Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warta - Ważne Młyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#1 buxon

buxon

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 07:42

a mam jeszcze pytanie czy dojazd tam na miejscowki jest jakos dostepny?? czy trzeba sie naglowic?? a i jak chcemy jechac na miejscowki miedzy mostami to skrecamy w gore czy w dol rzeki??

#2 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4924 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 23:27

Woda ostatnio utrzymuje dosyć fajny stan, ale z rybkami najlepiej nie jest. Jest kleń, jest jaź. Ładny boleń też jest. Można złowić świnkę, ale jakoś ostatnio przez parę lat nie ma fajerwerków. Myślę, że częściowo jest problem z tarliskami, bo starorzecza odłączone zostały przez nanos. Można liczyć na pojedyncze duże okazy, ale to już jest naprawdę duży problem.

#3 buxon

buxon

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 21:34

Jako ze to moj pierwszy post na tym forum to WITAM WSZYSTKICH !! :klaszcze:)

Chcialbym odswiezyc i dowiedziec sie czegos aktualnego o tym odcinku Warty bo prawdopodobnie w najblizszym czasie pojawie sie tam po raz pierwszy na rybkach i interesowaloby mnie wedkowanie splawikowe czy jeszcze idzie tam polowic czy raczej pojedyncze sztuki bo czytajac caly ten temat to zauwazylem ze z roku na rok ubywa wody tam a z nia ryby;/

#4 Wojtek

Wojtek

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 402 postów

Napisano 17 maj 2010 - 23:57

Nastąpi z pewnością jakieś przetasowanie. Na Poraju dzisiaj zrzut wody był pięciokrotnie większy niż normalnie, a ciągle pada.
.. co do miejscówek:
pewnie sprawdzą się te które były dobre w 97' ...
Tam gdzie nie ma ludzi jest pięknie ... dziwny zbieg okoliczności.

#5 ROBINTBG

ROBINTBG

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 205 postów
  • Koło:Mykanów

Napisano 17 maj 2010 - 19:40

Po tej wodzie to pojawią się raczej nowe miejscówki.
Nie można w tym roku normalnie połowić. Odkąd to porę deszczową mamy w Polsce?
Zawsze spodziewaj się niespodzianki
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#6 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2010 - 19:29

o Warcie jak już przyuważyłem nikt za bardzo nie poopowiada, dobre miejscówki każdy trzyma dla siebie i nie puszcza farby. Mnie się na początku język rozwiązał, ale już wiem o co chodzi:)

#7 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 13 maj 2010 - 16:29

Witam Was wszystkich,może Chcialby Ktos odswiezc temat Warty,bo dawno chyba tu nikt nie zagladal. Sorka za pisownie ale klawiatura zawiodla.
Montaż Drzwi i Okien(POLECAM)

#8 Romek

Romek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 19:30

Jak jesteś zielony w temacie rzek to proponowałbym na początek Liswartę w okolicach Dankowa lub Borowej. W miarę łatwy dostęp do wody dojazd też i płotek, jelcy i uklejek trochę jest w sam raz na przepływankę. Warta to jednak trochę trudniejsza rzeka przynajmniej nasz odcinek.

#9 dambens

dambens

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 07 sierpień 2009 - 12:06

Skoro tak mówisz to spróbuję, w końcu wy też od czegoś zaczynaliście, mam nadzieję że szybko złapię o co chodzi w rzecznym wędkowaniu. Dzięki wielkie
Dołączona grafika

#10 Rysiek__59

Rysiek__59

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 06 sierpień 2009 - 21:36

Byłem tam z soboty na niedziele. Ja chodzę od mostu drogowego w góre wody, rzeka bardzo ładna , ale bardzo zarośnięta , w łąkach w większości trawa po kolana , spróbuj z drugiej strony od strony Pisi . Jednosladem dojedziesz bez problemu. Tylko weż coś przeciwko komarom bo jest ich multum. Jeśli jesteś zielony w temacie rzek to będziesz miał problem coś tam złapać, ale próbuj, życze połamania kija

#11 dambens

dambens

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 18:33

a jakie inne miejsca w tej okolicy możecie polecić? Kąpielisko jest raczej trochę niżej i na drugim brzegu choć i po tej stronie trafiają się ludzie ale nie widziałem jeszcze żeby się ktoś kąpał. A co z odcinkiem od mostu samochodowego do kolejowego albo jeszcze bardziej w górę rzeki?
Dołączona grafika

#12 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 05 sierpień 2009 - 18:23

Ogólnie to jest tam kąpielisko....
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#13 Karaś 77

Karaś 77

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 12:50

Bylem tam kiedyś i więcej nie pojadę.Nic ciekawego i bardzo płytko.

#14 dambens

dambens

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 04 sierpień 2009 - 23:25

Witam! Chciałbym się wybrać na warte do Ważnych, interesuje mnie kawałek od mostu kolejowego w dół rzeki ponieważ da się tam dojechać jednośladem. Na co polecacie łowić? Jaką metodą? O jakiej porze? Jest szansa trafić tam coś ciekawego? Przyznam że w temacie rzek jestem zielony :hmhm: Pozdrawiam

Dołączona grafika

O ten odcinek mi chodzi, ewentualnie możecie też jakieś inne miejsce pokazać.

#15 Rysiek__59

Rysiek__59

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 maj 2009 - 21:21

Byłem w niedziele ,woda lekko opadła ale nie jest zle z rybek kilka płoci i jelcy i 1 leszczyk ,zebaty walił ale w dołku po drugiej stronie rzeki ,jest namierzony jeden problem to komary ,namnożyło sie tego

#16 ROBINTBG

ROBINTBG

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 205 postów
  • Koło:Mykanów

Napisano 11 maj 2009 - 16:42

A jak w tym roku? Był ktoś może na Warcie w okolicach Ważnych Młynów? Jak woda i rybki?
Zawsze spodziewaj się niespodzianki
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#17 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 750 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 06 maj 2009 - 00:32

W tamtym roku latem przeszedłem rzeką od tamy do mostu drogowego. W najgłębszym miejscu miałem wody po szyje ale przeważnie nie było jej więcej jak po pas a pamiętam czasy kiedy w tych miejscach ustawiało się grunt na 2,5m.

#18 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 05 maj 2009 - 22:31

Tam gdzie jeździsz jest faktycznie głębiej- związane jest to z tamą oraz chyba troszkę innym gruntem (bardziej spoistym). Poniżej tamy woda jest na prawdę płytka. Oczywiście jak się zna rzekę...
Ale nie w moim interesie to pisać... :tra:

A gęsi są 4-5 kilometrów niżej (Płaczki, Orczuchy i Łążek)- czyli okolice drewnianego mostu wspomnianego 2 posty wyżej.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#19 Rysiek__59

Rysiek__59

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 maj 2009 - 21:46

Witam
Chciałbym zabrać głos w sprawie Ważnych Młynów. Jeżdze tam od dziecka czyli kupe lat i ryb jest faktycznie mniej niż kiedyś ale jeśli ktoś próbuje przejazdem coś złowić to niech zapomni . Rzeka jest przepięknie dzika i nie wcale taka płytka , tylko trzeba zadać sobie troche trudu i pochodzić po rzece . Ja wędkuje od mostu drogowego w górę rzeki. Spędziłem tam ostatnio 3 dni ,guadowca widziałem 1 ,kajakarzy kilku wszyscy bardzo grzecznie przepływali na drugi brzeg jak zobaczyli wędkarza i mówili dzień dobry, gęsi nie widziałem. Co do ryb to podchodzą ładne jazie i co najważniejsze niema najazdu wędkarzy jak na Poraj czy Ostrowy

#20 Guest_dudi82_*

Guest_dudi82_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2009 - 22:22

Witam
Dzisiaj wracając ze Strzelec (trzeba by i to łowisko opisać) przystanąłem na 3 godzinki na Warcie. Siedziałem w okolicy drewnianego mostu. W nurcie raz na kwadrans plusnęła drobnica a przy brzegu 2-3cm przecinki. Jakiejkolwiek większej ryby nie stwierdzono. Na przepływankę, drgającą szczytówkę i spining - nic. W wodzie więcej gęsi niż ryb. Ale może też pora nie ta bo nad rzekę zajechałem koło południa. Trochę spacerowiczów, crossowców, quadowców (są już chyba wszędzie :/), kajaki. No i stan wody niski chociaż facet, który przyjechał z grillem rzekł do żony "ale wody przybyło". Nie wiem tylko skąd miało przybyć i kiedy był tam poprzednio.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych