Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wstawiać zdjęcia na stronę


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mario1921

mario1921

  Miejscowy Podglądacz

 • Użytkownik
 • 65 postów
 • Koło:Okoń
 • LokalizacjaBłeszno

Napisano 28 styczeń 2011 - 12:14

No i to mi się podoba :fajosko: Wprawdzie ja już od dłuższego czasu nie mam z tym problemu, ale pamiętam że kiedyś był z tym problem :) Szukałem, czytałem po forach i metodą prób i błędów doszedłem co i jak :) Zajeło mi to jednakże sporo czasu a dzięki takim ludziom jak Ty będzie łatwiej i przyjemniej :) Pomagać nie skreślać. Pozdrawiam

#2 Avallone

Avallone

  Miejscowy Podglądacz

 • Użytkownik
 • 75 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 19:29

Niedługo zrobię poradnik jak wstawiać zdjęcia hurtem co jeszcze uprości proces.

#3 skorupa

skorupa

  Expert

 • Admin
 • 1672 postów
 • LokalizacjaKłobuck

Napisano 12 listopad 2010 - 20:04

Avallone - świetna robota.

:hehehe:

Nie będę musiał się już Danka prosić :hoold:
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#4 Avallone

Avallone

  Miejscowy Podglądacz

 • Użytkownik
 • 75 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 16:41

Poradnik ten napisałem na własne potrzeby ale myślę że może on się przydać i na innych forach gdyż wyczerpuje on temat nawet dla użytkowników bardzo słabo znających się na komputerach.
Przepraszam tez Administrację jeśli pomyliłem działy.

Temat ten pisze dlatego iż wielu użytkowników ma z tym cały czas problem.
Wstawianie zdjęć na stronę jest bardzo łatwe a poradnik ten przyda się wielu gdyż w ten sposób wstawiamy zdjęcia na prawie że każde forum.


Temat ten to też lektura dla już umiejących wstawić zdjęcia gdyż w nim wyjaśnione jest jak bezproblemowo zminimalizować zdjęcia do wielkości 800x600 (lub innej) dzięki czemu nie zamula nam i innym użytkownikom otwieranych tematów.


Cały proces publikacji zdjęcia na stronie jest prosty ale żeby uprościć go jeszcze bardziej pokaże to metodą znaną od zarania dziejów czyli obrazkową :hehehe:

Pierwsze objaśnienia będą dotyczyć strony ImagesHack a w przyszłości postaramy się to zrobić dla wszystkich serwisów.

Zanim zaczniemy ładować zdjęcia proponuje przekopiować je na pulpit bądź do jakiegoś folderu na pulpicie gdyż ułatwi nam to cały proces.

Pierwszy hosting obrazków to http://imageshack.us/

1 Wchodzimy na stronę http://imageshack.us/ i klikamy na Browse

Dołączona grafika

2 Wyskoczy nam okienko które jest tak naprawdę obrazem naszego komputera. Lewym klawiszem myszy rozwijamy zaznaczony pasek i szukamy PULPIT , klikamy na niego lewym klawiszem myszy.

Dołączona grafika

3 Pokażą się nam foldery które mamy na pulpicie a także i pliki graficzne czyli zdjęcia itp. Widocznym na zdjęciu suwakiem zjeżdżamy do interesującego nas zdjęcia lub folderu w którym mamy zdjęcia czyli klikamy na suwak lewym klawiszem myszy i ciągle go trzymając przesuwamy w dół aż do znalezienia naszego zdjęcia. Jeśli jest w folderze otwieramy folder lewym kliknięciem myszy na niego.

Dołączona grafika

4 Po znalezieniu zdjęcia które chcemy wysłać klikamy na nie lewym klawiszem myszy a następnie klikamy lewym klawiszem myszy na otwórz

Dołączona grafika

5 Małe okienko zniknie a na stronie Imageshack zauważymy że jest plik jest gotowy do wysłania. Klikamy więc lewym klawiszem myszy na Opcje Przesyłania / Zmiana rozmiaru obrazu >>

Dołączona grafika

6 Pokażą się nam opcje zmiany rozmiaru domyślnie ustawione na nie zmieniaj rozmiaru więc klikamy lewym klawiszem myszy na strzałeczkę oznaczoną jako 1 a następnie tak samo lewym klawiszem myszy na 800x600(monitor 15 calowy)

Dołączona grafika

7 Efekt będzie taki

Dołączona grafika

8 Klikamy lewym klawiszem myszy na Prześlij teraz

Dołączona grafika

9 Zdjęcie zacznie się wgrywać na serwer

Dołączona grafika

10 Kilkanaście sekund później pokaże się zielony ptaszek mówiący że zdjęcie się wgrało i strona zacznie się przeładowywać do widoku z kodami.

Dołączona grafika

11 Po przeładowaniu strony zobaczymy kody. Musimy poczekać aż strona się całkowicie załaduje a następnie kliknąć wpierw lewym klawiszem myszy na link który jest po prawej stronie napisu KOD FORUM tak żeby się nam podświetlił na niebiesko a następnie prawym klawiszem myszy na ten link i z opcji wybieramy KOPIUJ
Uwaga bo na niektórych serwisach nie można wklejać kodów z dużym zdjęciem i wtedy kopiujemy link do miniaturki.

Dołączona grafika

12 Wchodzimy na stronę gdzie chcemy wkleić dane zdjęcie do postu i prawym klawiszem myszy klikamy w okienko gdzie piszemy post a następnie klikamy wklej i efekt będzie taki. Możemy jedynie usunąć ten napis: Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

13 Możemy w ten sposób wklejać wiele zdjęć. Zawsze oddzielajmy wolną linią zdjęcia od tekstu żeby się nie zlepiało. Istnieje też opcja jednoczesnego przesłania wielu zdjęć co skraca czas ale o niej później :hoold:

Dołączona grafika

Wstawienie poprawne zdjęcia na forum dzięki temu poradnikowi to kilkadziesiąt sekund.
Po kilku zdjęciach robimy to z zamkniętymi oczami.
Mam nadzieję że ta instrukcja przyda się wszystkim którzy mają z tym problemy bo mimo że wygląda to strasznie to w wykonaniu jest to niezwykle proste i szybkie.

Pozdrawiam wszystkich Artur


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych