Skocz do zawartości

Zdjęcie

O SPŁAWIKACH-ROBÓTKI RĘCZNE RAZ JESZCZE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 maximartin

maximartin

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 26 marzec 2009 - 21:23

Przeczytałem Wasze problemy ze spławikami i dorzucę swoje 3 grosze.Pracuję od wielu lat jako drukarz,znam się na farbach i powiem wprost:dobrych farb w sklepach jest niewiele a teksty o malowaniu sprayami mnie rozśmieszają.Każdy kto probował tego w domu wie że to brudzi,śmierdzi a efekty często bardzo kiepskie.Ważna jest techika"kolorowania" oraz jakość materiałów.Celowo piszę "kolorowanie" ponieważ wszyscy upierają się ze spławiki trzeba malować a ja mówię że NIE TRZEBA.Dlaczego?Ano dlatego że są techniki prostsze,zero brudzące,zero śmierdzące,bardziej ekonomiczne,zero toksyczne,ekologiczne wręcz,TAŃSZE o kilkaset!!!procent.Podam jedną z nich-najprostszą.Idziemy do sklepu spożywczego i kupujemy barwnik do jajek.Kosztuje góra 3 zł.W opakowaniu jest kilka kolorów.Jeden kolor wsypujemy do 1/3-1/4 szklanki gotującej się wody,czekamy minutę-dwie i wlewamy do wąskiego i wysokiego naczynia,np;do rurki szklanej o średnicy trochę większej niż spławik.Zanurzamy spławk w kolorowej wodzie i wyciągamy>Gotowe.Spławik barwiony metodą maczania ma jednorodną powierzchnię,nie kapie,powierzchnia jest cienka a dobrze zabarwiona,dobrze eksponuje drewno.Z jednej paczki za 3 zł. można zrobić ogromną ilość spławików.Malowanie antenki to już osobny temat ale też nie radzę malować jak nauczają "ZNAWCY TEMATU".
maximartin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych