Skocz do zawartości

Zdjęcie

Plecionki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pop_*

Guest_pop_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:23

Bardziej mnie interesuje czy ta plecionka ryb nie odstrasza, a wyniki na nią są takie jak na inne modele kolorystyczne :rolft4:

#2 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 05 kwiecień 2010 - 22:27

Pop, pisałem już wcześniej o cristalu Berkley-a (5,9 kg)- wytrzymał dwa sezony intensywnego pstrągowania + jakieś okoniowanio/szczupakowanie

Stren microfuse (5,9 kg) łowiłemi zeszły sezon (mało wyjazdów) i łowię teraz - jest porównywalna z w.w. czyli da radę rozgiąć kotwiczkę w obrotówce nr 2.

#3 Guest_pop_*

Guest_pop_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2010 - 11:25

Teoretycznie Cristal jest niewidoczny dla ludzkiego oka pod wodą natomiast z drugiej strony ryby widzą inaczej, z tego co wiem czerwony kolor zmienia barwę na czarną w:

-czystej wodzie na głębokości ok. 300cm
-mętnej wodzie na głębokości ok. 50cm

idąc dalej tym tropem, kolor czarny jest prawdopodobnie najbardziej kontrastowym kolorem jaki widzą ryby a co za tym idzie widzę go bardzo wyraźnie w wodzie. Wcześniejsze zdanie daje wiele do myślenia czy faktycznie kolor czerwony to taka rewolucja w kolorach plecionek czy po prostu chwyt marketingowy lecz z drugiej strony wielu znanych spiningowców używa czerwonych plecionek :gwiazdki:

Powiedzcie mi jeszcze jak wyniki na te plecionki Cristal, jak się trzyma po sezonie, a może polecicie inne godne uwagi ? np. PP

#4 Norco

Norco

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 213 postów
  • Koło:Pobilem rekord Polski Miętus pomlilem na sum niecale 75cm wypuszczilem na oka przjemne boia chyba stary cos cud piękne ma glowe olbrzym na razie dziękujemy wszystkim
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 05 kwiecień 2010 - 08:33

Jedrek mam takie super sprawuje Berkley-a cristal Przezroczysta
dobrze rzuca, wole spiderwire Stealth Ultracast moc niesamowite trzeba sprubowac kto woli ale na forum więcej kupuja Power Pro powiem nie jest łatwe miałem oszukane Power Pro przeróbka niespodobało powiedziałem
w sklepie panu nie jest orginalne on mówił orginał USA niestety jak kolega podał Plecionka z USA super wiadomo na oka cięzko wpowiedziec trzeba znac o tym mój przjaciel Domagała z krakowa łowca suma zna o tym inna bajka kto kupuje Matołek nawet nie miałem pojecia na oka.

#5 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 04 kwiecień 2010 - 21:10

Pop, jak napisałem już wcześniej - nie kombinuję z plecionkami dragona.

Kup Berkley-a cristal (to taka niby też bezbarwna; pstrągom nie przeszkadza) i będziesz zadowolony.

#6 Guest_pop_*

Guest_pop_*
  • Gość

Napisano 04 kwiecień 2010 - 15:06

Interesują mnie wasze opinie na temat takich plecionek jak:

Dragon C-Thru
Średnica: 0,12mm
Długość: 125m
Wytrzymałość: 10,70kg

Team Dragon RED HOT
Wytrzymałość: 9,10kg

Dragon Invisible Braid II
Wytrzymałość: 8,60kg

Dragon Guide Pro Hi-Viz
Wytrzymałość: 9,10kg

Dragon Guide Select Fluo Red
Wytrzymałość: 9,40kg
Długość: 150m

Berkley Whiplash Crystal
Wytrzymałość: 16,70kg
Długość: 110m

Bardzo interesuje mnie Dragonowski Red Hot oraz Invisible Braid II czy to taka faktycznie rewelacja?

#7 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 11 listopad 2009 - 10:09

Ty się Skorupa nie liczysz bo Ty byś złapał rybę na skręconą na kołowrotek sznurówkę albo gumkę od majtek :tra:

#8 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1657 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 11 listopad 2009 - 10:05

Te tanie PP z alledrogo to szit. Lepiej dać 2x tyle i kupić oryginał

Nie zgodzę się z tobą .
Kupuje na allegro pp za 50 pln i nie mam do nich zastrzeżeń, wytrzymują dwa lata intensywnego łowienia.
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#9 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1290 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 10 listopad 2009 - 21:51

Ja nie mogę również zarzucić nic tej z US, poprzedniczka z fishing martu (0.13) też OK natomiast ta ostatnia to niezły feler....lub, :tra: , czego wykluczyć nie mogę, że od początku sezonu (maj) tak ją przeorałem.

#10 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 10 listopad 2009 - 20:15

Te tanie PP z alledrogo to szit. Lepiej dać 2x tyle i kupić oryginał

Hmmm, zaskoczyłeś mnie teraz. Kupiłem jakiś czas temu na allegro żółtą PP 20 LBS. Wcześniej miałem sprowadzoną z USA (przez jednego z forumowiczów :tra:) też 20 LBS i jest identyczna. Łowię już nią od czerwca czy lipca i nic się nie dzieje złego. A wierz mi ze jej nie oszczędzam.
Fakt że kupowałem u osoby zaufanej (nie mam zamiaru robić tu reklamy), która sprowadza z USA oryginały, ale cena wynosiła sześćdziesiąt parę złotych za motek.
Ale następna będzie Stren a nie PP,której ogólnie nic złego nie mogę zarzucić.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#11 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1290 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 10 listopad 2009 - 19:57

Te tanie PP z alledrogo to szit. Lepiej dać 2x tyle i kupić oryginał. Bez porównania wytrzymałość na zrywanie. Nie polecam w każdym bądź razie.

#12 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 555 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 19:03

Co do placionek dragona, to ja raczej już nie kupię.
Pierwszą jaką mieli w ofercie - starsznie się siepała (czyt. strzępiła);
HM-ka - wytrzymałość trzymała, ale przekrój ... hmmm po sezonie wyglądała na 2-3x grubszą niż przy zakupie.
Używam i polecam Barkley, ew. Stren.

#13 Harry

Harry

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 113 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 22:36

Ostatnio zakupiłem taką 0,13 tylko, że yellow. Na razie byłem z nią raz na rybkach. Na opakowaniu jest napisane że ma 10.30 kg wytrzymałości. Hmm na pierwszym kołku pękła jak nitka no ale poniżej 0,15 przeważnie tak jest że plecionki nie trzymają swojej wytrzymałości liniowej (czyt. tej z opakowania) na węźle. Nie miałem zamiaru kupować tak cienkiej no ale grubszych nie było a troszkę mi się spieszyło. Plecionka dobrze schodzi z kołowrotka i dobrze się ślizga po przelotkach więc daleko można porzucać. Ale do łowienia z opadu jak dla mnie zdecydowanie za cienka i bynajmniej nie chodzi mi tu o wytrzymałość. Proponuje od 0,15 w górę ale oczywiście bez przesadyzmów. Na temat czerwonego koloru się nie wypowiem bo nigdy nie oglądałem ale za to słyszałem że najlepiej widoczna jest czarna.

#14 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 listopad 2009 - 16:13

Wytrzymałość dla tak podanej średnicy od razu podziel przez trzy. Chyba że nie jest okrągła :gwiazdki:
Każda plecionka nade się do opadu ze względu na minimalna rozciągliwość. Co do koloru, są osoby które takiego używają i nie narzekają.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#15 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2009 - 16:08

Może ktoś łowił na nią i może powiedzieć coś więcej , ja osobiście nie łapałem nigdy na kolor czerwony, nie będzie to straszyć ryb?? Nie mam zbytnio przekonania do takich mixow.

#16 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1277 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 16:00

Przy kupnie plecionki warto wydać więcej i kupić coś teoretycznie lepszego niż zaoszczędzić i później płakać nad wodą.Ja osobiście uważam ,że Dragon zbytnio fuszerki nie odstawia więc plecionka powinna być ok.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#17 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 09 listopad 2009 - 15:52

Witam Panowie!
Co sądzicie o plecionce Dragon Guide Select Fluo Red 0,12 BCM ma ona 9,5 kg wytrzymałości, piszą że jest dobra do metody z opadu na sandacza,a co wy o tym myślicie??

#18 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1290 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 12 marzec 2009 - 20:10

Rok temu już był ten nowy system nawijania, bo sam taką kupiłem, ale nie polecam zielonej jest do bani :figielek2: Nie widać jej w ogóle :spoko:

No był, też kupiłem. I jestem zadowolony. Nie pytałem czy ktoś poleca czy nie, ja o Power Pro zdanie mam wyrobione.
Rawit, dziś przyszła, wszystko w jak najlepszym porządku. Byle do maja :spoko:

Maniek myślę, że tak będzie dobrze A jak już możesz to sprawdzaj swoje błędy bo myślę się pisze tak jak widzisz , a przed, że się stawia przecinki

A Tobie o co chodzi ? Nie nadążam za Twoją prędkością....

#19 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 marzec 2009 - 11:31

Szypki bije się w pierś nie postawiłem przecinka i spacji, zjadłem z w słowie Częstochowa. A teraz Ty też się bij bo po pierwsze

a "takimopakowaniu" Pisze się osobno

pisze powinno być z małej litery. Po drugie

Maniek myślę, że tak będzie dobrze

ja napisałem

Maniek myślę że ta będzie ok.

ta w sensie ta plecionka którą wybrał Maniek. Źle mnie zacytowałeś i zmieniłeś sens mojej wypowiedzi to chyba stąd ten tekst o podlizywaniu się Mańkowi.

Co do meritum sprawy to mam Power Pro w kolorze zielonym (moss green) i faktycznie jest dość mało widoczna przez wędkarza ale też przez ryby, podobnie jak kolor czerwony (phantom red). Jeżeli zaś chodzi o plecionki, które mają być widoczne dla oka wędkarza co jest szczególnie istotne przy połowie z opadu to Power Pro ma w ofercie kolory żółty (hi-vis yallow) i biały (white)

#20 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 09:34

Szypki, aleś ty mi teraz zaimponował :hmhm:
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych