Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 18 lipiec 2009 - 00:15

Ja robię tak , jak kropek . Tylko zalewam taką ilością wody , żeby już nic nie dolewać . Wczesniej po namoczeniu przez noc , wkładałem do termosu na 12 godzin , ale jak termosik się potłukł , stosuję gotowanie i jest git.
"Don't worry , be happy ... "

#2 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 12:34

można moczyc przed gotowaniem ale ja osobiscie tego nie robiłem .. kukurydze gotowałem 3 h a potem moczyłem w dipie waniliowym 24 h odcedzałem i na rybki
chytaki team blachownia

#3 kropek

kropek

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 07:44

Po południu zalewasz kuku wodą (trzeba zwracać uwage żeby dolewać wode) na drugi dzień rano gotujesz ok 40 min pod zamkniętą pokrywką i zostawiasz do wystygnięcia pod pokrywką... Jeśli chodzi o syropy to nie próbowałem, ale sypałem atraktor waniliowy...
Hutmar Art-Fish...

#4 gaber

gaber

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 07:12

może ktoś podejdzie poważniej do tematu?
Jak przygotowujecie kukurydzę do zanęcania, trzeba ja gotować?(jak tak to ile mniej więcej), czy wystarczy zalać wrzątkiem i to wystarczy? chodzi mi po głowie - do takiej gotowanej czy parzonej kukurydzy dodać syrop truskawkowy - co wy na to , kombinował tak ktoś?

#5 Markosan

Markosan

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 774 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 15:24

Kukurydza dobra jest :luulu:
"Wędkuję w myśl idei C&R"

#6 sebek2343

sebek2343

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 13:51

Witam czy kukurydze trzeba moczyc przez 24 h przed gotowaniem czy wystarczy ją gotowac 3h z dodatkiem cukru waniliowego.Kukurydza łuskana to jest :luulu:

#7 psik14

psik14

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 16 maj 2016 - 12:40

Tak, kukurydza to powszechna zanęta jak i przynęta ale dla czego ja jej nie lubię ? czy znajdzie się ktoś jeszcze kto nie używa kukurydzy?

#8 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 16 maj 2016 - 17:44

Ja również nie używam kukurydzy, chociaż często łowię przy gruncie. Nie wiem jednak jak ją poprowadzić... Czy w opadzie? Czy może jednak na lenia? :diablo:
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#9 psik14

psik14

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 maj 2016 - 08:24

Czyli nie jestem sam... prawdę mówiąc już się bałem bo gdzie widziałem to wszyscy kukurydzę stosują.

#10 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 18 maj 2016 - 16:12

A ja wiem dlaczego nie lubię robaków, chociaż ich używam. Jeść ich nie muszę, to i za odmieńca nie będę robił. Jak tacy, od kukurydzy, co nie dość, że jej nie lubią, to jeszcze sami nie wiedzą dlaczego...

Użytkownik Mepsik edytował ten post 18 maj 2016 - 16:17

#11 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 19 maj 2016 - 11:57

Lubić kukurydzę czy nie ??? - oto jest pytanie .
Jak kiedyś będziecie na rzece lub zalewie i będziecie sukcesywnie odławiać płotki i leszczyki po 15 cm. To dla odmiany załóżcie ziarenko kukurydzy na hak.
Brania będą zdecydowanie rzadsze , z tym że jak przypierdzieli płoć ponad 30 cm lub jaź, to wtedy każdy z Was koledzy kukurydzę polubi. Jak mam chęć złowić ładnego jazia to na ryby biorę. Bolonkę, małą skrzynkę z akcesoriami i puszkę kukurydzy. Czasem mam jedno branie w ciągu godziny, czasem 2 - 3 brania a czasem wracam bez brania Dołączona grafika Jednego mogę być pewien . Jeżeli już mam branie to nie jest to mała ryba Dołączona grafika

Użytkownik Mariusz F edytował ten post 19 maj 2016 - 12:18

Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych