Skocz do zawartości

Staw "Irydion" w Złotym Potoku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 14:55

Fajne fotki już jestem zaciekawiony :tra:
A może by jakieś zawody gruntowe na tym łowisku zorganizować ?
Wiadomo w lato :spoko:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#22 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 12:47

Staw Irydion

#23 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 12 marzec 2010 - 11:16

Co do widoków - ja się mogę mylić, ale Krasińskiego Ignacego chyba o brak gustu nie podejrzewacie:)
ryby, grzyby i dziewczyna, potrzebują szklanki wina!

#24 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2010 - 16:13

:tra: Muszę kiedyś zachaczyć o ten zbiornik bo jak na razie w tamte kierunki to tylko na pstrąga z grilla jeździłem :spoko: Tylko skoro jest on ogrodzony murem to gdzie te widoki o których pisał Gienek :brew:

Pojedziesz to zobaczysz i się sam przekonasz:)

#25 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 11 marzec 2010 - 11:05

:tra: Muszę kiedyś zachaczyć o ten zbiornik bo jak na razie w tamte kierunki to tylko na pstrąga z grilla jeździłem :spoko: Tylko skoro jest on ogrodzony murem to gdzie te widoki o których pisał Gienek :brew:

#26 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 10:38

do RadaR - Masz rację że krytykuję i wyśmiewam ten zbiornik często, ale bardziej pod kątem miejscowej społeczności i wzajemnych relacji wędkarzy. Natomiast przeżyłem tam wiele ciekawych wędkarskich przygód i czuję sentyment do tej wody.
Ponieważ zwykle przed zasiadką na karpia nęcę dwa tygodnie, a na Irydionie nie jest możliwe utrzymanie łowiska w tajemnicy nawet dzień, więc wybieram inne, często mniej obfite lecz intymne wędkarsko miejscówki.
Lubię natomiast urwać się na spontaniczną nockę na Irydion - z kumplami, którzy z równą co ja przyjemnością opuszczają swoje żony:) i przy browarku miło spędzić czas nad wodą
Nocą Irydion ma swój urok...
W nocy można łowić tylko z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w okresie 1 czerwiec - 30 wrzesień

#27 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 11 marzec 2010 - 10:12

Nie, ten o którym piszesz to "Sen nocy letniej", przez miejscowych zwany "zielona",
Irydion to Staw za murem betonowym, tam gdzie jest szkoła.
RadaR

#28 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 11 marzec 2010 - 09:57

Panowie czy zbiornik o którym tu mowa to ten po prawej stronie przy drodze wjeżdżając od strony Zrębic przy ośrodku szkoleniowym?? :spoko:

#29 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1659 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 11 marzec 2010 - 08:35

W tym miesiącu zarobiony jestem
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#30 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2010 - 00:00

dzieki gienek za super opis stawiku :spoko: jak polecasz to napewno pojade na nocke i przygotuje się na wiekszą rybke. A mam jeszcze pytanie na temat karpii, bardziej sprawdziły Ci sie kulki śmierdziuchy czy owocowe?

#31 STEMPEL

STEMPEL

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 22:21

na razie to możesz sobie wziąc czajnik, najlepiej z nierdzewki i nim jak gospodynie ze skandynawi, porzucać po lodzie.
Przydał by ci się też dozorca jakis z miotłą do nowego sportu, mysle że Skorupski będzie się najlepiej nadawał.

#32 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1510 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 10 marzec 2010 - 17:32

Zszedł już lód na stawie ? Wybrałbym się porzucać :tra:

Na Juliance nie ma lodu,ale ryb chyba też nie :spoko:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#33 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 10 marzec 2010 - 16:15

Panowie bo tak patrzałem Staw Iridion to staw prywatny i są osobne składki??

a czytałeś może wszyskie posty w tym temacie?
bo tak piszesz trochę bez sensu

#34 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2614 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 10 marzec 2010 - 13:31

Zszedł już lód na stawie ? Wybrałbym się porzucać :hmhm:

#35 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 10 marzec 2010 - 11:46

Dobry opis gienek, mogę tylko potwierdzić, że właśnie tak tam jest. :hmhm:
Tylko ja już nie wiem, raz krytykujesz ten zbiornik, raz wyśmiewasz,
a teraz taki ładny opis :)
RadaR

#36 kolamilan

kolamilan

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 10:54

Panowie bo tak patrzałem Staw Iridion to staw prywatny i są osobne składki??

#37 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 10 marzec 2010 - 10:17

na Irydionie interesujące są nocki. Jeszcze mi się nie zdarzyło wrócić "o kiju". I przynajmniej raz na noc wędka ląduje w wodzie po super braniu. Amury biorą na łańcuszek z kukurydzy (ok 10 sztuk) . należy umieścić przynętę w przy korycie rzeki płynącej mniej więcej na środku stawu.
Dużo linów i karpi, ale są też niezłe leszcze i jazie. dziwią miejscowe pstrągi, które co roku są wpuszczane na święto pstrąga. Dwa tygodnie trwa nagonka na te wpuszczone pstrągi. Odławianych jest wtedy ok. 50 procent wpuszczonych ryb. Reszta natomiast aklimatyzuje się i jest już nie do złowienia. I tak jest co roku. Gdzie więc są te które przeżywają nagonkę? Nikt tego nie wie. Węgorz jest na 100 % bo sam złowiłem na nocce w tym roku ( ok. 1kg). Legenda mówi o wielkim sumie, który zjada dużo ryb i jest niemile widzianym gościem. Ktoś go widuje raz na jakiś czas, ale nikt nie miał go na wędce. W upalny dzień, gdy słońce jest w zenicie można na tzw. strefie ochronnej zbiornika obejrzeć sobie metrowe grzbiety amurów i karpi. robią wrażenie. Jest kilka tołpyg, a jedna stała się przedmiotem kłótni miejscowych. gościu złowił 14 kilowe bydle, ale za ogon. W myśl przepisów ryba powinna wrócić do wody. Nie bardzo mu się widziało wyrzucać 14 kilo mięsa więc wynikła sprzeczka nad wodą. Gościu w końcu cisnął tołpygą o ...ziemię!!! i poszedł do domu głodować. Rybę wpuścili do wody ale już się nie mogła ogarnąć i zdechła. Spinningiści co jakiś czas wyciągają szczupaki (nawet 70 - 80 cm). Większe były, ale padły łupem emerytów - na żywca. Do dziś krąży mit o "Doktorze Miłku" - ponad metrowym szczupaku, który zjadał kaczki żywcem. ten okaz został ponoć wyłowiony i ważył 12 kilo. Bywają też tygodnie posuchy, ale wówczas się można delektować pięknymi widokami... Pozdrawiam

#38 Guest_dro_*

Guest_dro_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 15:07

Raczej nie historia, a legenda :hmhm: (historia jest potwierdzona w 100% , a legenda to częściowa prawda). To dobrze że zabieranie, bo karpie i amury mnie nie intersuja pod wzgledem organoleptycznym :)

#39 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 09 marzec 2010 - 13:46

Chłopaki, tam na Irydionie to są już niezłe jaja a co dopiero jak wprowadzą tą licencję na 10 karpi. Historia mówi o miejscowym emerycie, który musiał dokupić dwie zamrażalki, by chomikować złowione ryby

#40 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 09 marzec 2010 - 12:30

Zabranie z łowiska- oczywiście.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych