Skocz do zawartości

Zdjęcie

Match

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 24 luty 2011 - 14:05

Szukałem czegoś lżejszego, ale kiedy wziąłem kij do ręki... O to chodziło :)
W każdym razie dziękuję za posty.

Tak jak pisałem :tra: :bajera: nie ma nic lepszego, niż kupić to co nam naprawdę spasuje. :spoko:
Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#2 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2011 - 11:24

Gregor możesz napisać jak Ci się sprawuje ten Evergreen?Jak zachowuje się pod rybą?
Dzięki.

Nie narzekam. To mocny kij o szczytowej akcji, dobrze wyważony. Ma duży zapas mocy ale przy holowaniu nawet niewielkich ryb czuć jego pracę. Spisuje się doskonale i przy przepływance i przy typowym łowieniu metodą angielską.

#3 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 24 luty 2011 - 10:49

Udało się wreszcie coś znaleźć. Kupiłem Mavera Reactorlite Match1, 3,9. Kij do żyłki od 1 do 2,5 kg. Miękki, akcja semiparaboliczna.
Obciążenie maksymalne 15-20 g. Szukałem czegoś lżejszego, ale kiedy wziąłem kij do ręki... O to chodziło :bajera:
W każdym razie dziękuję za posty.

#4 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 17 luty 2011 - 00:57

Jeden problem z głowy.

Ostatnio nie bywałem w sklepach, ale może spróbować czegoś z browninga. Z tego, co zauważyłem, większość miała akcję bardziej pracującą, niż szczytowa. Nie jestem pewien, czy znajdziesz coś w swojej gramaturze, ale przy tej klasie producenta nie powinno być kłopotu ( do mojego gustu nie trafił, ale może do Tobie pasować ).

#5 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 16 luty 2011 - 19:36

Obejrzałem, pomachałem, podziękowałem. Być może inne wędki firmy Fiume są doskonałe, ale match Spinadesco nie jest wart takich pieniędzy.
Jeden problem z głowy.

#6 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 16 luty 2011 - 13:42

Właśnie chodzi o tą szczytową akcję. Ja wolę semiparaboliczną. Przy małych gramaturach ma to duże znaczenie, gdyż wędka lepiej "ciągnie" zestaw. Również hol na cienkich żyłkach jest przy takiej akcji bezpieczniejszy.
Z tego co się dowiedziałem w zaprzyjaźnionych sklepach, z serwisem nie ma problemu.
O tyczkach tej firmy już trochę jest w necie, podobno bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Podobno jest to sprzęt produkowany w fabrykach, które robią wędki m.in. dla Colmica. Ale to wszystko podobno...

#7 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 16 luty 2011 - 12:56

Na mnie wrażenie delikatnej odległościówki zrobiły shimano alivio, ale trzeba kij wziąść w soje ręce. Mi bynajmniej pasował, ale ja rzuty wykonuję do dwudziestu paru metrów. Zazwyczaj łowię w rzece i w starorzeczach.
Akcja szczytowa od 5 do 15 gram. Cena niewygórowana. Jakiegoś Fiume chyba bym nie kupił, bo w życiu o tym nie słyszałem i może być, że po uszkodzeniu nie będziesz miał, gdzie wymienić uszkodzoną część.

#8 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 16 luty 2011 - 11:19

Dziękuję za odzew w temacie. Mam nadzieję, że ktoś jednak miał kontakt ze sprzętem tej firmy, podobno był jakiś pokaz w Częstochowie.
Czemu taki przedział wagowy? Cóż, kiedy kupiłem pierwszego kija do odległościówki, a był to 1991 r., wszyscy pukali się w czoło, co można na taki kij wyciągnąć! Był to Cormoran, nazwy już nie pamiętam. w wersji z cienkim blankiem, który tak dużo kosztował , jak sam mało ważył. W każdym razie był to kij bardzo delikatny. I tak mi zostało. Używam metody matchowej właściwie wyłącznie na zbiornikach, na rzece bardzo rzadko, raczej bolonki. Żyłka 0,12-0,14, spławiki z reguły w przedziale 1-6 g., w sytuacjach wyjątkowych maks. do 10.
Zgadzam się z Tobą Danek, że zestawy i 1 gramowe i 10 fruną, i to całkiem nieźle na wędce 5-25. Ale mogą lepiej i dalej, a to w przypadku łowienia na zbiorniku jest istotne. Na rzece nie trzeba zatopić żyłki, tu wchodzą w grę inne czynniki, prowadzenie zestawu, kontrola nad nim itd.
Dziś zauważam trend do łowienia na spławiki od 10 gramów wzwyż, a często w okolicach 20, z wstępnym obciążeniem. Zostaje założyć na żyłkę po 1 gramie, najczęściej przed i za spławikiem, pyłek na dół, i tyle. Stąd na rynku kije wyłącznie o cw 25-30. A i żyłki do matcha w okolicach 0,12 ro rzadkość. Już dziś nie ma mojej ulubionej brązowej żyłki Marcela Van den Eynde 0,117 mm.
Skąd ten trend? Pewnie z dwóch powodów.
Pierwszy to coraz częstsze łowienie karpi i dużych ryb, szczególnie na łowiskach komercyjnych.
Drugi, według mnie, to brak umiejętności w posługiwaniu się metodą odległościową.
Aby rzucić 40-50 m i nie splątać zestawu, utopić żyłkę, zaciąć i wyholować, najprościej użyć spławika 20 g, żyłki 0,18 i mocnego kija, który wybacza i naprawia błędy holu i wyrzutu.
Nie jestem ekspertem, ale wędkuję tą metodą 20 lat, czyli właściwie od początku jej pojawienia się, przynajmniej w moim regionie. Wcześniej oczywiście łapało się podobnie, ale nikt tego tak nie nazywał, i nie miał świadomości istnienia technik i sprzętu specyficznych dla metody match.
Podsumowując, szukam takiej wędki, bo lubię łapać finezyjnie tą metodą, gdyż uważam, że takie jej są korzenie. :oczko:

#9 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 luty 2011 - 22:00

Wędki w ręce nie miałem a i kontaktu z firmą również, ale zastanawia mnie ściśle przez Ciebie obrany przedział c.w.
Rozwiń jeśli możesz. Sam mam odległościówkę 4,5m 5-25gr i bez wielkiego problemu osiąga się wystarczające długości rzutowe zestawem spławikowym ok 1gr jak i 10gr. Cięższych raczej nie używam w przepływance. Klasycznie z wagglerem nie łowię.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#10 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 15 luty 2011 - 15:18

Witam.
W związku z poszukiwaniami odpowiedniego kija, odświeżam temat odległościówki.
Mam pytanie, czy spotkaliście się z kijami firmy Fiume.
Chodzi mi dokładnie o modele:
Odległościówka SPINADESCO 4,2 m 2-10 gr.
Odległościówka William 4,2 m 2-16 gr.
Od dłuższego czasu poszukuję wędki o gramaturze do 10-12 gramów, niestety bardzo mało firm ma takie w swej ofercie.
Będę wdzięczny za informacje, zarówno o tych modelach, jak i o samej firmie, jakości jej produktów itp.
Przeszukałem internet, ale ilość opinii śladowa.
Z góry dzięki za pomoc :oczko:

#11 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 19 sierpień 2010 - 12:45

Witam.
Ja uważam że choćby to był kij za 2000 zł, to jak mi nie spasuje to w życiu go nie kupię. Każdego trzeba wziąć w rękę i sprawdzić jego akcję , inaczej (opierając się na tym że komuś "ładnie pracuje" można wydać kasę a później płakać i sprzedawać na allegrogo bądź w inny sposób.
Ja np. nie czytałem opinii i swoich bolonkach (Colmic , Rive) ale jak szukałem kija na rzeki o dużym uciągu, sprawdziłem Colmica i wiele innych ale... Wygrał Colmic 6m. (mimo iż był cięższy) ale ma sztywną akcję szczytową i jest przewidziany do gramatury 60 g. Rive kupiłem drożej ale jest warta ceny (również wygrała "u mnie" z innymi kijami nawet Shimano. Jest lżejsza od Colmica i przeznaczona do gr. 20 ale jej praca (jak dla mnie marzenie). W tym roku wyszło już na nią kilka ładnych Jazi pow. 50 cm. bez żadnych problemów. Dlatego uważam że jak nie "pomacasz" to dobrego kija dla siebie nie kupisz :hmhm:
Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#12 Guest_robert79_*

Guest_robert79_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2010 - 06:11

Gregor możesz napisać jak Ci się sprawuje ten Evergreen?Jak zachowuje się pod rybą?
Dzięki.

#13 Karaś 77

Karaś 77

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 23 luty 2008 - 12:31

Czesc.Macie moze jakies informacje poza katalogowymi na temat Robinson Diaflex Match? Czy wart jest tych pieniedzy?

#14 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2008 - 09:29

Tu macie o tym jak się skontaktowac z Seebem

Nie śmiećmy w temacie.

#15 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 11 luty 2008 - 00:07

Skontaktuj się z userem o nicku Seeb. Może Ci wyśle, jak ma.

#16 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 11 luty 2008 - 00:01

Ja bym kupił, ale nie chcą mi przywieść tylko odbiór osobiście. :super:

#17 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 10 luty 2008 - 23:10

A fakt. Przeglądałem ostatnio allegro i widziałem, ale nie skojarzyłem. Nie wiem, czy nie za dużo chcą :super:.

#18 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 10 luty 2008 - 23:00

Edit: Chodzi mi pacific coś tam. Piot był i tam większe g....o jest, niż u nas.

Dzisiaj sie dowiedzialem czemu tam tak cieńko z towarem. Może ktoś chce kupić

#19 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 10 luty 2008 - 23:00

W Pacificu zaopatruje się zwykle w robactwo - mam po drodze do Cz-wy. Wybór tak jak mówię , czasem duży ale zwykle półki z ciekawych rzeczy wyczyszczone. Czasem wystawiają kije mało znanych marek w bardzo przystępnych cenach. Na poważniejsze zakupy zdecydowanie polecam Fishing Mart - tam zawsze jest spory wybór (byłem kilka tygodni temu). Ale co dostępności kija czy innych upatrzonych pozycji warto uprzednio przekręcić. Bardzo duży wybór wszelkiej maści drobiazgów i akcesorii z kijkami tak jak mówię warto przed wizytą zadzwonić. Z tego co pamiętam z kręciołkami nie powinno być problemów. Jeśli ktoś się wybiera na konkretne zakupy to na pewno odwiedzając kilka obowiązkowych miejscówek o przysłowiowym kiju ze sklepu nie wyjdzie :hmhm:

Sosnowiec > Fishing Mart, Pacific Peche

Katowice > sklep na ul. Wojewódzkiej (skromny wybór ale fachowa obsługa), sklep przy okręgu PZW na ul.Wróblewskiego ( skromny wybór ale za to bardzo fachowa obsługa Pana Ryśka)

Ruda Śląska > Salon Jeżozwierz (duży wybór + sklep internetowy, całkiem przystępne ceny)

Muszę umowę o dzieło z właścicielami spisać i za reklamę kasować :super:

#20 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 10 luty 2008 - 21:11

Byliście ostatnio w tym fishing marcie, czy tylko tak przeżywacie?
Edit: Chodzi mi pacific coś tam. Piot był i tam większe g....o jest, niż u nas.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych