Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta - Ważne Młyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_FISHMAN_*

Guest_FISHMAN_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2008 - 14:20

Dzięki za wszystkie informacje,a co do tych spokojniejszych rejonów naszej kochanej Warty to chętnie bym się więcej o nich dowiedział :hmhm: Nie często bywam nad rzeką,ale okolicznych dołków gęsto obleganych zaczynam mieć pomału dość...

#22 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 22 maj 2008 - 13:32

Uważam że Warta na tym odcinku jest cokolwiek przereklamowana. Ale skoro jest duża presja, to i zawsze ktoś jakieś ryby złowi. Mnie tam się nie uświadczy, bo nie mam zamiaru denerwować się widokiem pseudowędkarzy zostawiających po sobie opakowania po zanętach i przynętach, oraz wysłuchiwania Disco Polo z charczących na cały regulator urządzeń audio w samochodach. W tym akurat w znakomitej większości celują tłumy pseudoturystów- grillowców. Osobiście nie polecam tamtych rejonów, chyba że podczas złej pogody w tygodniu (latem), lub jesienią.
Ale jak chcecie to sobie jeźdźcie. Więcej fajnej wody dla mnie... :rolft4: :rolft4: :rolft4:
Znam takie rejony Warty w promieniu kilku/kilkunastu kilometrów od Ważnych Młynów, w których nie uświadczy się człeka a wyniki czasem mogą zaskoczyć.

Żeby była jasność: taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim poniżej mostu kolejowego aż do domków letniskowych na lewym brzegu. W górę zapuszcza się znacznie mniej nieodpowiednich ludzi :oczko:. Jeszcze żeby wyeliminować tych, co w ogóle nad wodą sie nie powinni pokazywać- kłusoli- to byłoby dość miło.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#23 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów
  • Koło:Mykanów
  • LokalizacjaCzę100chowa / Nieznanice

Napisano 22 maj 2008 - 12:16

fajne miejsca są w pobliżu ośrodka wypoczynkowego

#24 Spirtest

Spirtest

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 22 maj 2008 - 11:55

Jak dojedziesz do miejscowości Ważne Młyny i przejedziesz przez Most na Warcie to możesz pojechać w prawo lub w lewo wzdłuż rzeki. Jest gdzie zostawić samochód

#25 Guest_FISHMAN_*

Guest_FISHMAN_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2008 - 11:51

Jest możliwość dojazdu samochodem w pobliże tego mostu w Ważnych? Czy to jest ten zjazd za mostem drogowym w lewo?

#26 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 18 maj 2008 - 15:02

Drgająca szczytówka, na przepływankę malutkie płotki i kiełbiki tylko brały

#27 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 18 maj 2008 - 14:39

ja łowiąc na ważnych młynach w pobliżu mostu kolejowego złowiłem kilka płoci po 30cm i jazia 45cm, to miejsce jest godne polecenia :oczko:

Przepływanka czy DS?
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#28 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 18 maj 2008 - 11:24

ja łowiąc na ważnych młynach w pobliżu mostu kolejowego złowiłem kilka płoci po 30cm i jazia 45cm, to miejsce jest godne polecenia :oczko:

#29 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 23 lipiec 2007 - 22:23

Podaj parę szczegółów, to powinienem dojść, gdzie to było.

#30 Guest_skadi2_*

Guest_skadi2_*
  • Gość

Napisano 23 lipiec 2007 - 22:13

Byłem tam i musze napisać że niski stan wody był i nic niebrało w zeszłym roku, powiedziałem że więcej tam niepojade.Trafiłem kiedyś gdzieś taki odcinek rzeki gdzie była tamka i tam łapałem i brały płocie leszcze szczupaki lecz niepamiętam gdzie to było a tam było super.

#31 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 13 lipiec 2007 - 02:18

Są karpiki, ale trzeba trochę włożyć w to fatygi. Wiem, że w dwóch miejscach można się spodziewać dwucyfrówek. I tak: Podkowa ( parę dni nęcenia ) i odnoga przy moście, choć tutaj hol jest szczególnie utrudniony przez roślińska. Nie wszyscy lubią ryby z komercyjnych.

Nie komercyjnych ( ryby na wagę ) tylko licencyjnych :oczko:

#32 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 22:51

Są karpiki, ale trzeba trochę włożyć w to fatygi. Wiem, że w dwóch miejscach można się spodziewać dwucyfrówek. I tak: Podkowa ( parę dni nęcenia ) i odnoga przy moście, choć tutaj hol jest szczególnie utrudniony przez roślińska. Nie wszyscy lubią ryby z komercyjnych.

#33 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 22:42

Powiem że bardziej zależałobymi na karpiku, leszczyku, linku - coś w tym kierunku, a złapać coś na spinning to też nie pogardzę. :fishing: Jak się wybiorę to napiszę co i jak, ale pytam czy ktoś ostatnio tam był i czy warto tam wogóle jechać. ;]

No Karpika to raczej cięzko będzie złowić w "Ważnych" , jeśli już to w Grodzisku :oczko:

#34 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 16:57

Aderian na Prusicku łowił ładne płocie ostatnio, ale widzę, że nie zagląda, ale prawdopodobnie nie ma za wiele czasu.

#35 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 16:11

Powiem że bardziej zależałobymi na karpiku, leszczyku, linku - coś w tym kierunku, a złapać coś na spinning to też nie pogardzę. ;) Jak się wybiorę to napiszę co i jak, ale pytam czy ktoś ostatnio tam był i czy warto tam wogóle jechać. ;]

#36 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 16:04

Proponuję trochę odświeżyć temacik... jak tam ostatnimi czasy? Był ktoś ostatnio? Jest rybka? Bo może się tam wybiorę w najbliższym czasie. :hmhm:

Proponuje najpierw się wybrać , sprawdzić i opisać :nono:
Dawno już tam nie byłem , ale np. Bolenie zawsze tam widziałem , sporo drobnego szczupaczka i okonia się wieszało , tak więc na spinning coś powinno skubnąć ;)

#37 Barton

Barton

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 15:43

Proponuję trochę odświeżyć temacik... jak tam ostatnimi czasy? Był ktoś ostatnio? Jest rybka? Bo może się tam wybiorę w najbliższym czasie. ;)

#38 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4919 postów

Napisano 11 kwiecień 2007 - 23:31

Zbiornik z Zakrzówku to tylko duża sadzawka, a wody Bełchatów zabiera tyle, że Warta nie daje rady i to jest cud, że płynie. Z dwojga złego wolałbym, żeby ten zbiornik był dwadzieścia razy większy i mógł pomieścić zapas wody dla tej zapyziałej elektrowni. Z tego, co wiem, to ta elektrownia jeszcze rośnie w siłę. Niedługo to będzie katastrofa ekologiczna, choć wg mnie już jest bardzo duży problem. Tylko co z tym zrobić? Na łamach ( chyba ) WW p. Zacharczyk podejmował temat i pokazane były zdjęcia starorzeczy, których już chyba niedługo nie będzie. W niektórych miejscach kiedyś było siedem metrów wody. To jest niewyobrażalne, ale może kiedyś przerzucimy się na wiatraki produkujące prąd. To, co zobaczy mój syn, to już będzie koniec.

#39 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2007 - 20:08

Czy wierzycie w to że Warta bedzie jeszcze jak dawniej, że przybędzie wody, że powodzie wypłukają od nowa dołki no i że powrócą tam stada ryb? Bo ja mam nadzieje że to co tam się dzieje jest tylko kwestia pogody, ocieplającego się klimatu i że po latach suchych przyjdą mokre. Pogoda przecież jest cykliczna i ten trend się kiedyś odwróci kwestia tylko ile czasu przyjdzie nam na to czekać? Oby nie zbyt długo.

Od czterech lat trwa taki stan i to nie tylko na Warcie.Pozostaje miec nadzieję , że to się zmieni. Z przerażeniem patrzę jak wysychają stawiki na łąkach i jak rzeka się robi coraz mniejsza. czym to jest powodowane? I jeszcze dzisiaj wyczytałem,że lato w tym roku tez ma być suche.Biedne rybki, smutni wędkarze. :klaszcze:

#40 Guest_Jętka_*

Guest_Jętka_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2007 - 19:53

Super okonie w tamtych rejonach^^ Kiedys podczas paproszenia mialem przylow w postaci wegorzyka. Bardzo fajny teren ktory polecam. Uwaga patrzec pod nogi->zmije.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych