Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsza spławikówka dla dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów
  • Koło:Mykanów
  • LokalizacjaCzę100chowa / Nieznanice

Napisano 20 marzec 2009 - 20:30

jeśli chodzi o bat to dla dziewczynki szklak może być za ciężki natomiast węglowy jest drogi i zbyt delikatny jak dla dziecka (chyba że Cię na to stać) najlepiej poszukaj czegoś z kompozytu, w zeszłym sezonie mikado wypuściło fajną i tanią serię. Aukcja nie aktualna ale zobacz co mam na myśli KLIK

#2 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 747 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 marzec 2009 - 17:43

Z tymi krótkimi batami jest pewien problem bo łowiąc z brzegu spławik jest bardzo blisko niego a tam ryb ja na lekarstwo. Krótkimi batami dzieciom łowi się dobrze ale żeby miały frajdę to wypadłoby łowić np. z pomostu. Przerabiałem z moim 5-cio letnim synkiem łowienie batem i szybko się nudził z powodu małej ilości brań. Paradoksalnie najlepiej łowiło mu się 4,5 matchem. Co prawda ja musiałem mu zarzucać ale z zacinaniem i holem ryb nie miał problemu i był zadowolony bo co chwila miał branie.

#3 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 17:03

W większych sklepach wędkarskich ( np.w Wa-wie , czy w Poznaniu ) są dostępne komplety dla dzieci - zazwyczaj skrócone baty :gwiazdki: czy " uklejówki "

#4 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 15:53

Chyba odpowiedni będzie zwykły bat 3 metrowy.Ma on dwie zalety.Jest tani i lekki.Na początku wędkarstwa chodzi przecież o przyjemność ,a nie o rekordy.Ważne żeby połknęły bakcyla później jest już z górki :gwiazdki:
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#5 pike22

pike22

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 20 marzec 2009 - 15:02

Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie i moglibyście coś doradzić.
Chcę wciągnąć w wędkarstwo swoje dwie pociechy /dziewczynki :gwiazdki:/w wieku przedszkolnym.
Wydaje mi się , że tzw bat będzie odpowiedni - zestaw z kołowrotkiem to chyba nie na tym etapie.
Jaka długość i waga dla takiego malucha ? Od razu "węglówka" czy lepiej "szklak"?
Ja zaczynałem wędkarstwo spławikowe od kija z leszczyny i spławika z gęsiego pióra....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych