpowiedzi napewno nie tylko mnie przydadzą się te informacje. Jednak pozostaje temat kolorów, jest w czym wybierać. Czy zauważyliście które z nich lepiej się sprawdzają a które gorzej? Jędrek pisał , że okoń słabiej atakuję gdy przynęta wisi na plecionce więc lepiej zieleń czy fluo, a może crystal najbardziej zbliżona do żyłki.

#9 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 13:46

Okonia to i tak łowisz na żyłkę więc bierz fluo zieloną.

#10 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 17:26

Na okonie można do plecionki dowiązać troka :kowboy:wybierz fluo, albo coś w odcieni żółtego bo po pewnym czasie wszystkie robią się jasno żółte, nie polecam zielonej bo będzie się zlewać z wodą np. na Poraju lub innej kwitnącej zaporówce, czarna też jest słabo widoczna, fluo :chmura:Kołowrotek to już inna bajka zależy od ceny i przeznaczenia :dymek: Do 300 Pln to Red Arc 30100(mam osobiście tego kręcioła i sprawuje się bez zarzutu, a troszkę przeszedł) Okumy shimano z niższej pułki też dają radę, ale siadają po czasie i sprzęgło nie zachwyca w modelach słabszych. To kwestia funduszu i tego ile będziesz wędkować na niego, jak raz w sezonie to szkoda kaski.

Użytkownik Szypki edytował ten post 20 wrzesień 2011 - 17:27

#11 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 07:28

Red Arc jest super też go mam i rewelacja, shimano miałem i kicha była ciągła plątanina i marnowanie plecionki.

#12 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 559 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 20:39

Red Arc jest super też go mam i rewelacja, shimano miałem i kicha była ciągła plątanina i marnowanie plecionki.

Są shimano i shimano ...
Mam TP 1000 i 2500 i nie widzę problemu.

#13 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1312 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 21 wrzesień 2011 - 20:48

NIe, są shimano i shitmano.
Kupiłem dawno temu Cormorana, do dziś jeszcze gada. Łożysko w kabłąku ledwo źipi ale jeszcze tą jesień obłowi. Racja co do grubości. Inwestowałem w 0,12 i np: opad i poraj to jakaś masakra. Rwałem co chwile. Taka 0,12-0,14 to na szczupaka, na jakąś rzeczkę. 0,19 fluo, PowerPRO, opad. Polecam.

#14 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 21 wrzesień 2011 - 22:58

Hmmm, może ja się nie znam i specjalistą żadnym nie jestem, ale od kilku lat używam tylko Power Pro z amerykańskiego rynku. Nie narzekam absolutnie. Co do grubości to nie umiem powiedzieć, bo ja operuję wytrzymałością. Używam tylko i wyłącznie linki o wytrzymałości 20Lbs (jest to moc podana na węźle!). Nie rwie się praktycznie nic, opad jest optymalny. W razie czego jest zapas mocy do powalczenia z dużą rybą. Natomiast szerokim łukiem obchodziłbym linki opisane jako 0,10 i 15 kg. To fikcja, którą szybko weryfikuje łowisko.
Co do koloru - opad żółta, spinn typowo pod szczupaki - zielona. Pstrągi, kleniojazie i okonie łowię natomiast tylko żyłką. Wydaje mi się że na te ryby elastyczność żyłki pomaga w szczęśliwym zakończeniu holu pomimo odpowiedniego kija.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#15 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 18:20

Co do Power Pro, masz jakiś dobry namiar na sprawdzonego sprzedawcę, to podeślij.

#16 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1312 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:22

Kiedyś na allegro był użytkownik Sloiczek Babuni. Sprzedawał PP z USA. Ja od jakiegoś czasu kupuje w fishing-mart, mam pewność, że płacę za dobry produkt.

#17 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 22 wrzesień 2011 - 20:46

Cholera, tak piszecie i piszecie o tym spiningu, że se aż nowy kijek dzisiaj kupiłem, a przecież ja karpiarz jestem...
Ale jak się kiedyś... to się może nad wodą spotkamy...
Wszak to bardzo zacna metoda jest.
Pozdro dla wszystkich w temacie. :coolio:

#18 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1510 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 23 wrzesień 2011 - 08:48

A ja nie lubię plecionek. :figielek2:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#19 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 03 luty 2015 - 18:20

Wiem że królują plecionki, ale jaką żyłkę możecie polecić do spinningu
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

#20 mlody1995

mlody1995

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 03 luty 2015 - 19:36

Ze swojej strony mogę polecić żyłkę Dragona z serii HM80-cena dość wysoka,ale warto.Z niższego segmentu cenowego bardzo dobra jest Mikado Tsubame,mam na okoniówce i złego słowa nie powiem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych