Skocz do zawartości

Zdjęcie

Match

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#21 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 10 luty 2008 - 21:08

OswalD- będąc w Sosnowcu polecam jeszcze sklep ,,Wiktoria". Miła i fachowa obsługa.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#22 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 04 luty 2008 - 22:34

Panowie w Sosnowcu zdecydowanie wart odwiedzin sklep to Fishing Mart. Jest jeszcze Pacific Peche zaraz przy samym wjeździe do miasta ale to już inna bajka - ciekawa oferta ale zdecydowanie drogo /choć czasem można trafić na ciekawe produkty żabą sygnowane w naprawde przystępnej cenie/. Będąc na Ślunsku warto jeszcze pomyśleć o salonie Jeżozwierza w Rudzie Śląskiej, którego adres bezbłędnie poda wam wujek Google. Tam moim skromnym zdaniem wybór też jest niczego sobie.
Sorki za offtop ale może info będzie przydatne.

#23 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 04 luty 2008 - 22:09

Jędrek miał tam być w zeszłym tygodniu i zobaczyć .Czekam na wiadomość.Może w tym się wybiorę.

#24 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 luty 2008 - 21:24

Jak będziesz Piot jechał do Sosnowca, to daj cynk. Chętnie się z Tobą wybiorę.

#25 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 04 luty 2008 - 21:22

Match Master Maxim 4,2m 5-30g
Długość: 4,2m ; Ciężar wyrzut: 5-30g ; Waga: 200g

Ja chcę ten sam model dokładnie. :spoko:

#26 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2008 - 15:47

Te 70 gram nie robi mi zbyt dużej różnicy. Kwestia wyważenia kija jest ważniejsza. Ten minimalnie leci na pysk ale ma na tyle długi dolnik, że pasuje na długość mojego ramienia i idealnie się o nie opiera nie wystając z tyłu na tyle by mi to w jakikolwiek sposób przeszkadzało.. Przy typowym łowieniu na wagglera i tak nie będzie miało to żadnego znaczenia, a przy przepływance rzadko kiedy kij trzymam równolegle do poziomu wody tylko jak najbardziej na sztorc więc tu też nie powinienem tego odczuć. Kij jest sztywniejszy od ultravioleta i automatycznie przy stosowaniu lekkich zestawów trzeba będzie nawijać na kręciołek cieńszą żyłkę żeby osiągnąć podobne długości rzutów jak przy ultraviolecie. Ale to tylko przy ekstremalnie lekkich zestawach typu 0,5 do 0,7 grama. I tak zresztą przy tych ciężarach zakładałem żyłkę 0,12.
W ubiegły weekend nie miałem okazji go wypróbować więc pewnie na dniach gdzieś wyruszę żeby zobaczyć jak się spisuje nad wodą. Najbardziej mnie interesuje jak oddaje ataki ryby bo na sucho bardzo ładnie gasi drgania.
Myślę, że jakbyś wtedy kiedy szukałeś matcha obejrzał ten kij to by ci się spodobał.

#27 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 luty 2008 - 15:06

Przecież wiesz, ile czasu kupowałem matcha. Ponad dwa miesiące co jakiś czas jeździłem po sklepach. Przeznaczone miałem trzy stówki. Kijków przeglądnąłem ze dwadzieścia i nawet jednego kupiłem w międzyczasie.
P.S. Muszę obcenić ten Twój, bo zauważyłem, że zdecydowałeś się na cięższy kij. Ciężar to nie jest najważniejszy parametr.

#28 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 04 luty 2008 - 09:14

Mikado w tej cenie w gównach leżą Mistrall Zaczynam się lansować. :luulu: A co się będę pierdzielił.

Jeżeli w tej cenie to zgoda.

#29 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 04 luty 2008 - 08:39

Mikado w tej cenie w gównach leżą Mistrall Zaczynam się lansować. :luulu: A co się będę pierdzielił.

#30 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2008 - 16:42

Nie wiem czy są 4,5m ale pogrzebię u dostawców. Mnie 4,2m odpowiada, zależy mi na wadze -200g- w miarę lekka.

Faktycznie leciutka. Wiesz już jaką ma akcję?
Gadałem dzisiaj o matchówkach z Arkadiuszem Pawlakiem na Cisowej i sprzęcie Cormorana i Daiwy i mówił mi, że jest duży problem z ewentualnym serwisem tych firm bo tak naprawdę to sprzęt ten wozi z Niemiec jakiś gościu co nie ma oficjalnego przedstawicielstwa tych marek na Polskę. Trochę mnie tym zmartwił bo nie daj boże coś mi się pochrzani z Corcastem albo Supermatchem i co wtedy ? A i Michaś złamał Black Bulla Cormorana i gdzie to oddać do serwisu albo kupić całą drugą sekcję?

#31 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 02 luty 2008 - 16:37

Nie wiem czy są 4,5m ale pogrzebię u dostawców. Mnie 4,2m odpowiada, zależy mi na wadze -200g- w miarę lekka.

#32 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2008 - 16:34

Gratuluję Gregor.
Ja jak opchnę swojego kupuję to:

Dzięki, a jakbyś jeszcze wiedział za jaką cenę to dopiero byś się zdziwił.
Ma się te zdolności negocjacyjne :rolft4:
Z Piotem się zgadaj bo on też matchówkę Cormorana chce kupić i to ten sam model ale o długości 4,5 metra.

#33 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 02 luty 2008 - 16:26

Gratuluję Gregor.
Ja jak opchnę swojego kupuję to:

Dołączona grafika

Dawidke jak weźmiesz mojego Matcha to Ci tego teleskopa - nowego dam gratis :rolft4: Porównasz, węka a wędka

#34 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 02 luty 2008 - 15:24

Mój problem jaki matchowy kij kupić po Mikado Ultraviolet już się rozwiązał.
Stałem się posiadaczem kijka Mikado Evergreen Match 450. :rolft4:
4,5 metra, ciężar rzutowy do 28 gram. Kij o wybitniej szybkiej, szczytowej akcji. Cięższy od Ultravioleta o 70 gram ale myślę, że nie będzie się tego zbytnio odczywać. Pięknie (podobnie jak Ultraviolet) wykończony. Przelotki SIC na wysokich stopkach. Nie mogę się doczekać żeby go wypróbowac na rybkach i zobaczyć jak pracuje podczas holu.

Załączone miniatury

• Ever Green.jpg

#35 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2007 - 13:23

Jest bliźniacza wersja Corcasta do spiningu. Nazywa się po prostu Cormoran Corcast Super Spin 8Pi

#36 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1258 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 10 październik 2007 - 13:13

Mam model Cormorana do spina - re-we-la-cja....nie umywa się do starej Daiwy. Pozatym słyszałem ploty, że Cormoran zjechał z cenami ponieważ jakiś czas temu puszczał buble i marka troszkę dostała po tyłku....

#37 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2007 - 12:48

Kołowrotek już przetestowany. Jest po prostu GENIALNY !! :foch2:
Nie mogę się nachwalić. Czasem przerywałem spływ zestawu żeby sobie pokręcić. Rączka korbki zrobiona jest z takiego materiału jakby była obciągnięt delikatnym welurem, hamulec - marzenie, żadnych stuków, szumów w łożyskach, szerokalachna szpula pozwala rzucać delikatnym zestawem na duże odległości, na granicę widoczności antenki spławika. Po prostu rewelacja. To w tej chwili jeden z moich najlepszych sprzętów. Sam sobie gratuluję, że zakupiłem ten kręcioł. Pasuje mi jak żaden jaki miałem na matchówce. Polecam.

#38 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2007 - 21:18

Trafiłem doskonały kołowrotek matchowy:
CORMORAN CORCAST Super Match 8PiF z systemem zapobiegającym wchodzeniu żyłki pod szpulę oraz "Powerbail".
Oprócz tego ma
- 7 łożysk kulkowych
- bezpoślizgową blokadę obrotów wstecznych
- płynny przedni hamulec
- frezowaną, aluminiowa korbka
- płytką aluminiowa szpula matchowa do dalekich rzutów
- łożyskowaną rolkę z systemem zapobiegającym skręcaniu żyłki
- sprężynę kabłąka o wydłużonej żywotności
- 3-letnią gwarancja
- Przełożenie: 5.1:1
-w komlecie oprócz głównej szpuli dwie dodatkowe identyczne jak główna
Pojemność szpuli :
0.20/110 m
Cena tez nie rzuca na kolana. Tym bardziej, że jest kilka rodzajów tego kołowrotka z różną ilością łożysk i z hamulcami umieszczonymi z tyłu i z przodu

Załączone miniatury

• Corcast 8Pi.jpg

#39 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 czerwiec 2007 - 10:53

Jeszcze jedna odpowiedź z Abramisa:
Abramis do mnie
dzień dobry,
logotyp " kind of magic " funkcjonuje w naszej kolekcji w dwóch wersjach.
pierwsza to oddzielna rodzina wędek a druga to symbol dodawany na blankach znakujący naszą ofertę od 2005 roku.
oczywiście rodziny " kind of magic " i " purple rain " są to różne wędziska.
różnice polegają na konstrukcji i strukturze blanków, rodzaju omotek i uzbrojenia, akcji, balansie i kilku innych.
pozdrawiamy

#40 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 18 czerwiec 2007 - 23:22

Po przetestowaniu mistralla championa muszę powiedzieć, że ma akcję taką, o jaką mi chodziło, także bez wyrzutów sumienia mogę polecić. Ciężar wyrzutu 5 - 25g. Jest cięty i można nim holować niezłe ryby, choć jeszcze większa się nie uczepiła, ale miałem przyjemność zaczepić niezły kawałem drzewa i kij pracuje tak, jak mi to odpowiada. Polecam porządny kij za niedużą kasę i akcję określam, jako właśnie tą pożądaną przez inżynierów wytwarzających blanki, czyli progresywną. Nie jest batowaty.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych