Skocz do zawartości

Zdjęcie

Propozycja górnego wymiaru dla Karpia i Amura na zb. Ostrowy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
199 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Górny wymiar. (59 użytkowników oddało głos)

Górny wymiar ochronny dla Karpia i Amura na zb. Ostrowy

1. Głosowano Jestem za wprowadzeniem (49 głosów [83.05%] - Zobacz)

Procent z głosów: 83.05%

2. Jestem przeciwny wprowadzeniu (uzasadnij dlaczego) (8 głosów [13.56%] - Zobacz)

Procent z głosów: 13.56%

3. Nie mam zdania * edytował admin (2 głosów [3.39%] - Zobacz)

Procent z głosów: 3.39%

Głosuj

#1 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:52

Witam!!!

Chciałbym się dowiedzieć ilu wędkarzy jest za wprowadzeniem górnego wymiaru dla karpia i amura na zb. Ostrowy.
Ci wędkarze którzy są przeciwni proszę o uzasadnienie swojego wyboru.
Mam nadzieję że większość wędkarzy jest za takim przepisem.
Jeżeli okaże się, że większość jest za to może panowie z ZO PZW w Częstochowie przejrzą na oczy !
Bo trzech panów z zarządu Okręgu chce decydować za 11 000 wędkarzy, bo oni mają swoje racje, a my się dla nich liczymy tylko przy płaceniu składki !

Użytkownik Z@nder edytował ten post 26 styczeń 2012 - 11:40

Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#2 siwykck

siwykck

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 232 postów
  • Koło:Kłobuck Miasto-drapieżne lisy z nor
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 02 sierpień 2011 - 10:52

jestem jak najbardziej za wprowadzeniem górnego wymiaru dla karpia i amura ale na wszystkich wodach PZW Okręg Częstochowa :!:

#3 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 11:23

jestem jak najbardziej za wprowadzeniem górnego wymiaru dla karpia i amura ale na wszystkich wodach PZW Okręg Częstochowa :!:

Popieram przedmówcę.

#4 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1512 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 02 sierpień 2011 - 14:13

Za, jak najbardziej za ,tylko czemu obostrzenia mają dotyczyć tylko karpia i amura, a nie np.szczupaka czy lina?

Użytkownik bertus edytował ten post 02 sierpień 2011 - 14:13

"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#5 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 02 sierpień 2011 - 14:32

Wprowadzić górny wymiar wszystkim rybą !

#6 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 16:17

Jestem Za !
Tylko w ten sposób uratujemy to łowisko

Wprowadzić wymiar na wszystkie ryby tak jak na Paprocanach u nich sie da a u nas są zawszę problemy Dziwne ? :gwiazdki:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#7 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2011 - 18:32

Jestem tym jednym z panów z Okręgu, który zdecydownie przeciwstawił się górnemu wymiarowi ochronnemu karpia i amura na Ostrowach. Taka decyzja zapadła na Komisji ds Ochrony i Zagospodarowania Wód i taka została przyjęta zarówno przez prezydium ZO jak i cały Zarząd. Mój pogląd, który podzieliła reszta ZO jest taki, że Ostrowy to zbyt mały i zbyt płytki zbiornik na wprowadzenie takich ograniczeń. Tym bardziej, że rasowi karpiarze i tak nie zabierają ryb ( chyba, że się mylę). Zbyt duża populacja zbyt dużego karpia i amura ( którym nawet nie wolno zarybiać wód otwartych) jest w stanie doszczętnie zniszczyć taki zbiornik jak Ostrowy, podobnie jak stało się to z Pająkiem - akurat widziałem po spuszczeniu wody jak wygląda zbiornik ze zbyt dużą ilością dużych karpi. Totalny brak roślinności, a co za tym idzie brak miejsc do odbycia tarła przez inne gatunki. I wszyscy o tym doskonale wiedzą bo nie raz dyskusja na ten temat była i w prasie wedkarskiej i tutaj na forum.
Powoływanie się na 11 tys członków Okręgu Częstochowa to cytat z mojej rozmowy z Z@nderem. Kolego Z@nder, jak ci mówiłem - możesz robić ankiety nawet nad wodą i pokazać jej wyniki w ZO ale wiedz, że ktoś może zrobić ankietę, której wynik nie będzie się zgadzał z twoimi poglądami - to jest broń obosieczna. Przy ogromnej różnicy zdań wśród wędkarzy na ten temat trzeba było wybrać złoty środek i tak to zostało przyjęte.
Osobna historia to egzekwowanie tych przepisów. Jakoś nie słychać o specjalnym zaangażowaniu w kontrole strażników z Ostrów, a koło pomocnicze dla Ostrów ma do skontrolowania najdłuższy odcinek Warty wśród kół zajmujących sie tą rzeką i zapewniam, że jest tam sporo roboty.
Podczas komisji powołałem się na casus zbiornika Michalice koło Namysłowa i opinie jakie panują wśród tamtejszych wędkarzy na temat rozgrywanych tam kilkudniowych zawodów karpiowych związanych z przenęceniem łowiska i zamknięciem go na kilka dni. Uważam, że w naszym Okręgu, przy takiej ilości wód nie możemy zrobić takiego ,,prezentu" wędkarzom, którzy niekoniecznie będa zadowoleni z zamykania łowiska Ostrowy ku uciesze kilkudziesięciu karpiarzy. Ostrowy to zbiornik oblegany ma maksa - szczególnie podczas lata i nie wyobrażam sobie by zakazać na nim łowienia tym, którzy w zawodach karpiowych udziału nie biorą i nie mają zamiaru. A plan wprowadzenia górnych wymiarów ochronnych dla typowych do karpiowania ryb w krótkim czasie doprowadziłby do takiej sytuacji gdzie kolega Z@nder z pewnością powołaby się na status łowiska z górnymi wymiarami karpia i amura jako łowiska typwo karpiowego i robił zawody za zawodami.
Dodam, że nie dało się wprowadzić górnych wymiarów ochronnych nawet dla drapieżników (koła opiekujące się wodami nie wyraziły zainteresowania żeby taki wymiar ustalić). Myślałem, że będzie inaczej po wizycie na posiedzeniu prezydium ZO kolegów z forum, którzy taką propozycje przedstawili i dostali wolną rękę w rozmowach na zebraniach kół, żeby przekonać poszczególne koła o sensowności takich wymiarów. Z tego co mi wiadomo - nikt się na tych zebraniach nie pojawił, a propozycje górnych wymiarów padły z koła Lakord Sazan i z koła Mykanów (pstrąg potokowy - uznany i zaakceptowany wymiar ochronny górny).
Obietnice zarybiania dużymi rybami Ostrów jakie padły na zebraniu w Ostrowach są bez pokrycia bo osoby to deklarujące mogą nie dostać zgody na takie dorybianie tym bardziej, że na ten rok wcale nie będzie zarybień amurem - bo nie wolno. Tym bardziej, że wszelka ryba wpuszczana do wód PZW musi pochodzić z określonych ośrodków zarybieniowych i trzeba każdorazowo uzyskać zgodę na wprowadzenie ryb do wody jeśli odbywa się to poza zarybieniami Okręgu.
Pomyślcie o wymiarach dla lina i karasia złocistego na Ostrowach, a moje poparcie macie w kieszeni.
P.S.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że moje zdanie tu na forum będzie odosobnione - poprawność polityczna i próba pokazywania w internecie jakim to się jest etycznym wędkarzem już spowodowały, że temat o wyprawach na ryby świeci pustkami bo mało kto chce się narażać na komentarze - typu - czy pływa dalej, albo, że rybka ma płetwy w piasku czy trawie i zbyt długo była na powietrzu bo migawka aparatu ma zbyt długi czas otwarcia.
Czy ktoś chce czy nie ryby będą zabierane na kolację do domu, tyle tylko, że na forum o tym nie przeczytacie, a przez takie dygresje o no kill jakie tu padają, forum powoli staje się martwe nad czym ubolewam.

Użytkownik Gregor edytował ten post 02 sierpień 2011 - 18:38

#8 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 264 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:39

Myślę że problem rozwiązało by stworzenie łowisk karpiowych. Na takich łowiskach powinien być górny jak i dolny wymiar ochronny. Zastanawia mnie tylko to że zarybiamy wszystkie podstawowe łowiska karpiem (wiadomo nie od dziś że jest to zabójca roślinności i zbiorników wodnych). Przez lata łowiska były zarybiane kroczkiem karpia i amura . Teraz mówi sie że to szkodniki, a i tak karpia wpuszcza się rok w rok. Stworzenie łowisk typowo karpiowych byłoby idealnym rozwiązaniem. Inne łowiska można przecież zarybiać gatunkami normalnie w Polsce występującymi: Lin, Płoć (aby tylko nie z huty), Sandacz, Szczupak i wiele innych które nie będą niszczyły środowiska w którym żyją. Kliknąłem że jestem za, ale trochę się pośpieszyłem. Po chwili konsternacji zaczynam rozumieć Gregora i raczej to on ma rację .

Użytkownik Mariusz F edytował ten post 02 sierpień 2011 - 19:42

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#9 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 02 sierpień 2011 - 19:47

Zawsze byłem za górnym wymiarem zwłaszcza sandacza i innych drapieżników na Poraju .Jednak w tym przypadku nie sposób nie przyznać @Gregorowi po części racji choć moim zdaniem obawy o wielkość zbiornika można by rozwiązać wielkością owego górnego wymiaru tzn zb Poraj karp-górny wymiar 70cm Ostrowy-górny wymiar 90cm ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić :rolleyes:Tak czy owak jestem za

Użytkownik mlody edytował ten post 02 sierpień 2011 - 19:50

#10 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 02 sierpień 2011 - 21:07

Zbyt duża populacja zbyt dużego karpia i amura ( którym nawet nie wolno zarybiać wód otwartych) jest w stanie doszczętnie zniszczyć taki zbiornik jak Ostrowy, podobnie jak stało się to z Pająkiem - akurat widziałem po spuszczeniu wody jak wygląda zbiornik ze zbyt dużą ilością dużych karpi. Totalny brak roślinności, a co za tym idzie brak miejsc do odbycia tarła przez inne gatunki.

Ciekaw jestem jakiej ryby teraz najwięcej wpuszcza się do pająka,założę się że jest to karp :gwiazdki:. I wychodzi na to że PZW świadomie niszczy zbiornik i to nie tylko pająk.Ciekaw jestem dlaczego Lisów ma górny wymiar karpia a Ostrowy nie mogą mieć.

W ankietę nie klikam bo to i tak nic nie zmieni :whocares: :gwiazdki:

#11 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:05

ja też kliknąłem, że tak, pośpiech to najgorsze co może być, ale, pomyślałem o tym, że każdy chciałby złowić dużą rybę, nie pomyślałem natomiast o tym, iż karp, sieje duże spustoszenie w zbiornikach, amur oczywiście też. Chcąc , czy nie chcąc, przyznaję rację Gregorowi. Dobrym miejscem była by duża glinianka, można wpuścić tyle karpia, że hej, ale trzeba by było zakazać łowienia na jakieś pół roku, bo mięsiarze wyłowią zaraz po zarybieniu.
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#12 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 22:26

Koledzy jestem jak najbardziej za innymi gatunkami dla których można by taki górny wymiar byłoby wprowadzić.
bardzo fajnie jakbym podczas zasiadki karpiowej złowił 3kg Lina, 2kg Karasia Złocistego czy nawet 5kg Leszcza, nie mam nic przeciwko, to samo tyczy się drapieżników !
Czy kol. Gregor i reszta ZO PZW w Czestochowie nie może pojąć, że wędkarzy jak magnes przyciągają rybne dobrze zarządzane łowiska, w których pływają duże ryby ?!
Dla przykładu podam łowisko Dębowa, nie jest to komercja, a woda Koła PZW Reńska Wieś.
I jakoś tam Wszyscy są szczęśliwi, no może prawie bo zawsze znajdzie się jakiś nie zadowolony jegomość.
Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#13 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 02 sierpień 2011 - 23:57

Pamiętam akcję w ZO z wymiarem szczupaka ...duży szczupak to zło.
Sandacz to morderca i wandal naszych wód też nie odczeka się podobnego wymiaru.
Okoń zasłużył na 18cm bo jak u...tniesz łeb to idealnie się mieści na patelce na butli gazowej.
Karpiem bym się nie przejmował bo za 10 lat i tak zostanie wyżarty na skutek rosnącego franka.
Jedynie pozostaje mieć nadzieje że cudownie rozmnażający się pstrąg tęczowy w naszych "górskich" wodach przeniesie się na inne zbiorniki a jego waleczność dostarczy nam wielu wędkarsko-sportowo-kulinarnych emocji za jedynie 50 zł wpisowego w tym fasolka po bretońsku.

Ankieta jest tendencyjna ... wszyscy są za ale jak poczytają to są przeciw.

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#14 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 00:21

Arturo jesteś fajny koleś, ale zrobiłem to, co musiałem. Nie bywam tam ( raz byłem i mało pamiętam, gdzie :)). Zrobiłem to dla kolegów wędkarzy. Dla Ciebie, dla Maki, który gdzieś się podział, dla Gregora i wielu, wielu innych, którzy w ferworze poszli za Twoim głosem i może kiedyś dla siebie a może bardziej dla mojego syna, bo może być, że mu się takie wędkarstwo stacjonarne spodoba ( choć jestem innego zdania ). Duży karp po jakimś czasie zostaje sam w zbiorniku, bo wytępi nawet płotki przez swój wielki, wielkogabarytowy, jeb.ny ryj. Mam za to propozycję! Proszę zrobić tam górny wymiar dla lina i karasia złocistego. Z@nder, a nie przyszło Ci na myśl, żeby z Michaliny nie zrobić łowiska karpiowego?? To takie pytanie retoryczne. Nie odpowiadaj. Oczywiście pozdrawiam.
Edytuję. Patrz Grzegorz. Nie doczytałem do końca o linach i karasiach, ale widzę, że mamy podobny tok myślenia, choć nieraz brakowało niewielu sekund :).

Użytkownik Edmund edytował ten post 03 sierpień 2011 - 00:49

#15 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 07:37

Ostrowy dla mnie to zdewastowany i zaśmiecony zbiornik a zapowiadały się na super łowisko. Były piękne jaziory, liny, karasie. W tej chwili nie chce mi się tam jeździć bo syf totalny, może zamiast kłócić się o górny wymiar pomyśleć jak razem uzdrowić ten zbiornik. Wracając do karpia wszyscy twierdzą jaki to szkodnik ale każde koło i tak co roku zarybia karpiem. Dlatego jak na razie to i tak karp pływa w każdym zbiorniku zaporowym i będzie tak jeszcze przez wiele lat.

#16 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1660 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 03 sierpień 2011 - 11:21

Gregor- skoro karp to taki szkodnik to dlaczego Okręg nim zarybia.
Możesz zadać to pytanie na posiedzeniu Zarządu ?
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#17 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 264 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:25

Zarybianie karpiem na na celu tylko i wyłącznie zapełnienie zamrażarek wędkarzy dla których karta musi się zwrócić. Nie chcę obrażać tych którzy zabierają sporadycznie rybki do domu. Przyznaję się że jeżeli złowię karpia ponad wymiar to od czasu do czasu zabiorę i zrobię z niego pożytek. Uważam że to nic złego - wolę takiego jak tego z marketu. Tym bardziej że łowisko nie bedzie płakało za tą rybą.
Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#18 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 13:11

Może zarybić Michaline linem i karasiem. Ten kurnik jest w sam raz wielkościowo dla takich rybek. Jeżeli PZW Częstochowa nie widzi potrzeby posiadania łowiska "przyjaznego" karpiarzowi, to nie widze potrzeby opłacania tu składek. Jestem za tym aby śladem zlikwidowania województwa częstochowskiego, zlikwidować też okręg częstochowski. Jest mi coraz bardziej wszystko jedno. W 2012 płacę składkę w Opolskim (np.koło Kofama). Dla karpiarzy nie ma tu wody, spiningiści też mają posuchę. Jedynie pstrągi (szacun), płotki i leszcze można u nas złapać. Panowie z Zarządu - Powodzenia ! Zarybiajcie leszczem i kilowym karpiem prosto do siatek "dziadkom". Duże ryby są szkodnikiem a Kopernik był kobietą.

#19 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 03 sierpień 2011 - 14:28

W Angli na wielu łowiskach jest zakaz zabierania ryb w tym karpi. Wg. mnie te zbiorniki są pełne ryby nie tylko karpia. Natura rządzi i rządziła się zawsze swoimi prawami więc nie przesadzajcie z tym zniszczeniem kompletnym bo to pojecie zgubne.
Ps.
W razie czego spuści się parę drzew i wsypiemy dużo sandacza :gwiazdki: :gwiazdki:

#20 Cichy 71

Cichy 71

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 03 sierpień 2011 - 15:22

Jestem za wprowadzeniem górnego wymiaru czy się uda nie wiem.Ale myslę że przydało by się u nas łowisko karpiowo-amurowe takie z dwucyfrowymi rybkami.Czy Ostrowy się do tego nadają nie wiem,może Michlina była by lepsza.Co do relacji z wypraw masz rację Gregor zrobiło się ubogo ,ale to z prostej przyczyny wstaw zdjęcie z złowioną rybą napisz gdzie i na drugi dzień nie dopchasz się na miejsce.Wiele z osób uczestniczących aktywnie na forum łowi piękne ryby robi fotkę i zwraca im wolność.Sam pewnie wiesz jak szybko znikają ryby gdy padnie hasło że biorą .W tydzień można pozbawić zycia nie jeden zbiornik.
W życiu piękne są tylko chwile R.R

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych