Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZAWODY KARPIOWE ????

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Sołtys_*

Guest_Sołtys_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2010 - 21:39

A tego miłego dobermana miał w kagańcu? bo jak kiedyś jechałem rowerem to nie powiem przetestował moje osiągi...

#42 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 06 maj 2010 - 21:30

Byłem też na Małym i zastałem pana na pontonie w trakcie nęcenia .
Poprosiłem go o spłynięcie - spłynął ale towarzyszka ( żona ) tego pana dosyć agresywna :hmhm:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#43 Guest_Sołtys_*

Guest_Sołtys_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2010 - 21:26

Dzisiaj byłem przejechać się nad zbiornik i co zauważyłem ? ponton już się grzał na brzegu a obok karpiowe wędziska to chyba nie przypadek... a nie wierze, że ci kretyni nie wiedzą o zakazie...

#44 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 06 maj 2010 - 21:12

Jeśli jest zakaz to niewolno możesz popływać sobie na dużym :tra:
W rozumieniu przepisu to przecież wędkowanie ( ale trudno to wytłumaczyć niektórym wędkarzom ) :hmhm:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#45 Guest_rafał77_*

Guest_rafał77_*
  • Gość

Napisano 06 maj 2010 - 20:51

Czy na Ostrowach na małym zbiorniku można stosować wywózkę i nęcenie z pontonu chchociaż jest zakaz wędkowania z srodków pływających? Czy ktos ma na to odpowiedż? :hmhm:

#46 lukaszcz

lukaszcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 15 luty 2010 - 22:12

Zawody mają być na luzie, ale jakiś regulamin musi obowiązywać i trzeba pewne sprawy załatwić i dograć.
Nie ma w regulaminie nic o wartości sprzętu a mata i duży podbierak jest dla ochrony karpi czyli bardzo ważnego elementu w karpiowaniu. Jeżeli ktoś taża karpia w piachu podbierając prętem pod skrzela to nie jest impreza dla niego. Lepiej żeby się nie "ujawniał" wśród karpiarzy. Ja mam matę i podbierak za 200 zł/kpl , ale można zdobyć taniej.
Co do pieniędzy : nachap się sam. My poświęcamy swój czas i pieniądze (paliwo, telefony, materiały biurowe, strona www, itp) na zrobienie czegoś dla karpiowania w Częstochowie. Dowiedz się ile kosztuje zarybienie karpiem, toy-toyie, wywóz śmieci, pucharki, poczęstunek na rozpoczęcie, ubezpieczenie zawodników, "wyeliminowanie" rowerków, sędzia, ciepła zupa w trakcie zawodów, nagrody są od hojnych sponsorów którzy nas znają i wiedzą po co to robimy.
To źle że zapowiada się bardzo fajna impreza, z rozgłosem a nie zbiórka pod sklepem ? Chyba częstochowianom i karpiarzom wyjdzie to na dobre !!
Jedzenie oczywiście każdy i tak sobie zabierze ale jak są chętni i możliwość na ciepły obiad przywieziony na stanowisko to czemu nie ?
Zarybienie karpiem, oczywiście dokona pzw. Organizatorem zawodów jest koło Częstochowa Stare Miasto, Łukasz Czyż (ja) i Marcin Kasjaniuk.
Jak mam jeździć "gdzieś" na komercje to wolę powalczyć nad stworzeniem w pobliżu wody choćby trochę karpiowej. Trzeba edukować ludzi że wędkarstwo polega na wędkowaniu a nie na smażeniu !! I ta myśl przyświeca nam organizując te zawody.
sory że tak późno się odzywam
no kill

#47 magik

magik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 06 luty 2010 - 13:21

Zawody karpiowe to dobry pomysł..tyle że trzeba to zorganizozać na luzie dla wszystkich chętnych którzy chca sie natawic na ta rybke i trzeba wziać pod uwage że wiekszosc osob z naszego regionu nie ma sprzetu za kilka tysiecy zl nawet mata i podbierak karpiowy to juz jest kosz ok 600zl nie wszystkich na to stac a skoro chcesz urzadzic zawody dla nas....CZĘSTOCHOWIAN to musisz wziąć to pod uwage...koszt 200zl ale po co...można zlozyc sie po 50 zl na jakies nagrody i nie musza byc to od razu nagrody po 3 czy 5tys...nie organizujesz mistrzostw krajowych..bardziej to wyglada jak byś ty chcial sie nachapać...kazdy jedzenie moze sobie załatwić jedyne co to po zawodach można zrobić jakieś ognisko kiełbaski rozdac te nagrody wystarczy wedka za 400zl kolowrotek i jakis podbierak mata np mozna cos wymyslec bez problemu...łowimy tutaj dla wlasnej satysfakcji i to spotkanie dopiero w dalszym czasie moglo by sie rozwinac..poznajac sie bedzie mozna dowiedziec sie kto naprawde chcial by sie temu poswiecic na dalsza mete jadac w ekipie na inne wypady to i jedna mata czy podbierak by wystarczyly...co do zarybien to jestem przeciw nie zarybia sie takich zbiornikow na wlasna reke...karp na ostrowach jest tylko trzeba umiec sie do niego dobrac...a rekordu polski chyba nie myslisz tam od razu pobijac...zaoważ ze zawodu kariowe sa organizowane na wodach przewaznie specjalnych jest to kilka czy kilkanascie zbiornikow w polsce gdzie zostaly zarybione ta wlasnie ryba i z mysla o pozniejszym jej lowieniu...wiec jesli chcesz lapac takie karpie to mozemy jechac na np dąbrową i juz masz zbiuornik zarybiony i wiesz ze miejscowyi ci tego nie wylapia....no mniej wiecej tyle sory za bledy ale trzoszke mi sie spieszy pozdrawiam
a co do karpiowania to na wiosne z kolegami mamy zamiar sie ustawic na karpiki i stworzyc moze wlasny klub wiec jesli jest ktos chetny niech pisze

#48 Guest_Dobra Rada_*

Guest_Dobra Rada_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2010 - 23:59

Skoro Poraj ma zawody wszystkimi metodami to niech ostrowy maja swoje KARPIOWE a jaka sie znajda ludzie co chca miec inne to zawsze mozna zorganizowac (tylko nie zabierac ryb) :)

#49 Guest_Dobra Rada_*

Guest_Dobra Rada_*
  • Gość

Napisano 05 luty 2010 - 23:51

Witam wszystkich
Jesli chodzi o zawody to fajny pomysl ale raczej termi nie za bardzo poniewaz jest przed tym MAJOWKA i raczej kazdy spedzi te przynajmniej 2 lub 3 dni na (pikniku z kolegami )wiec to moze byc minus tego terminu :(
A co do zawodow to niech to beda zawody dla ludzi w temacie a nie dla miesiarzy ktorzy juz pokazali ze karpie to chwasty tylko ja otworzli zacisze michaline itp to sie chcieli posrac zbiorniki wygladaly jak gielda samochodowa nikt niewyzera karpi CHYBA LOWILI PLOTEZCKI :)

#50 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:40

Jak autokarem i można na muchę to ja się piszę Cieszy

Karpie na muchę? :hoold: Nie liczy się. :rolft4:
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#51 Guest_Olsen_*

Guest_Olsen_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2010 - 22:21

Ale Olsen coś się nie odzywa czyżby nie były mu w głowie już zawody wędkarski.

A co się mam odzywać? Styczeń jest.

#52 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:21

Piszę się i niekoniecznie z autokarem musi być .... łowię metodą co Bertus spoko

Ale Olsen coś się nie odzywa czyżby nie były mu w głowie już zawody wędkarski.? :oczko:

#53 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 19 styczeń 2010 - 19:49

Piszę się i niekoniecznie z autokarem musi być .... łowię metodą co Bertus :oczko:

#54 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 16:59

Co niektórzy mogą w ferworze walki powpadać do wody... Cieszy

To się ograniczy dopuszczalną ilość zanęt, żeby nie przekarmić. :oczko:

#55 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 styczeń 2010 - 16:46

Ja jestem za tym, żeby jednak nie robić. Co niektórzy mogą w ferworze walki powpadać do wody... :oczko:
A po nocy trochę cieżko by było delikwenta wyciągnąć.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#56 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 19 styczeń 2010 - 15:25

Może zorganizujemy sobie maraton nocny na Ostrowach będzie lepsza zabawa?. figielek

Jak autokarem i można na muchę to ja się piszę :oczko:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#57 Guest_SiD@R_*

Guest_SiD@R_*
  • Gość

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:30

Ja jestem za zawodami karpiowymi na Ostrowach może to być nawet maraton nocny, po prostu byśmy zrobili to w swoim gronie bez napinki na kompletnym luzie i nie potrzebne by były te wszystkie itemki wymagane na profesjonalnych zawodach karpiowych, pomyślcie nad tym bo chciałbym przeżyć taki maraton a jego wymogi nie pozwalają mi na branie udział w nim jak na razie.

#58 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 11:49

zawody
________

No i fajnie, gratuluję, powodzenia zadowolony

Wpisowe wynosi 200 zł, trzeba posiadać maty i jeszcze inne pierdoły, więc ja nie skorzystam. Mógłbym wziąć udział w zawodach karpiowych bardziej dla zabawy. Może zorganizujemy sobie maraton nocny na Ostrowach będzie lepsza zabawa?. :oczko:

#59 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 19 styczeń 2010 - 11:06

No i fajnie, gratuluję, powodzenia :oczko:
RadaR

#60 iras