Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZAWODY KARPIOWE ????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#61 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 23:31

Fragles ma rację. W tym roku spędziłem na zasiadkach karpiowych ok. 100 godzin(to wcale nie jest dużo) i miałem 5 brań. Wyciągnąłem na brzeg dwie ryby (amur 9kg i amur 8kg - pływają nadal) i to mój cały sezon. Ale teraz, kiedy przypominam sobie te zasiadki, to pamietam tylko te nocne brania, gdy wędki spadały z podpórek i sunęły do wody. Już układam plany nęcenia na przyszły rok, bo w końcu karpie z mojego jeziorka muszą podejść...
ryby, grzyby i dziewczyna, potrzebują szklanki wina!

#62 roobbiinn

roobbiinn

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 22:15

Nasza pasja łączyć ma, nie dzielić...

#63 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1501 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 21:38

Na znak protestu przeciw karpiom na Wigilię jedzą chyba okonie...

Nie będą jedli płotki te miarowe z zawodów :tra:

A tak na poważnie to czasami tak dop........acie że człowiek zastanawia się czy pisać cokolwiek o wędkarstwie Karpiowym , czy wy wszyscy nocne zasiadki urządzacie za Płotką czy po prostu nie przyznajecie się do pogoni za Dużą Rybą ?
Czy to wstyd ? Nie po prostu hobby jak każda dziedzina wędkarstwa !!! :king:

A zasiadka za Karpiem czy Amurem czy też Sumem i to dużym nie musi być pogonią za mięsem lecz zastrzykiem adrenaliny przez te długie minuty cudownego holu walecznej ryby :) :) :)
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#64 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 17:11

Fajne są te zrzędzenia spinningistów - ichtiologów:). Na znak protestu przeciw karpiom na Wigilię jedzą chyba okonie...

#65 gienek

gienek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 03 listopad 2009 - 13:43

200 pln od osoby - jakieś 40 - 50 osób to ok 9000. Zarybienie i inne koszty ( wypożyczlnia sprzętu pływającego, pozwolenie itd) - jakieś 3000. Trzy nagrody 3000, 2000, 1000 i żarcie we własnym zakresie. Tym bardziej piwo. tylko termin 6-9 maj - noce zbyt zimne, lepiej czerwiec

#66 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2009 - 10:58

Powinno być tak, że karpiem, amurem zarybia się tylko wyznaczone zbiorniki zamknięte.
Ja właściwie podpisuje się pod tym co Danek napisał. Widziałem zbiorniki zdewastowane przez kilka dużyuch karpi ( np. Pająk przed remontem).
Znam też opinię wędkarzy łowiących na zbiornikach gdzie odbywają się karpiowe zasiadki ( Panie, zbiornik zamknęli na tydzień, i tyle nasypali do wody tej proteiny, że przez następne dwa tygodnie zapomnij pan o braniach-autentyk z Michalic po autocenzurze)
Karpiarze podporządkowują się innym wędkarzom bo muszą zejść z łowiska jak odbywają sie zawody? Ano może jak ktoś szykuje sie do kilkudniowej zasiadki to zadzwoniłby do Z.O. i zorientował się czy przypadkiem jakieś koło nie robi zawodów (jest tego dużo - ale cóż, każdy ma prawo do takiej zabawy jaką lubi). Poza tym oprócz zawodów karpiowych nikt nie wyłącza zbiornika dłużej niż na dobę (w przypadku maratonów nocnych).
Panowie, powiniście starać się raczej o uznanie jakiegoś zamkniętego zbiornika za łowisko karpiowe, zadbać o niego i mieć miejsce gdzie możecie rozgrywac zawody bez potrzeby zamykania całej okolicy jak przy epidemii. :figielek2:

#67 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 10:57

Panowie, nie mam ochoty się tu z nikim sprzeczać.
Rzeczywiście nie jest to forum dla karpiarzy.
Naszczęscie zbiorniki są tak samo dla karpiarzy jak dla innych wędkarzy.
Co za tym idzie jeżeli są chętni, to powinny być organizowane zawody karpiowe. Tak jak są organizowane spiningowe, federowe, spławikowe, muchowe itd.

#68 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 833 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 01 listopad 2009 - 10:53

Nie chcę nikogo obrazić ale zdecydowanie nie ma to być impreza dla ludzi "z byle jaką zanętą i robakami za 1,5 zł".

To żeś dowalił :figielek2: Dla Ciebie wędkarz z robakami i tanią zanętą jest gorszy?? Może jeszcze jeśli nie ma sprzętu za kilkanaście tysięcy zł, włącznie łódkami do wywożenia zestawów itp. gadżetami nie ma co się pokazywać na zawodach. Śmiechu warte :luulu: Polecam Ci stronę www,snob,pl tam uderz z propozycją zawodów.
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#69 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1501 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 09:53

Jako ryby egzotyczne uważam że powinny pływać tylko w akwariach

Egzotyczne to są Skalary :luulu: i pływają w akwarium :figielek2:
Trzeba w takim razie ustawiać tablice " Zbiornik ten został zarybiony Karpiem " Hura hura hura
To ja se wezmę wędkę i powędkuje :hmhm:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#70 iras

iras

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 517 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 09:31

Koledzy jeżeli macie chwilę czasu to zapraszam to zobaczenia jaki odzew jest na takie zawody na stronie typowo dedykowanej wędkarstwu karpiowemu

"Odzew" kilku sklepów wędkarskich. Uważam, że takie zawody przyniosą więcej szkód niż korzyści dla tego zbiornika.

#71 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3553 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 01 listopad 2009 - 01:11

Osobiście nawet za 250 zł takiego zestawu nie ruszę

Szampana wypiję, ale te krewetki... :luulu: To nie żarty, a z risotto i czosnkiem to już w ogóle :figielek2:

To tyle jeśli chodzi o off top.

Co do karpi i zawodów. Jako ryby egzotyczne uważam że powinny pływać tylko w akwariach lub inszych hodowlach.
Skoro tak nie jest, a chcecie zrobić zawody, to przynajmniej nie wpuszczajcie tego szkodnika do wód otwartych. Zarybcie jakąś gliniankę i łówcie i pijcie i bawcie się. Go ahead.
Ostrowy to nie najlepszy pomysł, bo woda mała, zaporowa, ale jakieś kilka ryb tam pływa. Lecz gdy miejscowi specjaliści na własne oczy zobaczą wyławiane stamtąd dwucyfrówki to albo Was pobiją, tudzież widłami potraktują. Albo po odjeździe nie spoczną, póki na zanęconym łowisku nie utłuką wszystkiego co ma łeb i ogon. I taki będzie finał przy promowaniu C&R wśród miejscowej awangardy.

Ale i tak życzę powodzenia w organizacji. Może przeprowadzicie też akcję sprzątania?
Pozdrawiam.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#72 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2632 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 01 listopad 2009 - 00:16

nieczynna wypożyczalnia rowerków wodnych

proponuję wstrzymać ruch lotniczy Pyrzowice - Sztokholm oraz Kraków -Geteborg. :figielek2:

Nie chcę nikogo obrazić ale zdecydowanie nie ma to być impreza dla ludzi "z byle jaką zanętą i robakami za 1,5 zł".

ja chyba nie wystartuję nie lubię odgórnego snobizmu ,to nie promocja wędkarstwa

- zarybienie dużym karpiem

Czy to standard ?

Możesz być pewien że krewetek i szampana nikt nie będzie serwował za te 200 zł.

Osobiście nawet za 250 zł takiego zestawu nie ruszę :luulu: chyba że smażone...

nie mam zamiaru sam wszystkiego sponsorować

...a co sponsorujesz ?

można zorganizować takie zawody za 1000 euro od drużyny jeżeli chcecie

... po co ta gadka ? Działaj !

pozdrawiam zorientowanych w temacie.

pozdrawiam wszystkich
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#73 kasacs

kasacs

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 00:08

Witam, 200 zł to naprawdę bardzo przyzwoita kwota jeżeli chodzi o wpisowe na zawody karpiowe. Bardzo chętnie wezmę udział w tej imprezie i jeżeli tylko będę w jakiś sposób mógł pomóc chętnie pomogę. Jeżeli chodzi o sprawy poruszone we wcześniejszych postach to według mnie autor nie ma w zamiarze ze spiningistów, feederowców, itp miłośników wędkarstwa robić karpiarzy tylko uświadomić że ta dziedzina wędkarstwa w naszym regionie istnieje i ma się coraz lepiej. Koledzy jeżeli macie chwilę czasu to zapraszam to zobaczenia jaki odzew jest na takie zawody na stronie typowo dedykowanej wędkarstwu karpiowemu
http://www.carppassi...5xkxxxlx3l5lkx5
pozdrawiam,
kasacs

#74 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 31 październik 2009 - 22:19

czemu Ostrowy ??
bo jest to malowniczy zbiornik z dojazdem z każdej strony, nie za duży, nie za mały, jest tam jeszcze troche tych nie zjedzonych, blisko Cz-wy.
Jeżeli w okolicy znajduję się lepszy zbiornk do tego typu zawodów to czekam na propozycje.
Co do "zablokowania" Ostrów, to wolałbym się nie wypowiadać, bo nie będę obiektywny. Czemu wiecznie to karpiarze mają się podporządkowywać innym racjom ? Dlatego że są w mniejszości ? Może już nie .
Najpierw chciałem sprawdzić czy jest zainteresowanie i stwiedzam że przy deklaracjach, jakie mam na dzień dzisiejszy, można już organizować takie zawody.
Teraz dopiero spróbujemy to zorganizować, więc rozpoczniemy rozmowy.

#75 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2009 - 21:12

oki, rozumiem cię ale czy nie lepiej zrobić takie zawody na zbiorniku zamkniętym, a nie przepływowym? W tym wypadku wszyscy mieliby czyste sumienie zarybiając karpiem tam gdzie wolno bez naginania przepisów. Poza tym wydaje mi się, że zbyt wielu chętnych się nie znajdzie ( to wpisowe jest w moim odczuciu zaporowe ale jeśli twierdzisz, że na podobnych imprezach tak to wygląda to pewnie masz rację - ta dziedzina wędkarstwa leży poza moją strefa zainteresowań) i tym samym zablokowanie Ostrów nie tylko dla wędkarzy ale także dla osób spędzających tam wolny czas jest chyba trochę na wyrost.
Powiem tak : pomysł dobry bo chyba tylko muchowych i karpiowych zawodów na WCP nie było ale podszedłbym do tego z mniejszym rozmachem jak na pierwszy raz. Proponuję wizytę w ZO i rozmowę z dyr. Arturem Wacheckim i pogadanie o tym pomyśle. Będziesz wiedział czy jest szansa na rezerwacje łowiska, jakiego, na jak długo, jak będzie z dorybieniem karpiem.
Uważam, że jeśli po takiej rozmowie przedstawisz konkretne założenia takich zawodów to łatwiej będzie zebrać chętnych. Myślę też, że koledzy Olsen i Skorupa organizujący zawody na forum podpowiedzą ci jakie są koszty ,,pozasportowe" takiej imprezy czyli :figielek2: :luulu:

#76 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 31 październik 2009 - 19:57

Podkreślam że w obecnej chwili sprawdzamy czy będą chętni.
Mamy jeszcze trochę czasu żeby dograć wiele spraw (np. rowerki).
Nic na własną rękę, tylko za zgodą PZW.
Co do Michalic : to ładny zbiornik zaporowy, jest tam karp i wędkowałem tam. Tylko ta impreza ma na celu promowanie wędkarstwa karpiowego oraz zasadę "złów i wypuść" na NASZYM podwórku, a nie tam gdzie jest to znane. Właśnie po to aby za jakiś czas nie trzeba było jeździć na karpia 100, 200, 300 km od Cz-wy.

#77 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2009 - 19:34

Ciekawe jak załatwicie żeby wypożyczalnia sprzętu wodnego była zamknięta przez kilka dni :figielek2:

I przypominam, że Ostrowy to ZBIORNIK ZAPOROWY, a co za tym idzie zarybianie karpiem... ? Tym bardziej na własną rękę. No ale można wystąpić do Z.O. o zgodę na zarybienie tą rybą. Ale jak chcecie się bawić w takie zawody to przecież ani to nie moja kasa i ja za tym biegał nie będę.
Broń boże nie chcę żebyście koledzy odnieśli wrażenie, że próbuję was zniechęcić ale pomyślałbym o jakimś typowo zawodniczo karpiowym łowisku. Przy takiej stawce wpisowego jaką planujecie dojazd 100 km ( np. Michalice) to już finansowy pryszcz na tyłku.

#78 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 31 październik 2009 - 18:59

Nikt nikogo nie zmusza do udziału w takich zawodach.
Widzę że osoby wypowiadające się na tym forum nigdy nie brały udziału w takich imprezach i nie wiedzą o czym piszą.
Możesz być pewien że krewetek i szampana nikt nie będzie serwował za te 200 zł.
Jeżeli chodzi o sprawy zarybienia, to może masz racje. Po co w ogóle zarybiać, skoro i tak "ONI" wszytko zjedzą. Nic z tym nie róbmy. Poczekajmy jak już wszystko zjedzą, może w tedy umrą z głodu, w między czasie łapmy np. motyle.

pozdrawiam zorientowanych w temacie.

#79 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2009 - 18:32

Moim zdaniem bardzo nie wielu stać żeby wywalić na jedne zawody ponad 200 zl, wędkarstwo dla 95% ludzi to ucieczka od cywilizacji, zgiełku codziennego życia itd , wydają na to 5 zł na byle jaką zanętę i 1,50 zł na robale i tyle im potrzebne do szczęścia, nawet nie muszą łapać rybek byle by posiedzieć nad wodą. Druga kwestia jak będziemy chcieli coś zarybić to zarybimy coś bliżej siebie co nam da to ,że zarybimy Ostrowy jak na zawodach możemy nic nie połapać a miejscowi złapią i zjedzą to co my zarybimy, bez sensu. Następną ważną sprawą jest to , że na tym forum jest chyba najwięcej spiningistów sądząc po wstawianych fotkach i raczej zasiadkę na karpia traktują jako odstępstwo od reguły. Jeszcze jedna sprawa to chłopaki organizują tutaj zawody za 40 zł i jest poczęstunek oraz spoko nagrody i naprawdę nie potrzeba jakiś wykwintnych dań bo to tylko zawody wędkarskie, chodzi o to żeby je spędzić w miłej atmosferze nad wodą ,a nie nażreć się, bo zjeść każdy może w domu,a kilka kiełbasek z grilla i coś ciepłego do picia w 100% wystarczają. Jeszcze sprawa zarybienia zbiornika Ostrowy, nie wiem kto jest jego opiekunem ,ale raczej opiekun łowiska powinien się zajmować takimi sprawami jak zarybienia.

#80 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 31 październik 2009 - 17:46

napisałem ok 200 zł od osoby i nie wiem czy to wystarczy :
- zarybienie dużym karpiem
- poczęstunek na ciepło, piwo
- puchary
- nagrody (a to nie są tanie rzeczy)
- kwestia rowerków wodnych
- sędzia
- ogłoszenia, tablice informacyjne
- jak starczy to catering w trakcie zawodów

sory ale nie mam zamiaru sam wszystkiego sponsorować i autokaru też nie będzie, dojazd we własnym zakresie

można zorganizować takie zawody za 1000 euro od drużyny jeżeli chcecie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych