Skocz do zawartości

Okręg Częstochowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2009 - 19:23

Panowie, informuję, że do kół rozesłane jest pismo z ZG mówiące o tym, że na zawodach wędkarskich rozgrywanych także na ,, żywej rybie" nie można samowolnie rezygnować czy obniżać z wymiarów ochronnych ryb. Decyzję o tym może podjąć Marszałek województwa odpowiedni dla terenu gdzie rozgrywane są zawody.

#42 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 23:41

bo u nos nie można i sum zakazone

#43 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 02:12

Ja tam Karpie lubię, zresztą one ostatnio mnie chyba też :rolft4: ...ale żeby zmierzyć się z właściwym muszę pokonać prawie 300 km :figielek2:

#44 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 16 wrzesień 2009 - 21:36

Coooo Wy z tymi karpiami??
Dla mnie już lepszy jest ten karp, który walczy przy holu, nie jest ośluzowany, no i.. ma mniej ości :figielek2:

Trzymajmy się zasady, karp tylko w zbiornikach zamkniętych i będzie luz.
RadaR

#45 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2625 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 16 wrzesień 2009 - 21:11

Jak robiliśmy sandaczowe domki Artur Wachecki wytłumaczył nam że karp to ryba rodzima zgodnie z tym co pisze Maniek
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#46 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1662 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 16 wrzesień 2009 - 21:07

Wydaje mi się że gatunki rodzime to takie który odbywają w naszych wodach naturalne tarło.
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#47 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1323 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 16 wrzesień 2009 - 20:47

Powiedzcie mi koledzy dlaczego karp nie może być gatunkiem rodzimym skoro pierwsze wzmianki o tej rybie datuje się na XIV wiek ? Ile czasu potrzeba żeby "coś" się znaturalizowało ? Czy ziemniak dalej jest warzywem indiańskim ? (jego pochodzenie to Chile, a do Europy zawitał w XVI wieku).

#48 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 15 wrzesień 2009 - 20:10

Edmund - z karpiem jest tak, że obowiązują operaty podpisane ileś lat temu i wymyślone przez mądrych panów naukowców z RZGW. I jak się wygrało przetarg na dzierżawę wody to trza sypać tak jak jest w operacie. Pamiętasz dyskusje o zarybieniu karpiami wód płynących ( zbiorniki zaporowe też wchodzą do tej katergorii ) odpowiedzialność prawna była przerzucana z PZW na RZGW i odwrotnie. I już wiadomo, że lobby hodowców karpia próbuje w parlamencie przeforsować ustawę, która uzna karpia za gatunek rodzimy. Nie mamy na to wpływu - przynajmniej tu na dole.
Karp w naszym okręgu pochodzi w większości z naszej hodowli w Strzelcach Wielkich. Jeśli chodzi o szczegóły - proszę zwrócić się bezpośrednio do ZO - za świeży jestem w tym gronie żeby z marszu odpowiadać na takie pytanie. Nie będzie mnie przez kilkanaście dni w PL a zebranie w ZO będzie dopiero na początku października więc jeśli kogoś ten temat dręczy to przecież można zadzwonić i się upewnić ile Okręg wydaje na karpia.
łowisko - no kill - no niestety ale obawiam sie, że w najbliższym czasie będzie problem z ustanowieniem takiego łowiska. Nie mamy w naszym okręgu żadnego łowiska o statusie specjalnego - to też kwestia operatów i pieniędzy - i kto by tego miał niby pilnować jak strazników etatowych jest kilku a PSR najbliższy w Katowicach.
Zreszta pomysł z całkowitym zakazem spiningowania, łowienia na żywca i na martwa rybkę na zbiorniku Łezka w Krzepicach od 1 stycznia do 31 maja upadł na komisji ochrony i zagospodarowania wód. Takie rozwiązanie zaproponowało koło z Krzepic. Z tego co wiem chodziło głównie o chronę populacji sandacza na tym zbiorniku. Decyzja odmowna była umotywowana tym, że taki zakaz bije w etycznych wędkarzy, którzy stosują się do okresów ochronych.
Porozumienie z ZO Katowice jest zerwane ze względu na to, że aby je zmienić nie ma innego wyjścia - inaczej zostałoby po staremu. I jak podkreślałem, nie pieniądze są tu najważniejsze tylko obniżenie presji na naszych łowiskach. Są okręgi, które żadnych porozumień nie mają, a z częścią porozumienia podpisywane są raczej kurtuazyjnie niż z powodów wędkarskich ( choćby ze względu na odległość jaka dzieli okręgi) bo ilość wzajemnych odwiedzin między tymi okręgami oscyluje w granicach błędu statystycznego.
Według mnie dobrym rozwiązaniem są porozumenia takie jakie są podpisane z Opolem i Bielskiem - pół składki. Ale to moje zdanie.
A Ślązacy z przyczepami jak siedzą na Poraju tak pewnie i siedzieć będą -przecież część z nich (jeśli nie większość) przepisała się do kół w naszym okręgu - choćby do Poraja i do Okonia.
I na koniec wracając do karpia - koledzy działający w swoich kołach wiedzą jaka jest presja niektórych wędkarzy na zarybianie tą rybą. Rozmawiałem w niedzielę na zawodach z kolegą z Hutmaru , który opowiadał jakie ciśnienie na wpuszczanie karpia na Kawodrzę ma jego koło opiekujące się tym zbiornikiem. Wędkarze z reguły wiedzą jak karpie potrafią wyjałowić zbiornik ale czasem są bezsilni wobec żądań innych kolegów. Sceny z czekaniem na wybicie godzinu 0_00 po zakazie łowienia po zarybieniach karpiem są już legendą.
I jeszcze do OswalD'a - zapewniam cię, że decyzja o zerwaniu porozumienia z Katowicami nie jest powodowana wzajemnymi animozjami między okręgami ale prostym wyliczeniam ilu wędkarzy ze Śląska przyjeżdża na częstochowskie łowiska, a ilu z Częstochowy i okolic na Śląskie. Presja jest nieporównywalna.
To by było na razie tyle - raczej nie będę miał dostepu do netu przez jakiś czas więc do zobaczenia. :figielek2:

#49 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 15 wrzesień 2009 - 10:57

EEE!Edmund Karp jest rybą bardzo atrakcyjną i pożądaną przez wędkarzy-można urządzać na nią wielotygodniowe zasiadki z wiosny a najlepiej ponoć bierze na trupka :figielek2:

#50 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4938 postów

Napisano 15 wrzesień 2009 - 08:36

Czy zna ktoś w regionie jakieś łowisko NO KILL ? Bo powoli zastanawiam się nad wypisaniem się z tej fantastycznej organizacji, która łoi mnie okrutnie nie dając nic w zamian.

Okrutna prawda. Nic dodać, nić ująć. Ja to się nawet zastanawiam, czy aby PZW ( nie my ) nie ma prowizji, zamawiając ileś tam ton pieprzonego karpia, bo to się zaczyna robić nudne. Zresztą od jakiegoś czasu mnie już nudzi.

#51 KubaCBN

KubaCBN

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 21:43

Co do zbiornika Poraj odsyłam was do mojej prośby o pomoc w zawodach na Poraju(Hyde-Park). Ile jest takich łowisk, gdzie na 13 zawodników wpadają dwie ryby i ta większa waży 145 g. ? Nie pisze tu o drapieżniku, ale o białej rybie, a takie wyniki na zawodach to chyba porażka, albo dla zbiornika, albo dla mojego koła. Jestem laikiem i zaczynam przygodę z wędką, ale o zawodach słyszałem, że tam chodzi o KILOgramy, a nie gramy.

#52 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 21:35

Ja się wcale nie obrażam. Ale tylko nad Porajem widzę taki luz na brzegu i na wodzie, że nawet rozwiązanie wszystkich porozumień nic nie zmieni. Tak wielka woda w okręgu jest jedna a troski o nią nie widać od lat (o łodziach z wiosłami jak zapałki nie wspomnę). Dokąd wędrują nasze składki ?

Panowie tak samo jak leśne dziadki rozkładają naszą piłkę nożną tak samo skostniałe struktury PZW trwonią nasze $ i zabijają a nie krzewią idee wędkarstwa.

Czy zna ktoś w regionie jakieś łowisko NO KILL ? Bo powoli zastanawiam się nad wypisaniem się z tej fantastycznej organizacji, która łoi mnie okrutnie nie dając nic w zamian.

PS.

Na mojej patelni odkąd łowię nie zagościł jeszcze ani jeden sandacz.
W tym roku z patelnią przywitał się szczupak, którego nieumiejętnie podebrałem i inny jego kolega z łowiska komercyjnego.

#53 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 14 wrzesień 2009 - 21:12

OswaLD tylko się nie obrażaj jak już kiedyś pisałem nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą (przepraszam trochę mnie poniosło).Co zaś do wypowiedzi kolegi Jasiurskiego to może właśnie ze względu na to że nie mamy zbyt wiele do zaoferowania może warto by było bardziej o to zadbać.Sami wymyśliliście pomysł krześlisk :figielek2: ,obniżenie limitu do tego jeszcze górny wymiar,kontrole,czemu nie wprowadzić na poraj opłaty dodatkowej jak była na ostrowach?Co zaś tyczy się smacznych sandaczy to w zeszłym sezonie na moim grilu spłoneły 3- 50-siątki to chyba nie jest zbyt wyśrubowany wynik prawda?

Ja tylko sprostuję.. do krześlisk zostaliśmy zaproszeni, wcześniej pomagali przy nich koledzy z klubu Spiner,
a pierwszy raz o krześliskach usłyszałem od Macieja Brudzińskiego, przy piwku na urodzinach Gregora :klaszcze:
RadaR

#54 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 21:05

OswaLD tylko się nie obrażaj jak już kiedyś pisałem nie można wszystkich mierzyć tą samą miarą (przepraszam trochę mnie poniosło).Co zaś do wypowiedzi kolegi Jasiurskiego to może właśnie ze względu na to że nie mamy zbyt wiele do zaoferowania może warto by było bardziej o to zadbać.Sami wymyśliliście pomysł krześlisk :figielek2: ,obniżenie limitu do tego jeszcze górny wymiar,kontrole,czemu nie wprowadzić na poraj opłaty dodatkowej jak była na ostrowach?Co zaś tyczy się smacznych sandaczy to w zeszłym sezonie na moim grilu spłoneły 3- 50-siątki to chyba nie jest zbyt wyśrubowany wynik prawda?

#55 Szypki

Szypki

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 705 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 20:39

Co my mamy do zaoferowania innym oprócz Poraja i zb. Zielona ? ... Hutę :figielek2: Pstrąga (z) Warty ? :klaszcze: Ciężko dyskutować ale jak smaczny sandacz nie bierze, to wszyscy tylko na Katowice nawalają. Standard.
Proponuje zerwać wszystkie porozumienia i podpisać z Melmak na wszystkie wody.

Poraj już prawie straciliśmy, a sandacz na Poraju nie bierze bo go niema, bywam trochę na Turawie i widzę co się dzieje... niema takiej posuchy jak u nas.. a i kempingów dziwnym trafem niema, jestem za porozumieniem, ale kempingi powinny zniknąć z nad Poraja :rolft4: :) :gwiazdki: Bo jeszcze trochę to tam Tesco postawią i bezpośrednio będą wędzoną rybę sprzedawać, a Katowice mogą mieć nawet za darmochę łowienie na Poraju...
"Żyj dzisiaj, bo jutro może być za późno..."

#56 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 14 wrzesień 2009 - 19:43

Generalnie to cieszę się, że w ogóle coś się dzieje.
A osoba Artura Wacheckiego rokuje dobrze na przyszłość,
Po kilku rozmowach, akcjach robienia krześlisk sandaczowych, czy zarybień,
myślę że ta osoba dobrze rokuje na przyszłość naszego okręgu.

Przyglądajmy się, wysuwajmy jakieś swoje wnioski, dajmy szansę nowym ludziom, nie podcinajmy skrzydeł od samego początku.
RadaR

#57 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1323 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 14 wrzesień 2009 - 19:27

mimo, że na paprocanach bryndza to lubię tam jeździć :figielek2:

#58 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2625 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 14 wrzesień 2009 - 19:12

Co my mamy do zaoferowania innym oprócz Poraja i zb. Zielona ? ... Hutę :figielek2: Pstrąga (z) Warty ? :klaszcze: Ciężko dyskutować ale jak smaczny sandacz nie bierze, to wszyscy tylko na Katowice nawalają. Standard.
Proponuje zerwać wszystkie porozumienia i podpisać z Melmak na wszystkie wody.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#59 OswalD

OswalD

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 168 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 18:56

Róbta co chceta "przyjaciele" z częstochowskiego.
Smutno czytać takie posty. Moim zdaniem nie tędy droga ale każdy ma swoje zdanie.

#60 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 18:08

Szypki ma rację w 100%. Ostatnie 2 sezony żeby połowić w spokoju rybek i tak muszę opłacać opolskie a z porozumienia z katowicami jesz cze nie korzystałem :figielek2: Więc może nasz zarząd zrobi coś pod kątem swoich wędkarzy a nie "przyjaciół" z katowickiego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych