Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pacyfik, Bałtyk, Adriatyk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#161 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 15 luty 2017 - 21:30

No jakoś nie utożsamiam Cię z tymi dołami. Chyba sądzę po sobie i dlatego. Z suchą kiedyś byłem na Gucowie. Dziwnie na mnie patrzyli.

Ja za to dziwnie patrzyłem, jak parę metrów ode mnie wyszedł jazik pod pięć dyszek i ściągnął muchę z powierzchni i po chwili wypluł. Nie spodziewałem się kompletnie i nawet nie zareagowałem:).

#162 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 15 luty 2017 - 21:57

Od 3 lat łowie azie na Irydione.

Miejscowi już przywykli do kolesia co na lasso łowi ;-)

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#163 Kar

Kar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 16:56

Witam , łowie od niedawna lecz przez ten krotki czas ciągle słyszałem ze na Pacyfiku nie ma ryb... i faktycznie pierwsze miesiące płocie 20 cm i szczupaki 30cm trochę zniechęcały.. , 2 tyg temu  nastąpił przełom i padły 2 szczupaki 85 cm oraz 102 cm ! Trochę się zainteresowaliśmy zbiornikiem i i kilku wędkarzy twierdzi ze są tam ogromne sumy i jeszcze większe szczupaki z kolei inni twierdza ze miałem farta życia i ze jest tam jedynie drobnica i nieuchwytne amury .Czy ktoś ze stałych bywalców zna jakieś ciekawe opowieści z połowów na tych 3 zbiornikach lub może ktoś rozmawiał z nurkami jak wygląda sytuacja od środka jeśli chodzi o ilość ryb :) Myślę ze takie wypowiedzi by się tutaj bardzo przydały. Filmik z metrówki znajdziemy na youtube pod tytułem "Szczupak 102 cm metrówka Częstochowa

#164 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 640 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 16:25

podejście z dystansem jak widać i słychać pod koniec ;) piątka za CR , pozdr

#165 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 27 czerwiec 2017 - 22:02

Gratulacje ! 

Piękna sztuka 

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#166 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 640 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 18:58

co do pacyfika , to zawsze miałem tam chęć połowić więcej, częściej, tylko towarzystwo otaczające przytłaczało , jedyne przygody to późna jesień , jak już się buractwo wyniesie

#167 Kar

Kar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:05

My zawsze atakujemy o 3 w nocy i prawie zawsze wszystkie miejscówki wolne bez buractwa :D  zapomniałem też dodać ze widywaliśmy na środku skoki dużych ryb z czego raz rzuciło się coś grubo- potężnego ze wszyscy w ciszy się na siebie spojrzeliśmy, to musiał być sum  tylko pytanie czy jest ich tam wystarczająco dużo by zacząć orać tą gliniankę  w poszukiwaniu pierwszego suma :D

#168 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 640 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 16:30

o sumach nic mi nie wiadomo, napewno sa duże amury i szczupaki , dla suma chyba mało miejsc żeby się miał gdzie "położyć" , na spadach ma kryjówki ale by sie stoczył :) sturlał hah. Kolega który tam nurkuje mówił że ryby pływają dookoła linii brzegowej , głębiej nie ma nic , pioch , glina i śmieci. Jak masz ochotę zasiadki na suma to Poraj w naszym zasięgu, chyba tak szybciej realniej żeby mieć kontakt, albo łódka, albo z brzegu, jest nawet na forum sumowym na ten temat. To tylko skromna moja opinia, może się myle, pozdr

#169 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 295 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 22:06

Też nurkuję w Pacyfiku i moje obserwacje pokrywają się z tym co pisał przedmówca. Uścislając, ryby występują do głębokości 7 m., czyli letniej granicy termokliny. Poniżej temperatura wody nawet latem wynosi zaledwie kilka stopni. Nie ma ryb, roślin ani małży. Dno jest jałowe, pozbawione detrytusu. Słowem mroczna, lodowata pustynia. Warto zaznaczyć, że ryby występują także daleko od brzegu, ale nie przy dnie, a w toni. Białoryb żeruje tam na glonach i planktonie, a drapieżniki stoją tuż nad termokliną. Dlatego ciskanie zestawów gruntowych na środek zbiornika nie ma sensu. Co do sumów, nie widziałem, nie słyszałem by ktoś złowił...

#170 Kar

Kar

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 12:53

Dzięki wielkie właśnie takich informacji potrzebowałem !  :D

#171 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 22:51

Jeżdziłem kiedyś po drugiej zmianie. Udało nam się z bratem złowić wymiarki. Parę ich było, ale dokładnie nie pamiętam, ile. Wiem tylko, że są i większe, tylko samemu tam lepiej nie jeździć wieczorem. 

Kiedyś pisałem, że są i pewnie jakieś niedobitki zostać powinny. My łowiliśmy prawie za każdym wypadem średnio dwie sztuki. Brat raz jednego sumka wziął i oprócz tego za którymś wypadem były też węgorze w tym jeden naprawdę duży. Łowiliśmy na rosówki, karasie ( o ile się nie mylę ) i na odwłoki raka. Łowiliśmy z zachodniego brzegu około pięciu - siedmiu metrów od brzegu.

#172 Andrew126

Andrew126

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 17:09

Wróciłem właśnie z wycieczki nad Adriatykiem, nad którym budowana jest nowa plaża z infrastrukturą. W celu wykonania prac spuszczono z Adriatyku i Bałtyku ok. 80cm wody, co spowodowało odsłonięcie sporych części przy brzegach tych zbiorników i sporo śmieci zalegających na dnie, głównie butelek i puszek. Trochę tego pozbierałem, ale to grubsza robota dla większej liczby ludzi. Jest chyba niepowtarzalna szansa, aby posprzątać te śmieci zanim podniosą wodę do poprzedniego stanu. Czy jest wśród nas ktoś z koła "SM Śródmiejska" , która opiekuje się tymi zbiornikami? Może jakiś czyn społeczny ? Może zapłacić komuś dniówkę czy dwie aby pozbierał te śmieci? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych