Skocz do zawartości

Jak zrobić spławik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 krystianek14

krystianek14

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 27 marzec 2007 - 20:40

Heh.. nie do przesady z tym śmietnikiem :)

#22 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 27 marzec 2007 - 20:26

Ja zrobiłem spławik po korku od butelki po winie. W jego środku wywierciłem wiertłem dziurę i wsadziłem w ten środek słonkę po soczkach takich wielkości 0,3l. Na samym dole gwoździem zrobiłem dziurkę przez, którą będzie można poprowadzić żyłkę główną. Później pomalowałem tą u góry słonkę na żółto-czerwono i mam spławik na rzekę.

Też zrobiłbym z korka, ale musiałbym wina pić, bo przecież po śmietnikach nie będę szukał :).

#23 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 25 marzec 2007 - 00:56

Już mam dwa spławiczki w kształcie avon. Godzinka roboty i gotowe. Jeszcze tylko jakiś lakierek i na ryby.

#24 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 23:23

Kupcie sobie wałeczek balsy i patyki do szaszłyków. Robicie sobie otwór ( te patyczki mają 2,9 mm ) 3 mm i wkładacie patyczek na klej. Po wyschnięciu wkładasz koniec patyka w wiertarkę i nadajesz mu delikatnie kształt, jaki chcesz. Na koniec możesz sobie go maznąć jakimiś kolorkami ( nie trzeba ), albo od razu wykąpać w lakierze bezbarwnym. Może być nitro ( ale nie polecam ), lepiej jednak w lakierze do korka lub w lakierze do parkietów.

#25 krystianek14

krystianek14

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 23:02

Rozumiem o co Tobie chodzi. Ja raczej pieniężnie z tym przedziale tworzenia spławików nie jestem. Nie stać mnie zbytnio. Wolę robić spławiki z tego co mam pod ręką. Ostatnio miałem pomysł robienia spławików z olchy. Na razie
jest to pomysł, a z wykonaniem poczekam do soboty.

#26 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 22:58

Mnie interesują spławiki typu stick i avon ( od rzeki avon ). Avony mam nawet oryginały firmy middy.

#27 krystianek14

krystianek14

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 22:54

Ja zrobiłem spławik po korku od butelki po winie. W jego środku wywierciłem wiertłem dziurę i wsadziłem w ten środek słonkę po soczkach takich wielkości 0,3l. Na samym dole gwoździem zrobiłem dziurkę przez, którą będzie można poprowadzić żyłkę główną. Później pomalowałem tą u góry słonkę na żółto-czerwono i mam spławik na rzekę.

#28 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 marzec 2007 - 22:40

Zakupiłem dzisiaj patyczki do szaszłyków. Balsę już mam. Przyszła pora na pokazanie robienia spławiczków, a kwota, jaką wydałem na jedną paczkę patyczków to 1,50 pln za paczkę 50 sztuk. Wreszcie będę miał spławiki, jakie chcę, a nie jakie są w sklepie.

#29 michaś

michaś

Pretendent

• Użytkownik
  • 1173 postów

Napisano 14 marzec 2007 - 00:39

Jaki ten lakier używasz? podaj dokładnie.

No ten :tra: hamer -coś tam na metal :mur:

Żeby nie zardzewiał :hehehe: :oczko: :luulu:
Michaś ( Koło Lakord-Sazan)
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#30 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 13 marzec 2007 - 22:43

No ten :fajosko: hamer -coś tam na metal :luulu:
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Staram się przynajmniej.

#31 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 13 marzec 2007 - 00:40

Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#32 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 00:39

Po maznięciu tych spławiczków muszę powiedzieć, że operacja udała się na tyle, że chyba zacznę malować nawet nowe spławiki. Lakier jest twardy i nie widzę możliwoście, żeby robiły się odpryski, czy razy po przesuwaniu spłwika po żyłce. Naprawdę polecam.

#33 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 10 marzec 2007 - 23:41

No tak. Właśnie jestem na etapie naprawiania spławików. Mam trochę takich, co sobie wodę łykają i leżały sobie na piecu przez jakiś czas. Teraz je muszę maznąć.

#34 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 10 marzec 2007 - 23:39

A ja dzisiaj wystrógałem sobie bardzo ładny spławiczek z balsy, jeszcze go tylko pomalować i wspaniały spławik na lina, płoć i karasia gotowy.

A Edvisovi się w pracy nudziło i wystrugał z blachy 5-ki :hehehe: :klapa: :fajosko:
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Staram się przynajmniej.

#35 Gutek

Gutek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 10 marzec 2007 - 18:31

A ja dzisiaj wystrógałem sobie bardzo ładny spławiczek z balsy, jeszcze go tylko pomalować i wspaniały spławik na lina, płoć i karasia gotowy.

#36 Gutek

Gutek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 20:40

Może jeszcze ktoś ma jakiś sposób na zrobienie TAKIEGO spławika?? pisać nie wstydzić się zawsze komuś się to przyda:):hehehe:

#37 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 27 luty 2007 - 23:48

Dobrym sposobem na otworek przelotowy w spławiku jest wypalenie go igłą.(nie ostry)

#38 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2007 - 23:29

tutaj chyba Gutek napisał zeby zrobić spławik z pianki uszczelniającej - może inaczej : w taką kulke z pianki wbić z 3 malutkie ciężarki i na żyłke przy łapaniu na cięzko jako sygnalizator [przy braniu będzie się podnosić] ale tylko na wody stojące..sama pianka bez obciążenia to raczej słaby sygnalizator by był :oczko:

#39 mati

mati

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 27 luty 2007 - 23:22

:oczko:

#40 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 27 luty 2007 - 22:57

Na pewno. Ja do tej chwili stosuje spławiczki z piór bardzo często. Nawet, jak nie są to pióra, to zazwyczaj od spodu są białe.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych