Skocz do zawartości

WIELKI ŁUK WARTY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#141 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 październik 2016 - 11:08

Są jeszcze zdjęcia tego kłusola jak w marcu prezentuje zdjęcie z boleniem. W pysku bolenia wobler powierzchniowy z przeznaczeniem typowo na bolenia. Ogólnie wcale się nie kryje jest niesamowicie arogancki i chyba jest przekonany, że można mu naskoczyć. Znajomy mówił mi też, że został przyłapany jak łowi w obrębie ochronnym w Konopnicy tuż przy jazie. Ludzie go przegonili. Czy takie zdjęcia są wystarczające, aby się do niego dobrać? Co prawda wiadomość o sumach dotyczy łowiska opolskiego, ale tego delikwenta mamy na co dzień nad Wartą, więc nie powinno nam być to obojętne. 

#142 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 823 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 23 październik 2016 - 11:32

Wg mnie w tej chwili każdy z nas moze mu faktycznie "naskoczyć". Jak nie złapiesz typa za rękę to nic mu nie udowodnisz. Jeszcze on Cię załatwi za pomówienia.... A zdjęcia? Fotomontaż...

A jak zlapali go przy jazie to dlaczego psr albo policja nie interweniowała tylko go ludzie go przegonili?
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#143 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 październik 2016 - 11:53

Wg mnie w tej chwili każdy z nas moze mu faktycznie "naskoczyć". Jak nie złapiesz typa za rękę to nic mu nie udowodnisz. Jeszcze on Cię załatwi za pomówienia.... A zdjęcia? Fotomontaż...

A jak zlapali go przy jazie to dlaczego psr albo policja nie interweniowała tylko go ludzie go przegonili?

No ja tam się nie mam czego bać. No jeśli tak będziemy myśleć i obawiać się o własne dupsko to ja dziękuję na prawdę słabi jesteśmy. Fotomontaż można zweryfikować. Samo prezentowanie się z 10 sumami do zdjęcia to nie może być zgodne z prawem, bo limit jest 1 szt i pozostałe ryby powinny zostać natychmiast uwolnione po złowieniu. A wyobrażasz sobie ich przechowywanie podczas tej mięsiarskiej sieczki? Takie łowy trwały zapewne ileś godzin, no ciekaw jestem co powiedzą "władze PZW" na to, jeśli się w ogóle wypowiedzą, bo na razie cisza. Czy to tak można przechowywać 50 kg mięcha w siacie cz w jakiej tam inne formie zanim to dowiezie się na brzeg wywali i porobi fotki? To jest na legalu? Mimo, że ryba ma limit 1 szt, to pozostałe ryby ponad limit można tak traktować?

#144 janusz

janusz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 23 październik 2016 - 16:30

Wartoholik zanim zaczniesz kogoś oskarżać i obrażać, przeczytaj sobie najpierw przepisy jakie obowiązują w danym Okręgu.

OKRĘG OPOLE

14. Na Nysie Kłodzkiej od zapory zb. Kozielno do zapory zb. Nysa nie obowiązuje limit  i okres ochronny bolenia.

21. Znosi się całkowicie limit dobowy suma (dotyczy również łowisk ?złów  i wypuść"). Nie dotyczy rzeki Odry gdzie limit wynosi 3 sztuki.

OKRĘG CZĘSTOCHOWA

2.    Limity dobowe połowu:
- karp, amur - 2 szt łącznie,
- pstrąg potokowy, lipień - 2 szt łącznie,
- sum - 2szt
Pozostałe limity zgodnie z RAPR.

#145 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 23 październik 2016 - 16:37

Polska to pojebany kraj. Tylko dodatkowy argument, żeby walić PZW. Jeśli jest oszołomom za dużo suma w wodzie, to niech go odłowią i przekażą tam, gdzie sumów nie ma lub są zagrożone. A nie krzewią mięsiarstwo. Sami zachęcają wędkarzy do zabijania zwierząt. To nie mieści się w głowie. Jak mówi się o odstrzale bobra to raban na cały kraj bo jak można zabić takie zwierzę itd. z kormoranami, dzikami podobnie, przykładów można mnożyć. A tutaj sum, jakieś tam podzwierzę skazane na wyrok śmierci. Nikt nie reaguje. Chory kraj. Pożałowania godna sytuacja.  Ale trafił swój na swego, tego osobnika znam i wiem, że ciągnie go do mięska. Dla przykładu kto chodzi w marcu z woblerem boleniowym i prezentuje foty ze złapanym boleniem na tenże wobler? No cóż może jeszcze kiedyś powinie mu się noga. 

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 23 październik 2016 - 17:06

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych