Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta - Ważne Młyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#41 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 marzec 2007 - 18:45

Wystarczy żeby wody było tyle co dzisiaj i byłoby super. Niestety nie mam złudzeń. Wody jest po prostu coraz mniej :klapa:
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#42 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 03 marzec 2007 - 01:59

Czy wierzycie w to że Warta bedzie jeszcze jak dawniej, że przybędzie wody, że powodzie wypłukają od nowa dołki no i że powrócą tam stada ryb? Bo ja mam nadzieje że to co tam się dzieje jest tylko kwestia pogody, ocieplającego się klimatu i że po latach suchych przyjdą mokre. Pogoda przecież jest cykliczna i ten trend się kiedyś odwróci kwestia tylko ile czasu przyjdzie nam na to czekać? Oby nie zbyt długo.

#43 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 02 marzec 2007 - 04:42

Miałem takie miejsce między Płaczkami a Orczuchami była tam wyspa jakieś 5-10 m od brzegu na początku wyspy było zwalone drzewo za nim dołek ok 3m głębokości. Jeździłem tam przez trzy lata zawsze można było liczyć na jakąś rybe dwa lata temu jak tam zajechałem to przecierałem oczy ze zdziwienia na wyspę można było przejść suchą nogą. Od tamtej pory przeniosłem się dalej za Trzebce ale tam dzieje się to samo jak tak dalej pojdzie to Warta będzie wyglądać jak Kocinka albo Pisia.

Ja jeździłem na Stoczki. Płocie pod kilogram nawet się zdarzały, ale się skończyło parę lat temu. Nie miało co wypłukiwać jamy i zasypało ją w końcu piachem.

#44 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2007 - 17:38

A w zeszłym roku przecież po zimie była wysoka woda i cieszyłem się ,że może Warta przybierze na stałe.Okazało się to złudną nadzieją.W maju juz było płytko.Liczyłem jeszcze na to ,że z Poraja pójdzie woda ale w ubiegłym roku nic z tego nie było.W 2005 jak jesienia podniósł się stan to nawet w jaskrowie połowiłem.Nic wielkiego ale blisko i co popołudnie siedziałem nad woda bo były brania.W 2006 prawie zero.

#45 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 01 marzec 2007 - 17:25

Miałem takie miejsce między Płaczkami a Orczuchami była tam wyspa jakieś 5-10 m od brzegu na początku wyspy było zwalone drzewo za nim dołek ok 3m głębokości. Jeździłem tam przez trzy lata zawsze można było liczyć na jakąś rybe dwa lata temu jak tam zajechałem to przecierałem oczy ze zdziwienia na wyspę można było przejść suchą nogą. Od tamtej pory przeniosłem się dalej za Trzebce ale tam dzieje się to samo jak tak dalej pojdzie to Warta będzie wyglądać jak Kocinka albo Pisia.

#46 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2007 - 16:59

Taka woda pośniegowa to schodzi max w dwa tygodnie.Ważne co dalej, w maju, czerwcu, lipcu.Jak nie będzie upałów i trochę deszczu to mam nadzieję ,że będzie lepiej niż od trzech lat.Az żal patrzec na te płycizny i wyschnięte stawiki i starorzecza.

#47 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 01 marzec 2007 - 16:55

Ogólny trend na całej naszej warcie.Woda opada i ryba znika.Może ten rok będzie inny?

Raczej wątpie śniegu nie ma wię co ma tę rzekę zalić, no chyba że bedzie padać ze dwa miesiące.

#48 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2007 - 16:26

Ogólny trend na całej naszej warcie.Woda opada i ryba znika.Może ten rok będzie inny?

#49 Guest_aderian_*

Guest_aderian_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2007 - 15:56

Jeśli chodzi o mnie, to na Ważnych Młynach łowię od kiedy tylko pamiętam. Na tym odcinku przeżywałem najlepsze chwile w mojej dotychczasowej przygodzie z wędkarstwem. Wśród ryb, które łowiliśmy wspólnie z ojcem na uwagę zasługują jazie po 60cm, a także szczupak 89cm. Chociaż czuję sentyment do tego odcinka Warty, to łowię tam coraz rzadziej, gdyż ostatnie lata, to coraz mniej wody w rzece, a co za tym idzie co raz mniej ryb.

#50 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 28 luty 2007 - 23:35

Co do Pisi, to wiem, że są tam ładne miętusy i namawiam do próby ich przechytrzenia. Co zaś tyczy się sandaczy, to już widziałem niejednego w siatce. Mniejszego, niż dwa kilogramy nie było. Aderian sam złowił jednego. Jego ojciec,a mój wujek złowił dwa. Ja sam złowiłem na pinki wypierdka 15 cm. Kiedyś złowiłem około 50 szt. płotek. W tym 60% pogryzionych przez sandacza i od tamtej pory zaczęliśmy próbować, ale na trupka to jest ciężka sprawa. Przykładowo - Mamy za okres jakiś 100 brań, a jedną rybę wyciągniętą.

#51 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 28 luty 2007 - 13:21

W Ważnych Młynach złowiłem ...sandaczyki sztuk-3 15-35cm...

Royber napisz coś więcej o tych sandaczykach (jak? gdzie? kiedy? na co?)
bo pierwszy raz słyszę żeby ktoś w Ważnych złapał sandacza, choć słyszałem że były tam wpuszczane.

Jak już wspomniałem owe sandaczyki złowiłem 2 lata temu (maj,czerwiec) i był to tzw "przyłów" :tra: podczas łowienia okoni,bo wogóle się na nie nie nastawiałem z uwagi na nie świadomość o ich istnieniu w tym rejonie.Wszystkie 3 padły na ripperki poniżej mostu (ok 300m)kolejowego od południowej strony.Zresztą jak sie pochwaliłem o tym miejscowym wcale nie byli zdziwieni,tak więc nie był to chyba czysty przypadek....

#52 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1322 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 28 luty 2007 - 11:40

edit: mam nadzieję ,że nikt się nie obraża ,o to,że pytam o takie małe ciurki na dość "szerokim" już forum.

Hmmm :hehehe: , przestań proszę Cię :tra: Po to jest to forum...

#53 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 28 luty 2007 - 01:36

Super to wygląda z góry.Musi być sporo miejscówek.A jeszcze jak starorzecza mają stały kontakt z rzeką to już miazga.Rybki muszą tam mieć dobre warunki.Interesuje mnie od jakiegoś czasu dopływ Warty - rzeczka Pisia.Ktoś wie coś więcej o niej? Edvis ...

edit: mam nadzieję ,że nikt się nie obraża ,o to,że pytam o takie małe ciurki na dość "szerokim" już forum.
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#54 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 luty 2007 - 01:24

W Ważnych Młynach złowiłem ...sandaczyki sztuk-3 15-35cm...

Royber napisz coś więcej o tych sandaczykach (jak? gdzie? kiedy? na co?)
bo pierwszy raz słyszę żeby ktoś w Ważnych złapał sandacza, choć słyszałem że były tam wpuszczane.

#55 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 27 luty 2007 - 13:38

W Ważnych Młynach złowiłem pierwsze i jak do tej pory jedyne- bolenie,sztuk-2,wymiar 52 i 61 cm,maj 2005,okolice mostu kolejowego,przynęta-kopytko manns 5 cm popielate,brokat z czarnym grzbietem,ale potwierdzam na płyciznach widziałem sztuki ok 4kg,ale były nieuchwytne...tak poza tym podczas kilku wypadów najczesciej padały okonie 10-25 cm...szczupłe kilka wymiarów,żadne smoki,a tak zazwyczaj 15-30cm...sandaczyki sztuk-3 15-35cm...

#56 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4936 postów

Napisano 26 luty 2007 - 00:28

Na łąkach jeszcze trochę wody jest, a tam można się spotkać z kleniem w granicach czwóreczki. Widziałem na Ważnych takie niejednokrotnie i to nie tak dawno.

#57 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 luty 2007 - 18:59

Ja na warte w te rejony jeżdzę od szóstej klasy podstawówki. Trochę niżej szczerze mówiąc bo na Łążek. Jest to wioska poniżej stoczków, płaczków a na przeciwko Orczuchów. Jest tam most drewniany.
Ryby to głównie szczupłe, troche płoci, jelce, czasem jazie (często po pół metra), kiełbie, ukleje. Czasem pokaże sie bolek a jak juz widać to takie po 3-4 kilo. Rzeke znam tam dobrze, jak będe jechał to dam może jakieś info to sie może ktoś ze mną zabierze :spoko:
Lubie przemierzać tam rzeke latem spiningując z wody. Czasami robi sie odcinek Ważne- łązek- zajmuje to cały dzień, ale wodę poznaje się wspaniale.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#58 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 luty 2007 - 16:40

No fakt to było w tamtym. Tak ten czas szybko biegnie że nie zauważyłem że już jest 2007

#59 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 25 luty 2007 - 16:17

Na łąkach byłem tylko ze dwa razy. W tym roku byłem na ważnych tylko raz

W tym roku komary Ci dokuczały , raczej niemożliwe :spoko:
Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#60 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 753 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 25 luty 2007 - 03:16

Na łąkach byłem tylko ze dwa razy. W tym roku byłem na ważnych tylko raz i to krotko bo komary tak niemilosiernie cięły że nie dało się wytrzymać. W czasie tej wyprawy zaciąłem ładnego szczupaka na plaży ale mi sie wypioł. Moj tata zapał tam kiedyś sztukę 85 cm.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych