Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kołowrotek matchowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 24 luty 2011 - 10:38

Polecam Cormoran Corcast 8PiF Super Jet Match 2500, można kupić za około 170-200 zł. i Mitchell Super MATCH 4000 za 180-200 zł.
Ten drugi posiada cztery szpule matchowe: 0,14mm / 100m ; 0,12mm / 150m; 0,16mm / 100m ; 0,24mm / 200m i przełożenie 7,2:1. Uważam, że jest to jeden z najlepszych kołowrotków do tej metody. Jedyny problem, że jest coraz trudniejszy do kupna, został w zeszłym roku chyba zastąpiony innymi, podobnymi modelami. Ale to już nie to samo, podobno. Teraz ta seria nazywa się Avomatch.
Cormoran posiada 2 szpule zapasowe, obie aluminiowe.
Używam obu tych kołowrotków i szczerze mogę je polecić.

#2 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 23 luty 2011 - 18:06

spro passion match 740, na allegro cena około 150 zł, lekki, dobrze wykonany, perfekcyjnie zestrojony hamulec, pojemność szpuli matchowej 150m/0.18mm, używam od roku i jestem zadowolony.
Ręcznik, mydło i na ryby:)

#3 mati13

mati13

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 luty 2011 - 17:04

Zastanawiam się nad wyborem kołowrotka matchowego z przednim hamulcem. Jakie byście mi polecili taki do 160 zł

#4 michal_mc

michal_mc

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:19

Witam kolegów.
Mocno rozwija się temat kołowrotków w dziale spinning.
To może coś w dziale spławik!!!

Szukam kręcioła na nowy sezon, do łowienia na "orliku",
znaczy do dalekich rzutów i tym samym szybkiego ściagania zestawu.

W sieci króluje SPRO PASSION 740 MATCH, ma któs jakieś ciekawe propozycje,
w końcu od ostatniego postu w tym temacie kilka lat minęło.

A za oknem wiosna, sezon blisko.
Byleby na ryby pojechać...
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#5 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 13 styczeń 2015 - 17:29

Witam ja na ten sezon zastanawiam się nad zakupem kołowrotka spro veneto w wielkości 4000 do feedera, ale jest on również w wielkości 3000 dedykowany bardziej pod spławik link: Mój odnośnik
od paru sezonów korzystam z kołowrotków spro i jestem zadowolony, a co do passiona 4000 w wersji match to bardzo przyzwoity kołowrotek w rozsądnej cenie.

#6 michal_mc

michal_mc

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 08:54

Też oglądałem tego veneto, przełożenie 6:1 i duża szpula, to jest to czego szukam.
Ale zanim bym wziął chciałbym nim pokręcić a najlepiej porównać z passionem.
Czy ma ktoś pomysł czy któryś z naszych sklepów w czewie ma takie kręcioły.
Pozdrawiam.
Byleby na ryby pojechać...
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#7 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 10:40

Co do passiona kołowrotek posiadam od kilku sezonów i jest naprawdę ok, jego praca nie różni się praktycznie niczym od pozostałych passionów nawet w mniejszych rozmiarach, którymi możesz pokręcić choćby w sklepie Brzana na ul. Łódzkiej. Jak już pisałem mam też 2 passiony 720, które też sobie chwalę. Na ten sezon jednak chcę uzupełnić sprzęt i też chętnie pokręciłbym na sucho tym Veneto, parametry ma zbliżone do Red Arca więc myślę, że jego praca powinna być na podobnym poziomie.
Miałem jeszcze browningo Back Fire 2, niby dedykowany pod feeder i spławik (miał 2 szpule jedną na 200 m 0.20 drugą na 100 m 0.16) ale nie polecam różnica w cenie między passionem wynosiła jakieś 80 zł +, ale po 2 sezonach pojawiły się ogromne luzy i zaczął ciężko pracować, smarowanie pomagało jedynie doraźnie.

#8 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4902 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 22:29

Ma ktoś z Was jakieś info na temat robinsona ze zmiennym przełożeniem? Chodzi mi o dual FD. Ma z 4,7:1 do 6,7:1. To miałoby być do spławika tylko i wyłącznie. ...bo takie przełożenie to do cięższych metod na pewno będzie porażką.

Użytkownik Edvis edytował ten post 11 marzec 2016 - 22:30

#9 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4902 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 23:32

Powtórnie zapytam. Wiem, czym ma się charakteryzować mniej więcej kołowrotek do bolonki, ale chciałbym się dowiedzieć, czy macie na oku jakieś konkretne modele? Nie chodzi o przełożenie, ale o ilość nawijanej linki za jednym obrotem korbki. Zazwyczaj szybkie kręcioły z małymi szulami z żyłki robią masakrę, ponieważ ją skręcają. Możecie coś polecić, bo mój dwudziestoletni silstar już mógłby pójść na półkę ( dalej śmiga, jak brzytwa, ale wydaje mi się już dużo za wolny - niektórzy już się z niego śmieją:) ).

#10 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:49

Polecam kołowrotek matchowy Pezon-Michel Sensas model Luxor match.
Przełożenie 6:1
Nawój żyłki 96 cm
2 szpule (1 zapas)
W sklepie u kolegi w Radomsku kosztuje 420 zł.
Wykonanie bardzo solidne, dużej średnicy szpula.
Ja łowię na Mitchella Super MATCH 4000, ale jest już nie produkowany.
Jak padnie, pewnie kupię Sensasa :)/> Chociaż pewnie już go na rynku nie będzie.
Jeszcze jedna sprawa, odnośnie żyłki.
Polecam XPS Zero Gravity firmy trabucco. Jest to specjalna żyłka do bolonki, pusta w środku, nie tonąca! A to bardzo pomaga w prowadzeniu zestawu.
Przy podanej średnicy jest ona nieco grubsza od normalnej.
Pozdrawiam :)

Użytkownik bormar edytował ten post 13 kwiecień 2016 - 21:55

#11 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4902 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 17:00

Z trabucco na razie używałem t-force'a. Wezmę oczywiście pod uwagę. Z mitchella miałem kiedyś quartza. Był szybki i miał dosyć dużą szpulkę. Wyglądał bardzo dziwnie, ale się sprawdzał. Ktoś mi kiedyś dźwignął, bo nie wiem, w jakich okolicznościach się ulotnił. Obczaję ten kręcioł, jak się gdzieś będzie dało. W ciemno w necie raczej nie kupię. Wolałbym wciąć do łapy. Czytałem, że raczej dość solidny. Dzięki Bomar.

#12 maciekteam1

maciekteam1

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 249 postów

Napisano 20 kwiecień 2016 - 22:22

DAM nawija 138 cm za obrotem korbki.

#13 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 21:16

Powtórnie zapytam. Wiem, czym ma się charakteryzować mniej więcej kołowrotek do bolonki, ale chciałbym się dowiedzieć, czy macie na oku jakieś konkretne modele? Nie chodzi o przełożenie, ale o ilość nawijanej linki za jednym obrotem korbki. Zazwyczaj szybkie kręcioły z małymi szulami z żyłki robią masakrę, ponieważ ją skręcają. Możecie coś polecić, bo mój dwudziestoletni silstar już mógłby pójść na półkę ( dalej śmiga, jak brzytwa, ale wydaje mi się już dużo za wolny - niektórzy już się z niego śmieją:)/>/> ).

Mam na do sprzedania "czarnucha" shimano super aero 3000 GTM z jedną głęboką z metalowym rantem, drugą płytką szpulą. Do spławikówki pewnie się nada i posłuży dłużej niż większość dzisiejszych produkcji.
Jest po tjuningu - dołożone łożyska japońskie ezo: po prawej stronie korbki i pod pinionem (zamiast plastikowych tulejek).
Do obejrzenia i pomacania w Cz-wie.

Użytkownik Jędrek edytował ten post 21 kwiecień 2016 - 21:46

#14 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 806 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 21 kwiecień 2016 - 21:39

Możesz jakieś fotki? Jaka cena tej zabawki?
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#15 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 21:42

Możesz jakieś fotki? Jaka cena tej zabawki?

Podaj ma priva mail, to podeślę zdjęcia.
Co do szpuli, to mogłyby być dwie płytkie, bo mam w stradicu 3000 zapas matchowy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych