Skocz do zawartości

Wędkarstwo wyczynowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#41 Daro70

Daro70

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 17:23

krasnal1123 jak interesują Cię używane tyczki to skontaktuj się z p.Andrzejem Olejniczakiem, kiedyś mówił mi, że ma super używki w cenie tych tanich, no i od razu miał byś super serwis zapewniony. W sprawie nowych też Ci na pewno doradzi.

#42 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 21 styczeń 2009 - 12:16

Yorka Warior Put Over 11 m za 560 zł.

Kupowalem tą tyczkę dla mojego znajomego i faktycznie kijek wart polecenia dla początkującego wędkarza. Zadziwiła mnie jego sztywność, prawie jak Colmic Astra. Nie wiem jak wygląda sprawa z 13 bo tutaj może już ,,wisieć". Jeśli chodzi o serwis , to i tak mało kto z niego korzysta, chyba że kijek jeszcze na gwarancji bo można zawsze wędkę naprawić u p.Andrzeja Olejniczaka.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#43 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 11:22

Miałem ostatnio do sprzedania fajną tyczkę, poszła za śmieszne pieniądze można powiedzieć link Te packi z angli różnią sie tylko tym że nie maja serwisu, no i topami.

#44 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 10:24

no i tu masz racje mati ze sa podróby ale ja bylem cwany i kataktowalem sie z dystrybutorem mawera by sprawdzić ten pak okazało sie wszystko ok poza jednym pak angielski :spoko:

kropa nie nie mawer niekoniecznie szukam jakiegoś kija tak do 2tys byle był w miarę przyzwoity wiadomo na początek nie mam co szalec ale jak kupie ta tyczke to wiem ze juz parę sezonów umnie bedze przyczyna jest prosta wędkowanie rekreacyjne i brak kasy .
no i chcialbym nabyć wlasnie 13 .
a z Mariuszem pogadam sobie kiedyś bo my należymy do jednego kola

#45 mati

mati

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 21 styczeń 2009 - 01:15

:spoko:

#46 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 23:25

Mój znajomy "zaraził" sie w ostatnim sezonie tyczką, kupił Yorka Warior Put Over 11 m za 560 zł. powiem Ci że naprawde duże wrażenie robi ten kijek , jest lekki i nie wisi przy tych 11m , bardzo przyzwoita tyczka, za trzynastke trzeba dać już 1000zł ale tej w rękach nie trzymałem. Jest to wędka typowo matchowa. Topy 4 el dostaniesz po 260 zł. Jeśli uparłeś sie na Mavera , może Mariusz mógłby opisać swoją tyke, bo taka posiada tylko że już klase wyższą, w cenie zbliżonej. ( 2 tys.)

#47 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 21:59

no tak to by byla moja pierwsza tyczka :spoko:
choc nie powiem bo troszkę juz sie bawiłem tyczka znajomego i drobne podstawy tego wędkowania sobie juz przyswoiłem ale jeszcze dużo przedemna

jednak dobrze przed utopieniem kasy jest sie popytac i juz stwierdzam ze nie wezmę tej tyczki

a łowiska na których przesiaduje to fakt odra, wisla, warta, no i trafia sie tez kanal ulgi

a do tej pory wetkowalem na tych łowiskach tylko metoda bolońska ale pora to zmienic

#48 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 21:18

co do dokupienia elementów to będzie problem na bank, na tej stronie one niby są , ale spróbuj zamowic otrzymasz informacje ze nie ma, Arek do Mavera raczej topów nie będzie mogł załatwić , bo ja na topy SS czekam już dosć długo , a przecież są przedstawicielami tej firmy, z topami jest ogolnie problem jeśli przyjdzie co do czego. Proponuje Ci kupić tyczke lepszą z jednym lub dwoma topami ale 4 el. Do łowienia nawet na zawodach w stopniu średniozaawansowanym spokojnie Ci wystarczy. Ten Maver na początek nie jest zły, jest średni(czytałem opinie o nim na pewnym forum to raczej nie polecali) , ale czy potrzebne Ci tyle topów, gdzie pojedziesz na Odre, kan Gliwicki, Ulgi, nawet na hucie gdzie niegdzie i trzeba już dłuższe. To ma być Twoja pierwsza tyczka?

#49 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 styczeń 2009 - 20:29

Faktycznie, jest to prawdopodobnie model angielski, gdyż tam są płytsze akweny i dlatego nie wymagają długich topów. Cena jest bardzo atrakcyjna, więc jeśli będziesz łowił na naszych wodach to w zupełności wystarczy. Gorzej jak zapragniesz jechać gdzieś nad większą rzekę to może być problem z długością zestawów. Możesz ewentualnie podejść do sklepu ArtFish i zapytać się o możliwość sprowadzenia 4-elementu lub zobacz taką stronę topy jak sam widzisz nie wychodzi to najtaniej.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#50 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 19:52

Jest to ciężka dosyć wisząca tyczka, w Packu angielskim ( na co wskazuje ilość topów karpiowych) także zastanów sie czy są Ci potrzebne 3 topy karpiowe. Druga sprawa topy są krótkie 3,25 m dwu el. i robią można powiedzieć hasło marketingowe PACK 5 Topów .Dokupienie elementów przedłużających topy może wyjść bardzo drogo. Lepiej kupić tyczke z 2 topami 4 el. matchowymi.

#51 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 19:21

stokrotne dzięki panowie za szybka odp .
a moje pytanie wzielo sie z tad ze namierzyłem w necie calkiem ciekawy ( chyba ) dla poczatkujacego pak mawera ;
Fabrycznie nowy pack a w nim:

MAVER Competition 101 plus 13m

Mocna tyczka na rzekę. Posiada patenty REGLASS:

Clean Cap System, Teflon Joints, Sun Core Finish,Anti Friction Finish,Magic Steps,Fusion.

czyli 6 z 7 patentów Reglass-a. (Nie ma tylko Power Zone)

Waży 933g. 9 Section Technology. Modele z serii ``plus`` mają więcej Nanolitu niż seria z 2007 roku.

Pack zawiera:

1 x Maver Competition 101 plus 13m (top Match w kiju)

3 x Power Top (3,25m)

1 x Top do kubka (3,25m)

1 x mini dopalacz
1 x Komplet kubków zanętowych Maver

1 x Pokrowiec Maver

1 x Płyta DVD (Commercial Sense 3)

dodam tylko ze ten pak kosztuje 1 815,00 zł
a co wy jako doswiatczeni tyczkarze o tym sadzicie ?

#52 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 20 styczeń 2009 - 15:18

tak jak mowisz, najbardziej potrzebne jest żeby sie nie nagrzewała, bo wtedy wiotczeje i sie odkształca, a jak sie nie ślizga to mozna ręce posmarować margaryną i już sie ślizga

#53 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 styczeń 2009 - 10:08

Dobrze Kropa, że odpisałeś bo nie miałem wczoraj już czasu. Im więcej bajerów w wędce tym jest droższa, ale do rekreacyjnego łowienia nie musi być zaraz kij z górnej półki.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#54 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 19 styczeń 2009 - 23:58

Cześć

Clean Cap System, Teflon Joints, Sun Core Finish,Anti Friction Finish,Magic Steps,Fusion,Power Zone

Sun Core - powłoka odbijająca promienie słoneczne, dzieki której wędka sie nie nagrzewa

Magic Steps- Wewnetrzna powierzchnia szczytówki wykonana jest w innowacyjny sposób. Aby zminimalizować powierzchnię stykania się gumy i scianek szczytówki, firma Maver zastosowała specjalną schodkową budowę wnętrza szczytówki, a każdy "schodek" wyłożony jest dodatkowo specjalną warstwą teflonu.

Clean Cap- to korki, które wklejone w element wędki, czyszczą łączenie przy każdym łączeniu topu z resztą tyczki, dzięki czemu wędkarz zabezpieczony jest przed szkodliwym działaniem piasku na łączenia tyczki.

Teflon Joints- To nic innego jak teflonowe łącza. Najczęściej używane łączenia w wędkach Mavera są wyłożone specjalnym teflonem, który się nie ściera i nie wyciera również wnętrza elementu, który na nie się wkłada. Dzięki temu systemowi łączenia wędki są praktycznie niezniszczalne i nie wymagają jakiejkolwiek pielęgnacji.

Fusion - specjalna technologia łączenia włókien, w celu dodatkowego usztywnienia wędki. Dzięki temu, końcówka szczytówki nie podskakuje podczas "wyjeżdżania" tyczką, co chroni nasz zestaw przed poplątaniem.

Power Zone - Specjalne wzmocnienia łączeń wędek czynią je jeszcze mocniejszymi. Wzmocnienia znajdują się wewnątrz każdego elementu na długości około 30 cm od łączenia.

Anti Friction - pozwala na swobodniejsze przesuwanie w rękach do przodu i do tyłu, szczególnie z kubkiem gdzie wtedy opór jest większy .

Jednym słowem szmery bajery :spoko:

#55 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 19 styczeń 2009 - 21:36

witam
nie wiem czy to dobrydział wybrałem ale ryzykuje :brew:
chcialbym sie dowiedziec panowie o co to chodzi z tymi patentami w tyczkach ? jeśli bylby ktos uprzejmy mi je jakos opisać byl bym bardzo wdzięczny i :hmhm:
mianowicie mam na mysli takie cos ;
Clean Cap System, Teflon Joints, Sun Core Finish,Anti Friction Finish,Magic Steps,Fusion,Power Zone

góry dziękuję za odp.

#56 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 19:00

Najważniejsze że masz poczucie humoru :czesc:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#57 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2009 - 16:57

z kąt

:czesc: Bez urazy Wojtek ale ubawiłem się do łez. :rolft4:

#58 baryła

baryła

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 16:02

chciałem stanowczo powiedzieć wszelkiego rodzaju zawodom o najlepszego człona " NIE

Byli już kiedyś tacy którzy podobnie przemawiali do tłumów ale na szczęście już ich nie ma. :czesc:

#59 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 14 styczeń 2009 - 10:21

Po przeczytaniu kilku postów i ja podjąłem decyzje by to napisać :czesc:
[b]
Traktowanie złowionych ryb zależy tylko i wyłącznie od Wędkarza i tylko od NIEGO

Organizator żadnych zawodów nie jest w stanie zapanować nad każdym uczestnikiem

Edmund - byłeś na Zawodach Kocinki i z tego co widzę świetnie się bawiłeś ?
Więc nie wiem skąd ? u ciebie ten tekst .

ale widziałem gdzie leszcze po 60 cm , po zawodach były wrzycane z 3 m do wody, bedzie zaraz znowu sie działo .

Kropa po mojemu piszesz ten tekst na tak zwaną aferę
Napisz co zrobiłeś jako wędkarz? gdy byłeś świadkiem tej sytuacji
Jeśli nic to jesteś winny tak samo jak gość wrzucający te ryby !

Oj na spotkaniu będzie wiele tematów do omówienia .
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#60 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2009 - 00:15

Cosik mi się widzi, że termin ,,Grande Srał Prix" wejdzie na stałe do słownika WCP. :czesc:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych