Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podrywka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 05 wrzesień 2011 - 21:48

Jak wszystkim już dobrze wiadomo ustawodawca dopuścił możliwość pozyskiwania żywczyka z łowiska przy pomocy narzędzia połowowego zwanego podrywką.

Sam nie wprawiony w łowieniu drobnicy na haczyk do tej pory pozyskiwałem żywca ze sklepu. Kilka karasków nabytych naprędce przed wyjazdem na drapieżnika załatwiało temat na całonocną zasiadkę za sandałem czy sumem. I by dużo nie pisać się skończyło :niedobrze: . Teraz przed nocną zasiadką pełen stresu spieszę pod trzcinki by jakąś płoteczkę lub uklejkę strzelić ale nie zawsze jest to takie łatwe?

Czy ktoś może przypadkiem posiada już jakowejś doświadczenie z pozyskiwaniem maluchów za pomocą podrywki i gotów się jest nim na forum podzielić ?

Czy siateczka o drobnym oczku w sprawnych rekach szybciej żywca pozyskać pozwoli ?

#2 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 09:04

Podrywką szybciej pozyskasz jednak jest jedno ale, że najwięcej wchodzi drobnicy więc łowiąc na Łowisku typu Poraj, Zakrzew itp. w taką podrywkę wejdzie Ci płotka okoń może malutki leszczyk, krąpik. Dlatego jest kłopot bo płotka ma wymiar okoń też dlatego wymiarowe ryby szybciej złowisz na spławik. Kiedyś na gliniankach łowiłem na podrywkę karasie a technicznie odbywało się to tak długi kij sznurek mniej więcej długości kija obciążyć ją dowiązanym ciężarkiem pod spodem koniecznie na środku siatki tak by stabilnie się podrywało i ryby nie wypadały. Do siatki wkładamy mocno doklejonej zanęty albo jakiegoś ugniecionego chlebka.

#3 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 14:21

I właśnie na szybkości mi zależy.
Wymiar nie ma znaczenia - na łowisku gdzie siadam za sandaczem na żywce wymiary nie obowiązują.
Jedynie wzdręga ma 15 cm - ale jak dla mnie za bardzo wariuje na haku.

#4 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 07 wrzesień 2011 - 08:17

Często w podrywkę wchodzi podczas jednego zarzutu kilkanaście rybek więc jeden odłów i masz na całą noc co zakładać na hak. Troszkę poćwiczysz technikę odławiania dopracujesz niuanse takie jak wielkość obciążenia rozmieszczenie ciężarka, szybkość podnoszenia podrywki i będzie OK.

#5 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 10 wrzesień 2011 - 11:43

Jak wszystkim już dobrze wiadomo ustawodawca dopuścił możliwość pozyskiwania żywczyka z łowiska przy pomocy narzędzia połowowego zwanego podrywką.

Sam nie wprawiony w łowieniu drobnicy na haczyk do tej pory pozyskiwałem żywca ze sklepu. Kilka karasków nabytych naprędce przed wyjazdem na drapieżnika załatwiało temat na całonocną zasiadkę za sandałem czy sumem. I by dużo nie pisać się skończyło :niedobrze: . Teraz przed nocną zasiadką pełen stresu spieszę pod trzcinki by jakąś płoteczkę lub uklejkę strzelić ale nie zawsze jest to takie łatwe?

Czy ktoś może przypadkiem posiada już jakowejś doświadczenie z pozyskiwaniem maluchów za pomocą podrywki i gotów się jest nim na forum podzielić ?

Czy siateczka o drobnym oczku w sprawnych rekach szybciej żywca pozyskać pozwoli ?

#6 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 10 wrzesień 2011 - 11:45

Witam.
Jest jeszcze inna technika, pozwalająca na złowienie drobnicy z powierzchni wody.
Podrywka,bez dodatkowego obciążenia z wygodną dosyć grubą linką,kilkumetrowej długości,zarzucana bocznie,płasko i "spodem do góry" bezpośrednio na stadko drobnicy.Natychmiast po uderzeniu w wodę jest bardzo szybko ściągana...Jest to jedyny skuteczny sposób na głębszą wodę,szczególnie z łodzi, pomostu lub z brzegu w wodzie o "czystym" dnie.Wielokrotnie łowiłem w ten sposób, choć początki nie były łatwe.
Polecam, trudne ale do opanowania.
Ps.Podczas rzutu, koniec linki warto mocno trzymać. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych