Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik w Zakrzówku Szlacheckim "Jankowice"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 756 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 styczeń 2011 - 23:55

Fajny opis, ale chyba faktycznie trzeba mieć szczęście żeby tam połowić. Moje 3 ostatnie wypady nad ten zbiornik zakończyły się zdobyczą w postaci 1 płotki :hehehe:

#2 maciekteam1

maciekteam1

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 252 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 17:53

Z tego co mnie słuchy doszły w tym roku ma być spuszczony i czyszczony :rolft4: aczkolwiek wole juz pobliską Warte i starorzecze tam mozna potrenować :hehehe:

#3 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Koło:Koło nr 27 "FAMEG" Radomsko

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:25

Zapewne większość z forumowiczów na zbiorniku w Zakrzówku Szlacheckim była, ale są pytania o to łowisko, opisu nie ma, więc postanowiłem coś napisać.
Dojazd.
Trasą "szybkiego ruchu" DK1 (E75) na krzyżówce w Radomsku skręcamy na Wieluń, Pajęczno. Po około 12 km. w miejscowości Jedlno skręcamy (200 m za kościołem) w lewo, na Jankowice. Po około 3 km dojeżdżamy do wsi, zakręt w lewo, my jedziemy prosto, 400 m, na krzyżówce prosto. Od 1 listopada do końca marca można wjechać drogą wewnętrzną. W innym terminie zakaz wjazdu obowiązuje, wtedy wjeżdżamy drogą gruntową, z prawej strony, biegnącą równolegle do asfaltu. Można również wjechać na parking od strony plaży. To ostatnie miejsce może być polecane w porze roku nie zachęcającej do kąpieli.
Ryby.
W zasadzie większość występujących w Warcie. Najczęściej łowione są leszcze, płocie. krąpie, jazie. Trafiają się liny, karpie, karaś srebrzysty, złocisty. Z drapieżników dominuje okoń, szczupak, sandacz, szaleje na zbiorniku boleń, jest sporadycznie sum. W ubiegłym roku, po okresie powodzi łowiono węgorza, i to ładnego. Mnóstwo uklei.
Łowisko.
Jest to zbiornik niesamowicie chimeryczny. Można przyjechać i łapać piękne, ponad półkilogramowe płocie czy też leszcze ponad 2 kilogramy, i można przez 2-3 tygodnie nie mieć dosłownie brania. I nic się nie poradzi, taki jest "Zakrzówek".
Z racji tego, że jest to zbiornik sztuczny, właściwie o równym dnie, mało zarośniętym, piaszczystym, nie ma lepszych i gorszych miejscówek. Z wygody, najczęściej oblegany jest brzeg "wzdłuż drogi", wiosną i jesienią "plaża", Osoby, które nastawiają się na dłuższe nęcenie i typowe zasiadki, nie tylko karpiowe, wybierają groblę. Żeby się na nią dostać, trzeba zostawić samochód koło plaży i przejść przepławkę.
Najczęściej stosowaną metodą jest feeder i jego różne odmiany, oraz metoda spławikowa - tyczka, bat, match. Bardzo często na zbiorniku ciągnie, i to dość silnie.
Przynęty: biały, ochotka, kukurydza.
Jeśli chodzi o spinning, cały zbiornik, ze szczególnym zwróceniem uwagi na naniesione przez Wartę wypłycenia przy wpływie do zbiornika.
Dla jednych niedogodnością, dla drugich zaletą, jest brak możliwości dojazdu samochodem nad brzeg zbiornika, można za to bez problemu rozbić namiot. Latem dość dużo plażowiczów, ale od strony plaży. Czasem w nocy "imprezy" młodzieżowe, ale też od strony kąpieliska. Grobla i brzeg wzdłuż drogi są spokojne.
Podsumowując, polecam, aczkolwiek przyjeżdżając kilka razy, i trafiając na okres bez brań, można się zniechęcić. Trzeba próbować. Zawsze można spróbować szczęścia na Warcie i pobliskim starorzeczu.
W sezonie presja duża. Dla nas, wędkarzy z Radomska to jedyny w promieniu 20 km zbiornik.
Kto chce zobaczyć zdjęcia zbiornika i okolic zapraszam na stronę www.ladzice.pl

Załączone pliki

#4 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 16:48

Obserwowałem temat dotyczący zbiornika Hadra i pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że na zbiorniku w Zakrzówku Szlacheckim prowadzone są prace związane z wybraniem piasku naniesionego przez Wartę w okolicę wpływu do zbiornika. W związku z tym obniżono poziom wody o 70 cm. Prace mają potrwać do końca miesiąca września.
Nie jestem pewien, czy obniżenie poziomu wody nie będzie kusiło miłośników łatwego pozyskania ryb do odwiedzenia zalewu.

#5 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 18:19

Widzę, że temat zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim nie budzi takich emocji jak Blachownia czy Hadra. Chyba jest zbyt daleko Częstochowy, więc i ryby z obcym paszportem.

#6 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1501 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 18:34

Nie kolego zbiornik w Zakrzówku obchodzi nas tak samo jak i inne zbiorniki .

Oczywiście oprócz ciebie nikt nas wędkarzy nie poinformował bo to tajemnica coś jak Enigma :niezrecznie: a i w strategicznym punkcie Polski i by sie Mięsiarze zlecieli z Białego -Stoku bo mają blisko :figielek2:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#7 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 20 wrzesień 2011 - 18:49

W takim razie się uspokoiłem, trochę.

#8 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 11:58

W najbliższą niedzielę tj. 2 października organizowane są na zbiorniku w Zakrzówku Szlacheckim III zawody w wędkarstwie spławikowym o Puchar Wójt Gminy Ładzice. Zawody są otwarte, zapraszam więc chętnych kolegów do współzawodnictwa w miłym towarzystwie :) Zbiórka na brzegu od strony asfaltu, o godzinie 7.00, jedna tura 4-godzinna. Współorganizatorem jest tradycyjnie Koło "Sazan" z Częstochowy. Wpisowe 15 zł. Oczywiście nagrody i na koniec gorący poczęstunek w plenerze. Informacje i zapisy pod nr. 500 073 615 lub u pani Barbary Wojsznis. Trochę późno piszę, ale nie było pewności, czy dokończone zostaną prace na zbiorniku.

#9 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 06:57

Bormar napisz na jaką rybę można liczyć na zawodach i na jaką się najlepiej nastawić.

#10 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 07:30

W tym roku udzielenie takiej odpowiedzi jest dość trudne, gdyż od początku czerwca ryba właściwie na zbiorniku nie brała. Wcześniej, z wiosny, można było trafić ładnego leszcza, płoć. I są to ryby, na które trzeba się nastawić. Ostatnio na spławik brał jeszcze okoń i zaczęły oczkować ukleje, których w tym roku wcześniej nie było.
Ogólnie jest to dość ciężki zbiornik. Nie jest to nawet kwestia trudności i rozgryzienia go, gdyż jak ryba nie bierze, to nic się nie wymyśli. Wyniki w niedzielę mogą być rzędu 300-800 pkt, a może to być i 3000. W każdym razie ryba brała słabo latem, jest szansa, i tak z reguły się dzieje tutaj, że ruszy się jesienią. Dochodzi jeszcze podnoszenie lustra wody od jutra, może to je zmotywuje. :)

#11 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 09:13

Powiedz jeszcze kolego czy okręg częstochowski coś tam musi dopłacać czy nie bo nie wiem w jakim okręgu jest ten Zakrzówek?.

#12 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 09:40

Przed chwilą rozmawialiśmy telefonicznie, ale tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział informuję, że zbiornik w Zakrzówku Szlacheckim jest w pod rządami okręgu częstochowskiego.
Pozdrawiam :rolleyes:

#13 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1501 postów

Napisano 02 październik 2011 - 19:31

Napiszcie jak wyniki po zawodach ?
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#14 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 03 październik 2011 - 07:33

Wyniki bardzo słabe Skorupa zajął 2 miejsce z wynikiem ponad 900 miał 6 okoni i jedną płotkę. Ja złowiłem jednego okonia. Zawody bardzo fajne miła atmosfera, piękna pogoda dużo nagród każdy uczestnik miał jakąś nagrodę. Zbiornik bardzo ładnie położony tylko ryba bardzo chimeryczna i trudna do złowienia. Po zakończeniu zawodów pogawędziliśmy z kolegami przy pysznym żurku, ogólnie bardzo fajna impreza.

#15 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 03 październik 2011 - 09:19

No to gratki dla skorupy, jak zawsze coś wydłubał :naughty:

#16 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 03 październik 2011 - 09:23

No to gratki dla skorupy, jak zawsze coś wydłubał :naughty:

Tak ciężko się tam łowiło, że myślałem iż zejdę z zerem. Kombinowałem jak koń pod górę z atraktorami gruntem nic nie skutkowało.:gwiazdki:

#17 bormar

bormar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 03 październik 2011 - 12:16

Parę fotek z zawodów zawody Zakrzówek Szlachecki
Jeszcze raz dziękuję kolegom z WCP za udział w zawodach i gratuluję pudła :czesc:
Zapraszam za rok.

#18 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 03 październik 2011 - 12:48

To my dziękujemy za zaproszenie i wyśmienitą organizację.:klaszcze:

#19 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1662 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 03 październik 2011 - 12:49

Wyniki bardzo słabe..... ryba bardzo chimeryczna i trudna do złowienia..

Wiadomo że każdy chciałby aby na każdych zawodach łowiono mnóstwo ryb, ale czasem warto połowić nad jakimś mniej rybnym akwenem.
Będziesz miał Jedyny materiał do przemyśleń na długie zimowe wieczory :)
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#20 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 03 październik 2011 - 16:20

Ze zdjęć wynika ,że zbiornik bardzo ładny. Teraz żałuję, że mnie tam nie było <_<
Piotrek, na długie zimowe wieczory najlepsza jest dokładna analiza wypraw wędkarskich i wykluczenie błędów w przyszłym sezonie :goodluck: :zdrowko:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych