Skocz do zawartości

Okręg Częstochowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#21 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 23 listopad 2009 - 00:59

To jest decyzja, która została podjęta za kadencji poprzedniego Zarządu Okręgu. Z tego co wiem to wiosną tego roku. Nie uczestniczyłem wtedy w pracach ZO więc nie wiem co jest przyczyną wprowadzenia tego zakazu. O ile dobrze pamiętam decyzja zapadła na wniosek koła Ostrowy.
Dowiem się czym motywowano ten wniosek.

Dziękuję Ci za wyjaśnienia .
Ja również zacząłęm drążyć temat i dowiedziałem się , że to Koło Ostrowy "załatwiło" nam zakaz łowienia ze środków pływających .
Wiem też , że p.prezes Maciej Brudziński odebrał już kilka telefonów od wędkarzy zaniepokojonych (czyt. wku....ch) podjętą w poprzedniej kadencji uchwałą .
Trzeba coś z tym bzdurnym zakazem zrobić !!!
Przypuszczam , że głosowanie odbyło się na zasadzie :
---punkt n-ty zebrania :
"Poddaję pod głosowanie wniosek Zarządu Koła Ostrowy n/t zakazu połowu ryb ze środków pływających na zbiorniku "małym(górnym)" . Kto jest za/przeciw ? "
Coś mi się widzi , że wszyscy byli za , bo nikt z głosujących NIGDY na Ostrowach ("małym") nie był i nie łowił , a tym bardziej z łódki . W związku z tym, wszystkich głosujących to totalnie "WALIŁO" . Obym się mylił . Czy ten zakaz ma służyć rybom , przyrodzie , czemukolwiek SENSOWNEMU ?!
Zobaczymy jak wniosek motywowało koło Ostrowy .
Postaraj się Gregor , proszę .

PS: Koledzy - APELUJĘ - zauważcie ( spójrzcie w Wykaz Łowisk ) ile mamy zbiorników dostępnych do łowienia ze środków pływających ?
KILKA - naprawdę kilka. A dostępnych na zasadzie bezproblemowego zwodowania łódki - to ile - dwa , trzy ?

Tak jak napisałeś i nie denerwuj się po już po ptokach ... jak napisał Berti spinningistów w kole jest 2 czyli ja i on z czego Bertusa nie było na zebraniu a ja zostałem niewielka liczbą głosów przegłosowany. Pomysł pad od grunciarzy ... są plusy pewne uchwały bo ocaleja 2 szczupaki które jeszcze pływają w rynnie na środku zbiornika i stadko okoni i minusy bo zbiornik można obłowić cały brodząc po pas w wodzie wzdłuz koryta

#22 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1517 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 22 listopad 2009 - 15:17

dla wygody wędkowania paru "miejscowych" osób , udupiono innych ( wędkujących "inaczej" - czyli z łódek ) .
A to już byłoby niegodne proszę szanownych Kolegów !

Z informacji nieoficjalnych wiem ze własnie tak było.Ponoś wędkarze pływający na łodziach płoszyli ryby grunciarzom i z tąd ten pomysł.A że spiningistów w kole jest tylu co kot napłakał-pomysł przeszedł jednomyślnie.
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#23 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 15:01

Tomku Ty nie zabierałeś ryb ale inni na pontonach i owszem, chwalili się że czasami przywozili z Ostrów wiadro okoni - to może stąd ten zakaz?

Wiesz co - nie sądzę , bo tak samo dużo okoni można było złowić z brzegu ( nie brodząc nawet ) . Trzeba tylko było ( "było" - bo okoń rzeczywiście przełowiony na maksa ) wiedzieć gdzie stanąć ze spiningiem .
Jak tylko będę wiedział dlaczego "mały" zbiornik został wyłączony z możliwości łowienia ze środków pływających - założę nowy wątek , bo coś przeczuwam , że dla wygody wędkowania paru "miejscowych" osób , udupiono innych ( wędkujących "inaczej" - czyli z łódek ) .
A to już byłoby niegodne proszę szanownych Kolegów !
"Don't worry , be happy ... "

#24 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 22 listopad 2009 - 01:48

Tomku Ty nie zabierałeś ryb ale inni na pontonach i owszem, chwalili się że czasami przywozili z Ostrów wiadro okoni - to może stąd ten zakaz?

#25 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 01:29

To jest decyzja, która została podjęta za kadencji poprzedniego Zarządu Okręgu. Z tego co wiem to wiosną tego roku. Nie uczestniczyłem wtedy w pracach ZO więc nie wiem co jest przyczyną wprowadzenia tego zakazu. O ile dobrze pamiętam decyzja zapadła na wniosek koła Ostrowy.

Dziękuję Ci za wyjaśnienia .
Ja również zacząłęm drążyć temat i dowiedziałem się , że to Koło Ostrowy "załatwiło" nam zakaz łowienia ze środków pływających .
Wiem też , że p.prezes Maciej Brudziński odebrał już kilka telefonów od wędkarzy zaniepokojonych (czyt. wku....ch) podjętą w poprzedniej kadencji uchwałą .
Trzeba coś z tym bzdurnym zakazem zrobić !!!
Przypuszczam , że głosowanie odbyło się na zasadzie :
---punkt n-ty zebrania :
"Poddaję pod głosowanie wniosek Zarządu Koła Ostrowy n/t zakazu połowu ryb ze środków pływających na zbiorniku "małym(górnym)" . Kto jest za/przeciw ? "
Coś mi się widzi , że wszyscy byli za , bo nikt z głosujących NIGDY na Ostrowach ("małym") nie był i nie łowił , a tym bardziej z łódki . W związku z tym, wszystkich głosujących to totalnie "WALIŁO" . Obym się mylił . Czy ten zakaz ma służyć rybom , przyrodzie , czemukolwiek SENSOWNEMU ?!
Zobaczymy jak wniosek motywowało koło Ostrowy .
Postaraj się Gregor , proszę .

PS: Koledzy - APELUJĘ - zauważcie ( spójrzcie w Wykaz Łowisk ) ile mamy zbiorników dostępnych do łowienia ze środków pływających ?
KILKA - naprawdę kilka. A dostępnych na zasadzie bezproblemowego zwodowania łódki - to ile - dwa , trzy ?

#26 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2009 - 00:12

Dodam tylko, że uchwałą ostatniego zebrania Z.O. zniesiono kilka wcześniejszych starych przepisów, które właściwie były martwe i nie mają dzisiaj sensu. Chodzi między innymi o zakaz łowienia na Strzelcach Wielkich przy pomocy sprężyny zanętowej ( tutaj wiem, że ten zakaz był wprowadzony lata temu bo wędkarze stwierdzili, że jak ktoś łowi ze sprężyną to odciąga ryby od brzegu i nie biorą na zestaw ze splawikiem :rolft4: ) oraz zakaz łowienia na Pająku na białe robaki ;) .
Prezes Brudziński po prostu przejrzał uchwały z kilkunastu lat wstecz i te przepisy, które były nieżyciowe zostały w głosowaniu na Z.O. zniesione.

#27 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 23:31

Nie będzie wolno w 2010 roku łowić z środków pływających na małym zbiorniku na Ostrowach.

A mógłbyś nam przybliżyć stanowisko naszych władz w tej sprawie ? Jestem bardzo ciekaw jakie uzasadnienie ma taka decyzja ?
Nie zabrałem z tego łowiska ani jednej sztuki ryby , ale przyjeżdżałem ze spinem i pontonem , zeby połowić w spokoju i to było bezcenne .
Nie chodziło chyba o to , ze wędkujący ze srodków pływających "utrudniają" łowienie tzw. "grunciarzom" ?
Bo jeśli tak - to jakieś nieporozumienie jest ;) .

#28 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 listopad 2009 - 23:23

próg na Warcie w Mirowie nie jest traktowany jako urzadzenie piętrzące wodę w rozumieniu przepisów zabraniających łowić w poblizu takich urzadzeń. Taką informację mam bezpośrednio od Prezesa Brudzińskiego.

Ktoś kogoś powinien chyba przeprosić :rolft4:

uchwalono wysokość składek członkowskich okręgowych i w 2010 roku składka członkowska pełna to 100 zł. Zarząd Główny uchwalił składkę członkowską pełną w wysokości 60 zł

Przepraszam, ale czy mógłbyś wyjaśnić, bo coś nie kumam.

Swoją drogą, podwyżki są konieczne. Najlepiej o 1000% i za to zatrudnić firmy ochroniarskie z prawdziwego zdarzenia. I zaraz byłby ordnung ;)
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#29 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 19 listopad 2009 - 22:19

Podwyżki co rok, i członków(wędkarzy) coraz więcej,
to samo w kołach.

A może to jest właśnie sposób na likwidację presji wędkarskiej..
Ale ta droga produkuje szarą strefę (chyba)..

Do likwidacji szarej strefy potrzeba więcej strażników, hmm czyli więcej kasy,
wyjście.. podwyżka....itd. itd.

Tak se siedzę i myślę ;) :rolft4:

zmęczyłem się :drga:
RadaR

#30 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2622 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 19 listopad 2009 - 22:17

Zbiorniki nie wymienione z nazwy w spisie łowisk otrzymają numer C100.

... a skąd mam mieć pewność że to zbiornik dzierżawiony przez PZW ? Nie za duże uproszczenie ?
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#31 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 19 listopad 2009 - 21:22

Kilka informacji z ostatniego posiedzenia Z.O.
uchwalono wysokość składek członkowskich okręgowych i w 2010 roku składka członkowska pełna to 100 zł. Zarząd Główny uchwalił składkę członkowską pełną w wysokości 60 zł
Zmieni się też formularz rejestru połowów i numery poszczególnych gatunków.
Nie będzie wolno w 2010 roku łowić z środków pływających na małym zbiorniku na Ostrowach.
zakaz połowu ryb przy progu wodnym na warcie w Mirowie 75 m w górę i w dół rzeki w okresie od 15 marca do 30 czerwca - i tutaj dodatkowe info - próg na Warcie w Mirowie nie jest traktowany jako urzadzenie piętrzące wodę w rozumieniu przepisów zabraniających łowić w poblizu takich urzadzeń. Taką informację mam bezpośrednio od Prezesa Brudzińskiego.
Zbiorniki nie wymienione z nazwy w spisie łowisk otrzymają numer C100.

#32 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 22 październik 2009 - 20:30

Lepiej mieć u władzy swoich , niż ich nie mieć.. tak myślę.
RadaR

#33 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 22 październik 2009 - 15:19

Ja bym postawił na jakość , a nie na ilość

Słuszna uwaga :D
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#34 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2009 - 15:19

Masz racje.
Wydaje mi sie jednak ze obaj nasi reprezentanci w ZG znalezli
sie na wlasciwych miejscach. Co z tego wyjdzie ?..... Zobaczymy.

#35 J A R O

J A R O

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 22 październik 2009 - 15:09

Ja bym postawił na jakość , a nie na ilość :D

#36 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2009 - 15:05

:hehehe: :hehehe:
Dodam jeszcze, ze nasz poprzedni ojciec dyrektor - Antoni Barut jest w Komisji Rewizyjnej przy Zarzadzie Glownym PZW.
W sumie to jak na tak niewielki Okreg jak nasz i tylko dwoch delegatow to naprawde niezle nam poszlo.

#37 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1517 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 22 październik 2009 - 14:09

Prezesem ZG pozostal Eugeniusz Grabowski.

A to niespodzianka
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#38 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 22 październik 2009 - 12:36

Prezes naszego Okregu Maciej Brudzinski zostal wybrany wice prezesem ZG d/s Ochrony i Zagospodarowania Wod. Gratulacje.
Prezesem ZG pozostal Eugeniusz Grabowski.

#39 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 07 październik 2009 - 22:01

Pismo jest świeże. Dzisiaj je widziałem.

#40 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 07 październik 2009 - 20:15

Panowie, informuję, że do kół rozesłane jest pismo z ZG mówiące o tym, że na zawodach wędkarskich rozgrywanych także na ,, żywej rybie" nie można samowolnie rezygnować czy obniżać z wymiarów ochronnych ryb. Decyzję o tym może podjąć Marszałek województwa odpowiedni dla terenu gdzie rozgrywane są zawody.

Hmm, czyli.. na Poraju mamy wymiar szczupaka i sandacza 50cm,
i według tego co napisałeś nie wolno na czas zawodów obniżyć ten wymiar do 45cm,
jak to było np. na mistrzostwach okręgu.
RadaR

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych