Skocz do zawartości

Zdjęcie

Namiot Quechua, wady i zalety, film

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 16:06

Dziś wstawię na forum artykuł o tych okularach, dajcie mi chwilkę na skończenie tematu. Tam pogadamy :foch2:

#2 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 12:58

Avallone zainteresowały mnie twoje okulary z kamerą fajna sprawa można nagrywać jak człowiek wędkuje jest tego od cholery na allegro. Tylko szkoda, że można nagrać tylko godzinę o ile dobrze doczytałem. Mam takie pytanko czy kartę pamięci dają razem z okularami czy trzeba ją dokupić. Jaka może być największa wielkość tej karty. Widziałem też okulary z pilotem do sterowania nie wiesz czy te są lepsze od tych które Ty posiadasz?.

#3 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 12:06

U nas w kilku miejscach jest tak samo z tym że ten przepis jest stworzony przeciwko żebrakom i bezdomnym którzy zamieszkują niedaleko zbiorników wodnych nadużywając alkoholu co powoduje dużą liczbą utonięć. Kiedy straż widzi prawdziwego wędkarza nie czepia się go o namiot najczęściej.
Pozdrawiam

Ja od 3 lat wędkuję na miejscu gdzie biwakowanie jest całkowicie zabronione.

#4 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 11:34

Każdy namiot można przerobić na wędkarski,

Niby tak ale jeżeli się nie mylę to namiotem wędkarskim jest namiot 1 osobowy więc nie do końca każdy.

#5 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 11:26

Sekret piszesz serio o tej podłodze? nie wiedziałem że są takie podziały zastanawiałem się kiedyś nad porajem czemu policja w czasie kontroli pod wysokim do jednych biwakujących się czepia a do innych nie myślałem że chodzi o jakieś zezwolenia na biwakowanie

Widzisz mała rzecz a jaka ważna, jak łowiłem np. na Turawie znajdując się na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych to właściciel terenu zbierał opłatę za rozbicie namiotu od tych którzy mieli podłogę ode mnie nie gdyż jej nie miałem. Więc z takim namiotem możesz wędkować nawet na polu namiotowym nie płacąc pieniędzy za rozbicie namiotu. Wszystko to dlatego iż przepisy mówią, że namiot wędkarki to taki który nie posiada podłogi. W/w przepis według mnie jest bardzo dobry gdyż daje możliwość ukrócenia parotygodniowych zasiadek całych band koczujących w namiotach i śmiecących na około.

#6 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 listopad 2010 - 11:18

Każdy namiot można przerobić na wędkarski, wystarczy wyciąć podłogę i omija się zakaz. Fakt, że niszczy się bezpowrotnie namiot ale wtedy nie należy szaleć z ceną zakupu sprzętu. Takie patenty widziałem kiedyś na Siewierzu, bo tam wolno rozbijać się tylko na polach namiotowych.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#7 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 08 listopad 2010 - 10:56

Sekret piszesz serio o tej podłodze? nie wiedziałem że są takie podziały zastanawiałem się kiedyś nad porajem czemu policja w czasie kontroli pod wysokim do jednych biwakujących się czepia a do innych nie :foch2: myślałem że chodzi o jakieś zezwolenia na biwakowanie

#8 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 08 listopad 2010 - 08:58

Jedyny minus tego typu namiotów to to, że posiada podłogę i nie może być zakwalifikowany jako namiot wędkarski i nie można go rozbić nad wodą tam gdzie nam się tylko podoba-takie są przepisy.

#9 kemotd

kemotd

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 11:03

bardzo fajny opis, sam się przymierzam do zakupu na krótkie 2 dniowe wyprawy i namiot wydaje sie optymalny.

#10 Wojtek

Wojtek

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 400 postów

Napisano 07 listopad 2010 - 02:22

ja posiadam taki model :foch2:
Kupiłem go w tym roku przed wyjazdem nad morze z przeznaczeniem dla mojego niespełna rocznego synka - jako desczochron/piaskochron na plaży. W rzeczywistości okazało się, że drzemki na plaży urządzały sobie w nim moje dwa smyki - jak też i ja sam :hoold:
Ale wracając do tematu:
- "patent" z rozkładaniem rewelacja. W "moim" modelu rozłożenie namiotu to kwestia pociągnięcia jednego paska - namiot jak kosmita ;) .. sam się rozkłada. Dosłownie w 1 sekundzie.
- "patent" ze składaniem tak jak pisał Avallone musi być przećwiczony w domu - w czasie rzeczywistym wraz z instruktorką na youtube ;) Jest to 5 ruchów które trzeba zrobić - co po nabraniu wprawy zajmuje około 10 sekund - ale " w terenie" bez treningu można nie dać rady w tak krótkim czasie. Moje piersze składanie w domu wraz z żonką skończyło sie po 15 minutach na przerwaniu składania - użyciu wielu niecenzuralnych słów - wyjściu na fajkę celem ordreagowania .. po kolejnych parunastu próbach (z instrukcją w ręku) się udało. Wtedy dopiero zacząłem się sam z siebie śmiać jakie to proste.
- Avallone już wspominał o tym, że namiot po złożeniu tworzy koło - dodam - że owe koło wkłada się do pokrowca który jest czymś w rodzaju plecaka (przynajmniej mój model) - ma szelki. Zakłada się go na plecy - bardzo wygodny w transporcie.
Wracając jeszcze do rozmiarów po złożeniu - zajmuje on kilkanaście razy mniej miejsca w porównaniu z tradycyjnym namiotem. Właściwie jego obecności w bagażniku się nie zauważa.
- kolejna cecha: jest lekki. Mój wraz z materacem samopompującym waży ok 3 kg.
Tyle mogłem dodać od siebie jako posiadacz wynalazku pt. Quechua ;)
Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#11 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 listopad 2010 - 01:53

Bardzo fajny test sprzętu do wędkowania. Takich artykułów u nas brakowało i choć ja osobiście z namiotów przy połowach nie korzystam to cieszę się że takie teksty się u nas pojawiają bo zawsze może się to komuś przydać. A koledze ARTUR33 radzę żeby zanim kogoś skrytykuje sam napisał jakiś artykuł na forum i zobaczył że wcale nie mało pracy trzeba w to włożyć a nie robi się tego dla siebie tylko dla innych. Krytykować można ale merytorycznie ale żeby to robić to trzeba posiadać na dany temat wiedze. Avallone dzięki za artykuł czekamy na następne.

#12 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2010 - 00:03

Artur, pojechałeś po bandzie. :foch2:
a Avallonowi dziękuję za test namiotów. Widziałem je w Decathlonie i zastanawiałem się nad ich trwałością i przydatnocią nad wodą.
Mam bardzo podbne podejście do kupowania sprzętu i staram się kupic coś co nie musi miec MARKI, a doskonale zdaje egzamin nad wodą.

#13 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 23:44

coś się kręcisz kolego, mogłeś w kilka sekund rozłożyć swój namiot z decathlonu za 300 pln i zrobić fote ,ja bym ci dał pulicera za tą rewie na chodniku na przyszłość uważaj na rowerzystów ,,te jasne światełko to ja pozdro,, :foch2:

I go przybić gwoździami do chodnika a naciągi przykleić na gumy do żucia żeby widać było jak wygląda po prawidłowym rozłożeniu :hoold:

W sumie no coment ;)

#14 ARTUR 33

ARTUR 33

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 23:11

coś się kręcisz kolego, mogłeś w kilka sekund rozłożyć swój namiot z decathlonu za 300 pln i zrobić fote ,ja bym ci dał pulicera za tą rewie na chodniku na przyszłość uważaj na rowerzystów ,,te jasne światełko to ja pozdro,, :foch2:

#15 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 06 listopad 2010 - 23:10

nie interesuje mnie ile spędzasz czasu nad wodą ,ale ze swoich dzieciaków robić modele, to dla mnie jest kosmos ,teraz wyjdę na podwórko i pomacham ci latarką :foch2: ,,ziemianin,, :hoold:

Normalnie zaraz Cię zestrzelę swoim Star Treck Enterprise chamie ty.
RadaR

#16 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 22:46

nie interesuje mnie ile spędzasz czasu nad wodą ,ale ze swoich dzieciaków robić modele, to dla mnie jest kosmos ,teraz wyjdę na podwórko i pomacham ci latarką :foch2: ,,ziemianin,, :hoold:

Nie obrażaj mnie takimi tekstami bo nie wydaje mi się żebym kogokolwiek obrażał.
To nie modele, to jedyne moje prywatne zdjęcia w tym jedno z przed 2 lat gdzie widać jakie jest wnętrze namiotu żeby go przybliżyć i jest zrobione w trakcie wspólnego wędkowania.

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to przynajmniej nie obrażaj innych użytkowników forum bo dla mnie twój post to zwykła zaczepka.

#17 ARTUR 33

ARTUR 33

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 22:33

#18 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 22:17

Każdego wolny wybór co kupuje i co używa.
Każdy też ma prawo twierdzić że dany produkt mu bardziej odpowiada.
Nie wiem ile czasu spędzasz nad woda ale ja spędzam od 1200 do 1500h rocznie gdzie połowa to dzień a połowa nocki czyli co tydzień od wiosny do jesieni zasiadki średnie po 48h, minimalne 24h maksymalne koło 100h. Gdybyś mi teraz zaproponował namiot karpiowy za 1200zł w zamian za mój który w Polsce kosztuje ok 300zł, Twój nowy a mój używany i jedynym warunkiem było by to że musiałbym używać Twojego namiotu podczas cotygodniowych zasiadek tylko przez 2 miesiące to i tak bym się nie zamienił bo szkoda mojego czasu.

Rozczaruje Cię :foch2: Nie jestem kosmita tylko praktykiem i nie podążam za trendami w wędkarstwie a za przydatnością i funkcjonalnością danych przedmiotów.

#19 ARTUR 33

ARTUR 33

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 22:00

Myślę ze mój namiot karpiowy jest lepszy od twojego ,a ty jesteś kosmitą :hoold: te ceny są neto :foch2:

#20 Avallone

Avallone

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 06 listopad 2010 - 21:20

To pisałem na świeżo dziś ale mam sporo rzeczy które zrobiłem wcześniej.
Na forum udzielać się nie będę bo mam co robić i dyskutuje jedynie w tematach ścisłych lub na prośbę ale robię materiały przydatne dla wielu wędkarzy i wstawiam na kilak for. Na pewno nie zapomnę nigdy i o tym.
W najbliższym czasie przekopiuje recenzję na temat okularów z kamerą i ich testy ale nie dziś bo jeszcze mam co robić.
Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych