Skocz do zawartości

Wędkarstwo wyczynowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
150 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 261 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 22 październik 2010 - 12:16

Żeby dostać się do klubu trzeba zaistnieć w okręgu , mieć dobre wyniki w zawodach. Pierwsze to wygrywaj zawody w kole, potem w okręgu. Musisz też zainwestować i startować w otwartych zawodach sponsorowanych, np, SENSAS. A jak przyjdzie czas to klub sam cię znajdzie :spoko:
Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#2 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 22 październik 2010 - 00:28

zapisz sie do klubu "Dżemu miesiąca"

#3 maciek1973

maciek1973

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 październik 2010 - 16:20

sekret1 dzieki bardzo sprawdzałem zgadza sie a jezeli chodzi o 2 pytanie prosze o odpowiedz z miłą checia zapisałbym sie do klubu

#4 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 19 październik 2010 - 08:02

Drodzy koledzy mam dwa pytania dotyczace wedkarstwa wyczynowego ktorego sie ucze 1 pytanie gdzie najlepiej kupowac zanete sensasa chodzi mi konkretnie o zakup wiekszej ilosci??? 2 pytanie dotyczy klubów do ktorego mozna sie zapisac i szlifowac wiedze na zawodach ??? jezeli moge prosic o jakies linki dotyczace podanych powyzej pytan z dory dziekuje za odpowiedzi

Jak dużą ilość tego sensasa to w sklepie gienek gliny jest po 15 zł., oczywiście musisz wziąć dużo bo dochodzą koszty transportu, możesz też zadzwonić do niego i przy dużym zamówieniu może wyśle ci za darmo jest otwarty na targowanie.

#5 maciek1973

maciek1973

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 18 październik 2010 - 18:21

Drodzy koledzy mam dwa pytania dotyczace wedkarstwa wyczynowego ktorego sie ucze 1 pytanie gdzie najlepiej kupowac zanete sensasa chodzi mi konkretnie o zakup wiekszej ilosci??? 2 pytanie dotyczy klubów do ktorego mozna sie zapisac i szlifowac wiedze na zawodach ??? jezeli moge prosic o jakies linki dotyczace podanych powyzej pytan z dory dziekuje za odpowiedzi :rolft4:

#6 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 wrzesień 2010 - 08:01

W pierwszej kolejności liczy się miejsce sektorowe, a dopiero później waga. Ja w sektorze byłem dopiero 7, z resztą złowił 1 kg więcej :kwiaty:
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#7 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 08 wrzesień 2010 - 07:17

Mariusz jak to jest z tymi sektorami dlaczego Pawlak jest wyżej od Ciebie choć miał mniej ryby, on wygrał sektor?.

#8 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 wrzesień 2010 - 19:10

Odwiedziłem dzisiaj Cisową, więc mam wyniki Puchar Gutkiewicza
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#9 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 06 wrzesień 2010 - 07:47

Faktycznie, niektóre wyniki jak na hutę były zaskakujące. Szczególnie w sektorze A padły największe wyniki. Wygrał gość z Bełchatowa, na otwierającym stanowisku, wynikiem coś 4600 pkt. zbudowany tylko płotkami. Impreza bardzo udana, było dużo ludzi z całej Polski. W mojej drużynie był gość z Radomia i już zapowiedział, że w przyszłym roku też przyjeżdża.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#10 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów
  • Koło:Mykanów
  • LokalizacjaCzę100chowa / Nieznanice

Napisano 05 wrzesień 2010 - 21:13

szału nie było !

z tego co się orientuję to byli zawodnicy co mieli wyniki po 3-4kg więc jak na huciane płoteczki to nie są złe wyniki :kwiaty:

#11 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 19:52

Dziś na zb. Elsenu odbył się Drużynowy Puchar Edmunda Gutkiewicza.

Byłem tylko chwilkę, więc nie wiem jakie były wyniki, ale szału nie było !

Załączone miniatury

• DSC_1329.JPG

Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#12 Guest_Dorian_*

Guest_Dorian_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2010 - 00:31

Puchar Sensasa

#13 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 24 maj 2010 - 18:02

treningach sie łowi po 4 kg

Na treningu się nie łowi tylko testuje :rolft4:
Twój sektor, miał faktycznie najmocniejsze nazwiska w tych zawodach, ale też większość przyjezdnych nie znała specyfiki tego zbiornika. Dużo wysiłku w zawody włożył Ernest Gutkiewicz, jak stałem przy nim to cały czas kombinował z zestawami, co przyniosło mu efekty. Reagował na zmieniający się wiatr zmieniając długość wędki , gdyż ryby stały mu w kulach a wiatr znosił zestaw do brzegu. Różnica była zaledwie0,5 metrowa ale powodowało to zanik brań. Z moich obserwacji, zanik brań można było wyczuć w trzeciej godzinie u wszystkich uczestników. Brania stały się delikatniejsze i ryby nie pobierały już tak agresywnie robali. Dokładnie było to widać, u Artura Kulki, który na początku zawodów łowił ryby w ,,tempo" a na końcu zawodów czekał z zacięciem, aż spławik zanurzy się dość agresywnie, bo przytopienie spławika dawało ,,puste" branie.
Wracając do pechowych miejsc z zaczepami, to nasz Okręg musi coś szybko z tym zrobić, by sprawę do zawodów okręgowych załatwić. Prawdopodobnie, ktoś dowcipny powrzucał gałęzie ze ściętego drzewa do wody, tak że na tych stanowiskach nie dało się łowić.
Jeśli chodzi o twoją zanętę, to może zrobiłeś zbyt pracującą i dlatego miałeś ryby na początku. Można było pokombinować z twardością kul przy głównym nęceniu lub systematycznie donęcać z kubka lub małymi kulkami z ręki., tym bardziej, że w waszym sektorze ryb było najwięcej. Nie wiem czy próbowałeś kombinować z gruntem, bo ryby na ostatnim Memoriale im. Ryśka Faryny w końcówce zawodów ustawiły się tuż nad dnem i dopiero zmiana długości zestawu spowodowała powrót do brań.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#14 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 24 maj 2010 - 00:27

Ja to nie mam czym sie chwalić , dla mnie to zonk kolejny, na treningach sie łowi po 4 kg a na zawodach lipa , , źle chyba konsystencje robie bo ryby miałem przez godzine a dwie siedziałem jak te ... y ch...j Zanęta dobra jest , moze cos z zapachem nie tak , co do miejsca nie bede marudził że ryb nie było , wydaje mi sie że nie umiałem ich przyciągnąć i przytrzymać , jeszcze sobie drzwi od auta urwałem . z p... du. Swoją drogą to ekipa była sroga , same znane postacie , miło mi było chociaż tyle że sobie w takim towarzystwie posiedziałęm, pozdro dla wszystkich uczestników , i fotoreporterów :brew: W tym dla Jarka JaraW z Robinsona, Na stronce jak zwykle galeria 2 h po zawodach, to sie nazywa solidność.

Ale Dorian był trzeci w sektorze i załapał sie na finał w sierpniu w Opolu!! :rolft4:

#15 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 23 maj 2010 - 21:27

Kropa z Dorianem nic się nie chwalą dzisiejszymi wynikami na hucie, to pozwolę sobie w ich imieniu zaprezentować przemilczaną dzisiejszą imprezę na hucie
Puchar Sensasa_1

Puchar Sensasa_2
Obsada zawodów była jak na warunki częstochowskie, na bardzo wysokim poziomie, łącznie z Mistrzem Polski Arturem Kulką. Dopisała również ekipa Sensas Polska, na czele z Ernestem Gutkiewiczem. Niestety, ryby dzisiaj nie wszystkim dopisały. Szczególnie dotyczy to Arka Pawlaka i p. Lidii Kulki, którzy wylosowali miejsce z zaczepami.
Jednocześnie swoją klasę na hucie, potwierdził Piotrek Gajecki, który miał najwyższy wynik.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#16 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 23:59

jo sie zabija :oczko: siedziały zgredy i wymyslały jakby tu uprzykrzyć życie. Bo pozytywnego wytłumaczenia chorych postanowień ciężko sie dopatrzeć. Widze że teraz równe szanse daja nawet robakom , może żeby w kwadratowym pudełku w rogu sie nie schował bo łatwo go wyciągnąć, to bedą jak na żużlu w kółko biegały , trudniej dostępne, dej pan spokój :hmhm:

#17 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 24 styczeń 2010 - 22:47

Dla desperatów o mocnych nerwach :hmhm: którzy planują starty w poważniejszych zawodach mam do poczytania nowy Regulamin zawodów spławikowych Dotyczy się to wędkarzy, którzy chcą starować już na szczeblu Okręgu. A tak na marginesie za brak ,,okrągłego pudełka na robaki" można być nie dopuszczony do zawodów... :oczko:
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#18 Guest_daro_cze_*

Guest_daro_cze_*
  • Gość

Napisano 17 sierpień 2009 - 16:17

Dla zainteresowanych kombajnem lake! Kombajn używam od początku sezonu i puki co jedyny element ktory nie wytrzymal to gałki blokujące podest ( są po prostu " włożone w profil podestu" a nie w zagwintowany kawalek materiału ktory by pewnie trzymal śrube) ale w sumie to w niczym nie przeszkadza - ma nawet swoja zalete - moge przepłukac podest po skończonym wędkowaniu bez odkręcania tych gałek.Siedzisko w moim koszu ma uchwyt na wedke.Jeżeli ktos przed zakupem chcialby obejrzec go na żywo to prosze o kontakt na priv.

#19 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 06 sierpień 2009 - 12:09

Dla zainteresowanych, z tego co się dzisiaj dowiedziałem, to Puchar Gutkiewicza ma się odbyć 23 sierpnia na zbiorniku Huty. Informacja pochodzi od Irka P.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#20 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 06 lipiec 2009 - 22:08

roobbiinn, przejrzałem te fotografie ale ciężko coś więcej powiedzieć na temat tych kombajnów bo raczej nie spotkałem się z tym wyrobem. Kombajn wygląda dość solidnie ale wysokość musiałbyś sobie dobrać już na etapie zamówienia tak by kosz nie był za niski. Jedynie co, to mogli by robić lepsze siedzisko z uchwytem na wędkę bo to jest tylko praktyczne w przypadku jak siedzisz na koszu. Natomiast patrząc na osprzęt to jest dość tandetny. Większość wyrobów jest nitowana co nie wróży zbyt dobrze przy długotrwałym używaniu. Jedynie ta niebieska boczna taca wygląda dość solidnie za te pieniądze. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup osprzętu jakieś renomowanej firmy jak Colmic (najtańszy). Kombajn nie posiada układu jezdnego więc nie wiem jak tam jest z jego wagą, bo może ważyć tyle co Behr i będzie ci tata musiał dźwigać. Drugie co mi się nie podoba to regulamin zakupu a dokładnie przelewanie pieniędzy na konto, bo nie wiem jak będzie później z gwarancją.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych