Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pacyfik, Bałtyk, Adriatyk

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#121 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4950 postów

Napisano 23 luty 2007 - 00:07

Zander, gdzieś tam ponoć można na środku stanąć, także mogą być rozbieżności, ale najgłębiej jest ponoć tak, jak mówisz.

#122 Z@nder

Z@nder

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 369 postów

Napisano 23 luty 2007 - 00:01

Co do głębokości na Pacyfiku to się nie zgodzę , bo jest o wiele głębiej sprawdzałem echosondą z pontonu i w najgłębszym miejscu jest 28,8 m i nie jest to środek !
Z@nder - "koło OKOŃ"
Carp Quest Club Częstochowa

#123 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4950 postów

Napisano 22 luty 2007 - 23:29

Pięknie zrobione. :hmhm: Parę razy zdarzyło mi się tam bywać. A to linek, tudzież leszczyk, okoń. Parę razy kiedyś bywałem po drugiej zmianie i złowiliśmy parę sumów, małe, takie po sześćdziesiąt. Raz koleś złowił węgorza. Ładny był bykol. Około metra, a gruby, jak nadgarstek. Są też amury, ale je tylko oglądałem z wysokiej skarpy. Mogę je ocenić na jakieś 1,2 m. Kawał ryby.

#124 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 767 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 22 luty 2007 - 23:13

Ktoś pytał o łowiska w centrum miasta to oto są Pacyfik, Bałtyk, Adriatyk w samym centrum 1 km od Jasnej Góry . Dla zmotoryzowanych dojazd od ul. Jadwigi lub ul. Bieszczadzkiej (nie radzę podjeżdżać pod samą wodę straż miejska wlepia za to mandaty) dla niezmotoryzowanych autobus lini11.
PACYFIK największy i najgłębszy ze stawów długość ok. 350 m szerokość 125 m na środku głębokość sięga 15 m (mierzyłem na pontonie) brzegi opadają dość stromo szczególnie w południowej i zachodniej części zbiornika zasada jest taka im wyższy brzeg tym głębiej. Roślinność podwodna występuje dość rzadko i tylko w strefie przybrzeżnej. Z gatunków występujących w tym zbiorniku najwięcej jest karpia lina płoci i okonia występuje też leszcz ,szczupak, jaź, sandacz, karaś, węgorz i sum. Najlepsze brania wiosną i początek lata. Wśród przynęt króluje kukurydza. Najbardziej oblegane miejsca raczej płytkie od pompowni w kierunku wysokiego brzegu i z drugiej strony w okolicach trzcin wyjątek to południowo-zachodni narożnik. Latem wędkowanie utrudnione przez rzesze kąpiących .
BAŁTYK wymiary ok. 100x100 m zbiornik zgoła odmienny od poprzedniego płytki w najgłębszym miejscu ok. 5m przeciętnie 1-2m . 80% bujnie porośnięte roślinnością podwodną. Latem gdy ta roślinność urośnie łowienie staje się ciężkie szczególnie na spinning dlatego też presja wędkarska staje się mniejsza a ryby mają naturalną schronienie. Niestety w tamtym roku z uwagi na długą i mroźną zimę na zbiorniku wystąpiła przyducha i tony ryb padły. Gatunki takie same jak na Pacyfiku z tym że może trochę więcej amura i leszcza . Najbardziej oblegane miejsca to ujście kanału i południowy brzeg. Od północy jest deptak i metalowy płot dlatego nikt tam nie wędkuje(problem z podebraniem ryby) a jest tam kilka dołków które warto odwiedzić. Bałtyk uważam za jedno z lepszych łowisk szczupaka w mieście ma on tam idealne warunki do bytowania jako przynętę polecam gumy na lekkich główkach.
KANAŁ łączy Bałtyk i Adriatyk jest wąski i płytki w dzień można tam spotkać tylko płoć i okonie ale pod wieczór wchodzą też większe sztuki. Kanał i jego odnoga są naturalny tarliskiem ryb z obu zbiorników.
ADRIATYK to coś pośredniego pomiędzy dwoma poprzednimi jeśli chodzi o wielkość i głębokość. Jest tam jeden duży dołek w południowo-zachodnim narożniku. Roślinności w zasadzie niewiele a jak jest to na płytkiej wodzie. Najlepsze miejsca to wysoki brzeg i zatoka przy wejściu do kanału. Jeśli chodzi o ryby to tak ja wyżej.

Załączone pliki

#125 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 23:58

Coś nam umknęło...
Wczoraj był "Dzień Wody", być może nawet ważniejszy niż "Dzień Wędkarza", bo traktuje
trochę szerzej, czyli dotyczy pewnie miliarda ludzi na świecie. Dla nas woda to standard, ale
dla innych to jednak kwestia życia. Warto pewnie pochylić się nad tym tematem. Co My jako
"Organizacja Wędkarska" możemy w tym względzie zrobić ? No cóż pewnie jednak niewiele.
Ale taki, na ten przykład "Klub Gaja" wymyślił coś, co nazywa się "Zaadoptuj Rzekę"... Hm,
warto poczytać, choćby dlatego, że rodzi pewne przemyślenia, które mogą skutkować czymś
dla dobra wód, które mamy całkiem blisko siebie. Warto zacząć wiec od własnego podwórka.
Sam chętnie zaodoptowałbym sobie Liswartę, ale chyba jestem zbyt mało stanowczym i
rygorystycznym rodzicem... Ale, całkiem blisko mam "Park Lisiniec", w którym, nie tylko
Faceci robili przez ostatnie kilka niedziel porządek... Może trochę szkoda mi tych krzaków,
ale efekt prac jest naprawę imponujący. Liczy się plan, chęć, konsekwencja i zaangażowanie.
"Śródmiejska", całkiem dobrze daje sobie radę... Myślę, że czas budowy "aquaparku" mamy
już całkiem z "głowy". Z prostych, ekonomicznych przyczyn, które już teraz są "wszystkim"
wiadome. To kosztowna i mało dochodowa inwestycja, raczej mało u nas trafiona, bo skazana
na dofinansowywanie. Prosty sposób, na proste topienie kasy. Jest "Park" niech będzie Parkiem,
najlepiej dość szczególnie chronionym, przez tych, którzy zechcą go wziąć w opiekę. To doskonałe
miejsce na bardzo dobre łowisko, na dodatek świetnie usytuowane. Miejsce gdzie wielu mogłoby
miło spędzić czas z wędką , jeśli brak go, by ruszyć się gdzieś dalej. Inni pokazują, że "miejskie dołki"
mogą być powodem do dumy i zadowolenia. Widać z tego, że się da. Ale potrzeba właśnie dobrego
planu, chęci, konsekwencji i zaangażowania, jak we wszystkim z resztą, jeśli efekt prac ma przynieść
oczekiwane wyniki. Te glinianki zasługują na więcej. Nie muszą być tylko miejscem, gdzie zaraz po
zarybieniach wyławia się narybek karpia. warto dać im szansę, by zasłuzyły na swe dumne nazwy.
Zarybić płocią, jaziem, karasiem, linem, okoniem i szczupakiem. Wprowadzić całowity zakaz zabierania
ryb przez minimum trzy lata, później restrykcyjne przepisy dotyczace limitów i wymiarów ochronnych,
prowadzić wzmożone kontrole... Jeśli stanie się atrakcyjnym miejscem dla prawdziwych wędkarzy,
samo się upilnuje... Bałtyk, Adriatyk czy Pacyfik to nie tylko letnie kapieliska, choć wielu tak właśnie
się kojarzą. Mnie kojarzą się z rybami które tam złowiłem i mam zamiar łowić dalej. Rybami, o których
marzyłem przez wiele lat. Te stawy dały mi własnie możliwiść spełniania tych marzeń.
Zaadoptować "Trojaczki."
Jestem całkiem za. :coolio:

#126 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 10:59

Ja też! Swoją drogą - czy ktoś może mi wreszcie logicznie wytłumaczyć, kto, po co i jakim prawem spuszcza wodę z Bałtyku i Adriatyku przez przekop w kanałku? Sprawa nabrała tempa w 2007 roku, gdy ktoś na końcu dawnego tarliska wykopał przekop odprowadzający wodę do pobliskiego rowu melioracyjnego. W 2008 ktoś przekop pogłębił. Interweniowałem w kole. Przekop został zasypany, ale nie na długo. Po tygodniu woda z glinianek znów spuszczana była w najlepsze. I tak jest do dziś i podobno tak ma być. :gwiazdki:
Póki co - każdy od dwóch lat widzi ile z naszych glinianek uciekło wody. Kiedyś po wiosennych roztopach woda w Bałtyku była równo z betonem. Teraz - pół metra niżej. Kąpielisko na kanałku - kiedyś wody do pempka, teraz przejdzie się na drugi brzeg już nawet nie w woderach, ale wyższych kaloszach. Zniknęły 2,5 m. rynienki w których kiedyś łowiło się leszcze i liny. A usypanie przez miasto plaż na Bałtyku i Adriatyku dopełniło degradacji tego zbiornika. Zauważyliście jakie ilości śmieci ładuje do wody "wypoczywająca" tam od dwóch sezonów stonka?

#127 Andrew126

Andrew126

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 21 kwiecień 2013 - 20:05

Witam,
Dzisiaj miałem okazję zobaczyć, jak wygląda Bałtyk po wycince krzewów. Naprawdę kawał dobrej roboty. Szacunek dla tych którzy to zrobili.

#128 szczupakabra

szczupakabra

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 02 maj 2013 - 18:29

Siemka jestem "młodzikiem" i niewiele jeszcze wiem o naszych zbiornikach a chciałbym sie o nich co nieco dowiedzieć jeśli można :-) Na który najlepiej zbiornik i mniej więcej gdzie tam udać się za drapieznikiem (tylko i wyłącznie spinning) z góry dziękuje za odpowiedzi.

#129 Jaros

Jaros

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 04 maj 2013 - 20:42

Pewnie nikt nie zna recepty na Nasze Wody.
Pewnie nawet nigdy taka nie powstanie...
Proponuję pogrzebać w historii FORUM.
Sam kiedyś to zrobiłem,
i nieraz robię nadal.
Powodzonka... :fishing:/>

#130 rawit

rawit

WĘDKARZ ROKU 2011 .

• Użytkownik
  • 767 postów
  • Koło:Hutmar
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 05 maj 2013 - 17:35

Przeczytaj sobie to może Ci trochę pomoże a tak swoją drogą to te zbiorniki są takiej wielkości że akurat w czasie jednej wyparawy można przejść cały bo ryby bywają w różnych miejscach.

#131 szczupakabra

szczupakabra

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 maj 2013 - 18:56

Dzięki za wszelkie starania, ale przez 3 dni chodziłem z kumplem po stawach i wyniki bardzo marne: jeden 20cm szczupaczek złapany na bałtyku. Dziś jednak najgorzej tyle pasiaków w granicach 10-25cm pływają beztrosko przy brzegu rzucam przynęte (twistery 2cm) i nic bez żandnej reakcji no poprostu szczyt wszystkiego. Tyle okonków sie marnuje:)

#132 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 05 maj 2013 - 19:48

Tyle okonków sie marnuje:)

One rosną i żyją :coolio:

#133 Mepsik

Mepsik

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 303 postów

Napisano 06 maj 2013 - 12:45

Dzięki za wszelkie starania, ale przez 3 dni chodziłem z kumplem po stawach i wyniki bardzo marne: jeden 20cm szczupaczek złapany na bałtyku. Dziś jednak najgorzej tyle pasiaków w granicach 10-25cm pływają beztrosko przy brzegu rzucam przynęte (twistery 2cm) i nic bez żandnej reakcji no poprostu szczyt wszystkiego. Tyle okonków sie marnuje:)

Dziwne twoje podejście kolego. Wędkarstwo to nie niedzielny festyn konsumpcjonizmu w markecie. Na tych zbiornikach na wyniki trzeba sobie zapracować. Ja uczę się tych glinianek i ryb w nich żyjących od 25 lat, a ty przeleciałeś je 3 razy ze spinningiem i już oczekujesz efektów? Te "marnujące się" wg. ciebie okonki, to nie łatwe panny spod latarni. Widocznie jeszcze nie zasłużyłeś...

#134 szczupakabra

szczupakabra

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 06 maj 2013 - 21:54

Ja nie byłem na nich tylko 3 razy. Studiuje je już drugi sezon, tylko miałem na myśli majówkę. Chciałbym dodać że to marnowanie mieliście odbierać za żart ja jestem wędkarzem a nie mięsiarzem.

Użytkownik szczupakabra edytował ten post 07 maj 2013 - 20:22

#135 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 00:46

Mam pytanie do jakiego koła należą

Użytkownik wred26 edytował ten post 24 wrzesień 2013 - 11:29

#136 Yarp

Yarp

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 10:51

co robią?

#137 Kriss M

Kriss M

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 12:49

Niznam się na strukturach administracyjnych , ale pzw jest organizacjom państwową więc nie jest w stanie zadbać o wszystkie zbiorniki ,dlatego moje pytanie .Jeżeli te wody nie należą do żadnego koła ,może warto je stwożyć i wziąść je pod opieke.Kontrole nad nimi to mit,łowie tam od 2 lat,a w wakacje byłem tam prawie codziennie,połów mizerny w rejestrze prawie same kreski,ale co sie dziwić skoro jak przyszedłem nad wodę znalazłem 10 niewymiarowych ryb (płotki,leszcze) wyżucone w krzaki.Zastanawiam się czy nie wstąpić ssr ale jeździć na patrole np do poraja za daleko natomiast na te wody mam blisko i mógłbym być często.

Użytkownik wred26 edytował ten post 24 wrzesień 2013 - 12:50

#138 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 24 wrzesień 2013 - 22:30

Masz racje.
Zadaj konkretne pytania,w odpowiednich działach,
np. jak zostać SSR?
jak założyć koło wędkarskie? a dostaniesz konkretne odpowiedzi od userów WCP
Możesz kontrolować jako SSR tylko jeden zbiornik.
RadaR

#139 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 25 wrzesień 2013 - 07:17

Możesz kontrolować jako SSR tylko jeden zbiornik.

:naughty: :hehehe:
Zastanówcie się co piszecie

#140 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2650 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 16:34

@Radar myślał o powiecie jak sądzę.
@Tomik 1970 wrócił z ukrycia Dołączona grafika
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych