Skocz do zawartości

Zdjęcie

Match

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#141 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 22:13

To jest moje zdanie. Dlatego nie namawiam do określonej firmy i dalej nie namawiam. Miałem go w ręce i to jest moje zdanie. Nie sugeruje nikomu, co ma sobie kupić.

#142 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2007 - 22:11

Mikado Ultraviolet Match 4,5 m.Nie ma sensu kupować krótszej.
Nie pożałujesz ani złotówki zapłaconej za ten kij. Jest genialny.
Waży 250 gram, 3 sekcje, dł.transportowa 159 cm,ciężar rzutowy do 25 gram.
Royber, nie kupuj przypadkiem matchówki teleskopowej!

Co do opinii Edvisa o miekkości Ultravioletów Matchówek to sorki ale sam napisał,że wydają mu się delikatne.Nie wiem skąd mu to przyszło do głowy? :niedobrze:
Znajomy na taki sam kij ciągnie brzany z Sanu.
Długo by pisać o tej wędce.Dla mnie rewelacja.Rzadko czegoś jestem tak pewien, jak tego,że to świetny sprzęt na rozsądne pieniądze.(pewnie po podwyżkach cen za włókno węglowe będzie kosztować trochę ponad 200 zł.)

#143 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 20:33

Ja na swojego kijka bez problemu wyciągnąłem kiedyś w Drawie całkiem pokaźną brzanę i karpie, a nawet nie ma problemu z delikatnym łowieniem z ołowiem ( na ciężko ). Próby z ołowiem około dwudziestu gram na Mazurach wyszły pozytywnie i udało mi się złowić kilka węgorzy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie kija o długości 4,20 i lekkie skrócenie. Chyba, że wszystko będzie grało, jak należy.

#144 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 20:26

Dzięki edvis za wszelkie informacje :niedobrze:

Szukam kijka uniwersalnego,tak aby jednocześnie nadawał się na płotkę jak i na jazia czy leszcza również ,który w przypadku zapięcia lina czy niewielkiego karpia wytrzyma przeciążenie.... :)

#145 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 01:00

Michaś i Gregor mają niezłe wędki tego typu.

Może i tak, ale mnie się wydają jakieś miękkie i delikatne, choć nie słyszałem, żeby ktoś na nie narzekał.

#146 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 00:59

Myślę, że najbardziej uniwersalną długością będzie 4,20 ( ja używam skróconej wersji 3,90 ). Jeżeli większość czasu kijek będzie wykorzystywany na wodę stojącą tzn. tam, gdzie nie będziesz miał doczynienia z jakimiś przeszkodami typu krzaki, drzewa, to może być oczywiście dłuższy. Mam niemiłe skojarzenie, jeżeli chodzi o jaxona w tej kwestii. Mianowicie wydawałoby się, że praca wyglądała na zadowalającą, ale w praktyce już tak nie było, bo przy zacięciu duża część rybek spadała z haczyka. Był bardzo miękki. Jak mój nadgarstek osiągał punkt, w którym powinno nastąpić zacięcie, to kijek już wcześniej odbijał spowrotem. Tego feleru jednak nie da się sprawdzić potrząsając w sklepie kijem. Po prostu były to ułamki sekundy, ale rybkom wystarczyło. Był ładny. Miał rękojeść korkową itd. Lepiej ( to jest moje zdanie, bo niejednokrotnie spotkałem wędkarzy, którzy mieli bardzo mięciutkie kijki i nie narzekali ) moim zdaniem wziąść kij, który jest twardszy. o akcji szczytowej. 5 - 25 g powinno być ok. Taki kij wg mnie ma lepszego kopa i nie boisz się nim posłać przynęty z dużą mocą. To już czuć w sklepie. Nie miękki, jak muchówka ( bezmała ), lekki. Nie jestem teraz na czasie, jeżeli chodzi o polecenie jakiegoś konkretnego kijka, ale też nie było to moim zamiarem. Odradzam kijki, które w Twoim mniemaniu będą za delikatne. Matchówa musi mieć kopa, a nie wyglądać, jak chwiejący się pijak na wietrze. Każdy lubi coś innego. Przelotki: ilość, jakość - to już chyba norma w odległościówkach i nie wyobrażam sobie, zeby mogło być ich mniej, czy fajansiarskiej jakości. Kij matchowy musi być takiej muskulatury, żebyś nie bał się nim porządnie machnąć.
Kolejnym parametrem jest akcja wędziska. Parametr ten mówi nam o szybkości wędziska. Tu przyjmujemy podział na:
bardzo szybkie (extra fast),
szybkie (fast),
średnie (medium),
dość wolne,
(moderate),
wolne (slow).
Im szybsza akcja, tym szybsze powinno gaszenie drgań wędziska przy wyrzucie zestawu. Szybkie wędziska pozwalają również na błyskawiczne i pewne zacięcie przy połowach spławikówką i w połowach powierzchniowych, gdzie ma to szczególne znaczenie. Szybki wędzisko po zacięciu szybko powinno stabilizować swoje drgania. Mogą to być różne oznaczenia, także te, które są podawane w wersjach angielskich, a mianowicie w funtach (1 lb = 454 grama), tzn. że preferuję wędziska o oznaczeniu do góra dwóch lb.
Jak gdzieś przeczytałem, akcja mojego kija jest akcją progresywną. To oczekiwany kompromis, a jednocześnie zmora konstruktorów. Istota progresji akcji jest otrzymanie wędki, która przy rzucie staje się szczytową, a podczas holu akcja przechodzi w kierunku parabolika. Sama idea jest w praktyce dość trudna do zrealizowania, ponieważ brak jest wzorca progresji zmusza do poszukiwania złotego środka.

#147 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 00:43

Michaś i Gregor mają niezłe wędki tego typu.

#148 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 04 marzec 2007 - 00:30

Chciałem zakupić jakiś kijek do połowu metodą spławikową.Ze względu na to ,iż większość czasu nad wodą spędzam ze spinningiem w ręku,to na ten temat wiedzę mam w zasadzie żadną i tu prośba do Was :klapa: Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie wędki typu MATCH,jaka byłaby w miarę uniwersalna? :spoko:

#149 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 15 wrzesień 2014 - 20:56

YorkPanowie rzuci ktoś okiem co to warte??

Użytkownik mlody edytował ten post 15 wrzesień 2014 - 20:59

#150 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 15 wrzesień 2014 - 21:44

Jak dla mnie to strasznie ciężki. Sprawdź coś z gamy klik
Łowię na to od czterech lat i powiem Ci, że jest rewelacyjna pod każdym względem.

Użytkownik Tomik 1970 edytował ten post 15 wrzesień 2014 - 21:45

#151 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 16 wrzesień 2014 - 19:55

W tych bardziej "standardowych" cenach to bym sobie już coś spokojnie wybrał fajnego. Akurat tutaj zainteresowała mnie przede wszystkim cena:) myślałem że na moje potrzeby tzn "pokaleczyć narybek" kiełbia i karasia wystarczy.Na przepływankę może faktycznie troche za cieżki ,ale z drugiej strony -powymyślali te durackie maszyny bo siły w rękach nie mieli :rolft4:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych