Skocz do zawartości

Zdjęcie

dobra wędka na łódke

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 14:50

Witam kolegów.Przede mną pierwszy sezon na łódce :pajac: . Niestety niemam pojęcia jaką wędke mam na nią wziąść,czhodzi mi tu przedewszystkim o długość wędziska.Na chwile obecną posiadam DAM'e 4.50m.prosze o szybką odpowiedź :repost:

Użytkownik Adam96 edytował ten post 14 czerwiec 2011 - 14:51

#2 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 14 czerwiec 2011 - 15:06

Może jeszcze napisz jaką metodą chcesz łowić :niewie:

#3 Guest_JaroDaw_*

Guest_JaroDaw_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2011 - 15:29

Może jeszcze napisz jaką metodą chcesz łowić :niewie:

WCP Wędkarska Częstochowa> Techniki> Wędkarstwo spławikowe> dobra wędka na łódke :figielek2:

4,5m trochę długa, ale jak nie masz innej to bierz tą :starwars: główny problem to jak operować tak długim wędziskiem na małej wędkarskiej łódce. Ja pływam z 3m lub 3,9m.

#4 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 16:59

generalnie będzie to wyglądać mniej więcej tak ze mam zaznaczone na GPS'ie miejsce na jeziorze gdzie chodzą stada większych ryb i będe dosłownie wsadzał przypon do wody, bez żadnego zarzucania,to moze jakaś twardsza?

#5 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 14 czerwiec 2011 - 20:42

WCP Wędkarska Częstochowa> Techniki> Wędkarstwo spławikowe> dobra wędka na łódke :figielek2:

4,5m trochę długa, ale jak nie masz innej to bierz tą :starwars: główny problem to jak operować tak długim wędziskiem na małej wędkarskiej łódce. Ja pływam z 3m lub 3,9m.

przeoczyłem myślałem ze temat jest w Hayde parku :udaje:

Ja z powodzeniem łowię 6m batem z łódki,ale jak są większe ryby to lepsze jest coś z kołowrotkiem i niekoniecznie z akcją jak kij od szczotki.

#6 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 21:16

czyli taka miększa wędka powiadasz?Właśnie się tak zastanawialem ,nad jakąś odległościówką tak 5.50/6m

Użytkownik Adam96 edytował ten post 14 czerwiec 2011 - 21:26

#7 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 czerwiec 2011 - 23:53

Właśnie się tak zastanawialem ,nad jakąś odległościówką tak 5.50/6m

Jeśli kupisz taka odległościówkę, to proszę daj namiary jaka to i gdzie zakupiona. Chyba że piszesz o bolonce....

A tak poważniej to, długość wędki dostosuj do głebokości łowiska. Chyba że będziesz łowił na spławik przelotowy.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#8 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 12:24

no bolonke,bolonke.W miejscu gdzie będe łowił jest ok 8m. Właśnie się zastanawiam,czy przelotowego zakładać.Jeśli już to taki większy chyba, żeby był dobrze dociążony bo szybko będzie schodził w dół

#9 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 13:42

Jak spławik przelotowy chcesz założyć to musisz sobie kupić takie stopery koraliki z niteczką na rurce wtedy możesz łowić na każdej głębokości nawet na 10 m. Ustala się grunt taki jaki się chce a nitka nie zahacza o przelotkę i nie blokuje rzutów, sam to sprawdziłem jak łowiłem z łódki 3 m kijem na 6 m.

Użytkownik sekret1 edytował ten post 15 czerwiec 2011 - 13:42

#10 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 14:13

Jak spławik przelotowy chcesz założyć to musisz sobie kupić takie stopery koraliki z niteczką na rurce wtedy możesz łowić na każdej głębokości nawet na 10 m. Ustala się grunt taki jaki się chce a nitka nie zahacza o przelotkę i nie blokuje rzutów, sam to sprawdziłem jak łowiłem z łódki 3 m kijem na 6 m.

wiem , wiem tylko takie stosuje , bo te czarne gumowe się z czasem luzują

#11 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 14:34

wiem , wiem tylko takie stosuje , bo te czarne gumowe się z czasem luzują

No i te stopery gumowe blokują rzut co bardzo denerwuje, bo się zaczepia o przelotkę.

#12 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 16:54

Wracając do tematu...jakieś 2 sezony temu widziałem jak facet stał na środku zatoki i łowił na zimówke.Kojarzycie wogóle taki motyw , żeby ktoś łowił na zimówke z łódki?

#13 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 18:37

W kwestii takich ciekawostek to kilka lat temu pływając ze Skorupą po Poraju nabijaliśmy się z gości łowiących z łódki na gruntówki z dzwoneczkami. Do tego kije (stare "ruskie" teleskopy którymi można wyrzucić z 200 gr) stały na sztorc - chyba dla zmniejszenia naporu nurtu... :crazy2: Łowili białoryb, ale chyba im nie szło :niewie:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#14 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2011 - 19:48

W kwestii takich ciekawostek to kilka lat temu pływając ze Skorupą po Poraju nabijaliśmy się z gości łowiących z łódki na gruntówki z dzwoneczkami. Do tego kije (stare "ruskie" teleskopy którymi można wyrzucić z 200 gr) stały na sztorc - chyba dla zmniejszenia naporu nurtu... :crazy2: Łowili białoryb, ale chyba im nie szło :niewie:

heh. To kurcze jacyś hardkorowcy byli :hehehe:

Użytkownik Adam96 edytował ten post 15 czerwiec 2011 - 19:49

#15 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 czerwiec 2011 - 14:42

A tak poza tematem. Własnie przeglądałem wędki i zauważyłem , że moja żyłka jest wytrzymałosci makaronu do spagetti i postanowilem , ze ten sezon przełowie na plecionkę . Znacie jakies godne polecenia plecionki?,chodzi mi tu o markę

#16 maciekteam1

maciekteam1

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 249 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 18:38

dobre są Dragonowskie plecionki :klaszcze:

#17 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 16 czerwiec 2011 - 18:53

A tak poza tematem. Własnie przeglądałem wędki i zauważyłem , że moja żyłka jest wytrzymałosci makaronu do spagetti i postanowilem , ze ten sezon przełowie na plecionkę . Znacie jakies godne polecenia plecionki?,chodzi mi tu o markę

A czy to nie będzie wyglądać jak byś założył gumowce do garnituru :question: , chodzi mi oczywiście o łowienie na spławik.Do spinningu TAK, ale do spławika :gwiazdki:
Próbuj :horsit: , ale moim zdaniem na spławik to tylko żyłka.

#18 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 19:07

Biała ryba lubi żyłkę ( to moje spostrzeżenie ) - jej brania sa delikatne a spławik prowadzony .
No że chyba myślisz już o dwu cyfrowym Amurze lub Karpiu lub jakiejś większej rybie to wtedy tylko plecionka .
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#19 Adam96

Adam96

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 czerwiec 2011 - 20:30

Łowiwem kiedyś z wujkiem... miał plecionkę 0.12,czarną i targał na spławik leszcze , liny i nawet wzdręgi się zdarzały.O takiej myślę.

Użytkownik Adam96 edytował ten post 16 czerwiec 2011 - 20:31

#20 Guest_JaroDaw_*

Guest_JaroDaw_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2011 - 08:58

Ja również jestem zwolennikiem dobrej żyłki. Widziałem gościa, co łowił na spławik 0,8g na plecionkę bez przyponu. Gdzie tu szukać tego co najlepsze w wędkarstwie - finezji ? U niego hol ryby to formalność. Ale każdy może lubić coś innego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych