Skocz do zawartości

Staw "Irydion" w Złotym Potoku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 09:11

Jeśli chodzi o pilnowanie co robi sąsiad z boku jest to tam stosowane w 100%. W tamtym roku byłem z tata i jak coś złowiliśmy to od razu ktoś przy nas był i mierzylismy razem rybke, za mały wymiar o 1cm. to rybka do wody (akurat miałem taka sytuacje szczupak 49cm.) Jest to oczywiście bardzo dobre :hmhm:
Gregor piszesz że limitowane sa karpie, amury, sandacze. Ale mam nadzieje że limitowane jest zabranie tych 10 karpi a nie łowienie ich i wypuszczanie.

#42 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2010 - 23:19

Zgodnie z ustaleniami koła w Janowie od tego roku obowiązuje opłata ale nie tyle roczna co do limitu złowionych ryb. Czyli - złowisz 10 karpi - kupujesz następną licencję. Są osobne rejestry na Irydion wydawane przez koło - limitowane są karpie, amury i (o ile dobrze pamiętam z zebrania koła) sandacze.
Była tez rozmowa na zebraniu, że wędkarze musza zwracać uwagę na to co robi ich sąsiad na łowisku obok. Żeby wędkarze nawzjem pilnowali się co do przestrzegania przepisów i limitów obowiązujących na tym łowisku.
Koledzy opiekujący się Irydionem mówia, że jeśli wędkarz łowiący obok nie zareaguje na łamanie przepisów będzię traktowany ja ten co je łamie.
Po szczegółowe informacje radziłbym zwrócić się do zarządu koła bo karą za nieprzestrzeganie ich wewnętrznych ustaleń jest bezwarunkowe zabranie licencji na Irydion.

#43 Arturo

Arturo

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 08 marzec 2010 - 18:03

Byłem na Irydionie dwa, albo trzy lata temu (pamięć już nie ta) na zawodach spławikowych z okazji Święta Pstrąga. Zbironik bardzo mi się podobał, ciekawa linia brzegowa, fajne miejscówki i pełno zaskrońców.
Jest tam dużo amura, a w każdym bądź razie było. Na zawodach łowiłem tam na odległościówkę. Stosowałem zanęte Marcela - ciemny Sekret z gliną rozpraszającą, dorzuciłem jeszcze dodatek Big fish też Marcela i puszkę kukurydzy. Złowiłem wtedy dwa pstrągi (o dziwo na kukurydzę), około 30 dość ładnych płoci i wypiął mi się amur przy brzegu. Na zawodach padły też 3 inne amury i około 20 pstrągów.
Naprawdę ciekawe miejsce na rybki.
Polecam!

#44 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2010 - 08:42

Ja tylko napisałem to co mnie powiedziano. Nie wiem czy to fakt czy tzw. prawda wędkarza :hmhm: . Chciałbym sie zaczaić na początku tego sezonu na karpia i amura. Jakby miał ktoś jakieś podpowiedzi na temat przynęty jakie preferują tamtejsze ryby to chętnie wysłucham :gwiazdki: Będę łowić na zestawy karpiowe.

#45 Mateusz S

Mateusz S

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 302 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa/Zawodzie

Napisano 07 marzec 2010 - 21:21

Chyba dali Ci nie do końca prawdziwe info. bo z tego co widziałem na własne oczy na kule wodną walili te pstrągi jeden za drugim. Na zbiorniku Guców było to samo. :rolft4:

#46 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2010 - 16:52

Tak z pstrągiem który skacze nad spławikami a nie da się go złowić. Rozmawiałem z właścicielem, że zarybili pstrągiem, a dotychczas jednemu się udało złowić 2 sztuki i na tym koniec. :rolft4:
Dzięki za info gienek. :rolft4:

#47 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2590 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 07 marzec 2010 - 11:58

Czy to jest zbiornik z pstrągiem ?
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#48 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 07 marzec 2010 - 11:54

dniówka 15 pln, weekend 30 pln, tydzień 50 pln. roczną licencję mają tylko zrzeszeni w kole Irydion.
ryby, grzyby i dziewczyna, potrzebują szklanki wina!

#49 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2010 - 12:41

Czy wie ktoś może ile kosztuje wykupienie licencji na wędkowanie w tym stawiku na cały rok ? Jeżeli ktoś zna to przydałby sie również nr. telefonu do właściciela owego stawu. Z góry dziękuje :D

#50 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 22:32

Wędkował ktoś ostatnio na Irydionie, ryby współpracują? mam zamiar wybrać się w sobotę.
Ręcznik, mydło i na ryby:)

#51 Przemek

Przemek

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 702 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 lipiec 2011 - 13:10

Mam dwa pytanka. Jak blisko można podjechać samochodem pod zbiornik i czy możn zrobić małe ognisko przy wodzie ;) ?

#52 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 16:54

Mam dwa pytanka. Jak blisko można podjechać samochodem pod zbiornik i czy możn zrobić małe ognisko przy wodzie ;) ?

Zależy na którym brzegu chcesz łowić, jeżeli jest to brzeg od strony pałacyku to autem nie podjedziesz, natomiast na przeciwległym brzegu możesz podjechać do każdego miejsca, co do ogniska nigdy go tam nie rozpalałem, zazwyczaj korzystam z grila.

#53 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 14:39

Witam był ktoś na Irydionie w ostatnim czasie? Mam chęć wybrać się w weekend i zastanawiam się czy warto?

#54 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 26 marzec 2014 - 09:22

Warto sie wybrać, polecam
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

#55 szymonxx

szymonxx

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 16:16

Czołem! Jak sytuacja na Irydionie? Czy zbiornik jest zarośnięty? Trzeba wcześniej zarezerwować stanowisko, czy można normalnie przyjechać?

#56 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 17:55

Nie jest zarośnięty, w tygodniu raczej miejsce zjadziesz w weekendy może być problem
Wędkarstwo Moje Hobby

#57 szymonxx

szymonxx

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 22:56

A można Np. zarezerwować miejsce na weekend?

#58 maniekSKL

maniekSKL

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 10:35

witam nigdy nie bylem na tym zbiorniku a maja być zawody wiec może ktoś podpowie jak się nastawić, jaka ryba dominuje, jaka głębokość, itp. :fishing:

#59 bartekmat

bartekmat

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 20 maj 2015 - 12:33

Witam był ktoś może w ostatnim czasie na zbiorniku, mam zamiar wybrać się w sobotę i chciałem zapytać czy jest sens jechać?

#60 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 20 maj 2015 - 21:34

Lin, płoć, karp i amur ostatnio najczęściej łowione
Wędkarstwo Moje Hobby