Skocz do zawartości

WIELKI ŁUK WARTY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:03

Dzięki za radę, ale kto powiedział, że musi to być jedyna formuła prowadzenia tematu na forum???

#62 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 20:46

Dominik, na twoim miejscu opisałbym te miejscówki na które jeździsz ( jeśli jeździsz) na Łuku Załęczańskim. Tak naprawdę to niczego się nie dowiedzieliśmy o tym łowisku oprócz pierdół przepisanych z gazety.
Było już parę takich tematów w łowiskach : koledzy jest taki staw co tam bierze?
Do pewnego czasu była taka niepisana zasada, że temat w tym dziale zakładał ktoś kto łowisko zna, łowi tam i potrafi coś na jego temat powiedzieć, a nie pisał, że jest fajne miejsce i chłopaki napiszcie coś więcej. W ten sposób temat sam się rozwijał poprzez porównanie doświadczeń autora z tym co na miejscu zastawali ci co na jego podstawie łowili tam ryby.

#63 Romek

Romek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:42

"Warta w obrębie „Wielkiego Łuku” posiada najbogatszy i najbardziej zróżnicowany rybostan w stosunku do całej długości swego biegu. Choć na przestrzeni lat daje się zauważyć wiele szkodliwych zmian, tę wyjątkową wartość utrzymuje nadal"...
"Najbogatszy rybostan w skali całej Warty, z kilkoma gatunkami reofilnymi stanowiącymi łącznie znaczny odsetek wszystkich odłowionych ryb, istnieje na odcinku poniżej województwa śląskiego - od Działoszyna do Sieradza, obejmującego Załęczański Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki (182-283 km)".

Jeżeli się nie mylę to cytat ten pochodzi z jakiegoś pisma wędkarskiego (chyba WW)z połowy lat dziewięćdziesiątych. W tej chwili niestety z tym rybostanem to już raczej nie jest tak dobrze, ale mimo to,,Wielki łuk" to kawał ładnej rzeki i szkoda, że porozumienia nie ma. Ja parę lat temu jeżdziłem na Załęcze Wielkie i naprawdę mi się tam podobało, ten odcinek ma spory potencjał. Ciekawe jak tam jest teraz?

#64 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:01

Oj Bobrowniki i słynne starorzecze, kiedyś to i porozumienie i ryby były. :spoko:

#65 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 18:47

Trza tam może z muchą pojechać :hmhm: :spoko:

#66 royber

royber

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 787 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 18:46

Czy jest to odcinek poniżej mostu ( ok 400 m ) ?... jeżeli tak to w ubiegłych latach bywałem tam ze spinningiem ( podczas pobytu na działce znajomych ). Sporo szczupaka , okonia i kleni - jak dla mnie nie dostępnych , tam też złowiłem swojego pierwszego " bolka " :spoko:

#67 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 18:33

Poproszę więcej zdjęć :spoko:
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#68 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 17:42

Witam
Chciałbym zaproponować temat dotyczący wędkarskich walorów w obrębie tzw. Wielkiego Łuku Warty znajdującego się w obrębie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
W dostępnych przewodnikach powtarzalna jest informacja, że rzeka Warta na całym tym odcinku stanowi obszar najpiękniejszy i najwartościowszy przyrodniczo w stosunku do całego jej biegu. Ponadto charakteryzuje się optymalnymi warunkami do rozwoju ryb reofilnych. Poniżej kilka cytatów:

"Warta w obrębie „Wielkiego Łuku” posiada najbogatszy i najbardziej zróżnicowany rybostan w stosunku do całej długości swego biegu. Choć na przestrzeni lat daje się zauważyć wiele szkodliwych zmian, tę wyjątkową wartość utrzymuje nadal"...
"Najbogatszy rybostan w skali całej Warty, z kilkoma gatunkami reofilnymi stanowiącymi łącznie znaczny odsetek wszystkich odłowionych ryb, istnieje na odcinku poniżej województwa śląskiego - od Działoszyna do Sieradza, obejmującego Załęczański Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki (182-283 km)".

Mam propozycję, aby wędkarze mający doświadczenia w połowach na tym obszarze rzeki opisywali swoje doświadczenia, załączali fotki itd., abyśmy mogli jak najlepiej poznać rzekę. Mam nadzieję, że temat się przyjmie. Na początek załączam sielankowe zdjęcie Warty w Bobrownikach.

Załączone pliki

#69 bohdan321

bohdan321

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 21:11

Witam.Koledzy,jak najprościej dojechać w okolice łuku Warty jadąc od Dzietrznik? :kierowca:

#70 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 25 marzec 2015 - 21:19

W które miejsce na łuku chcesz dojechać ?
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#71 bohdan321

bohdan321

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 21:23

Nie mam konkretnego miejsca.Poszukuję jakiejś miejscówki na feederek,a nie znam tej okolicy.

#72 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 25 marzec 2015 - 21:39

W Dzietrznikach (jadąc od Wielunia) skręcasz w lewo, po 7 km dojeżdżasz do Załęcza Wielkiego , gdzie przy kościele skręcasz znów w lewo i masz Wartę.
Piłeś-nie pisz.

#73 bohdan321

bohdan321

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 marzec 2015 - 21:50

A jak z dojazdem nad rzekę,da się podjechać czy trzeba zasuwać na piechotkę :horsit:A masz jakieś sugestie odnośnie miejscówki pod feederka :fishing:

#74 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1661 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 25 marzec 2015 - 22:36

Do rzeki dojedziesz bez problemu, ale jak chcesz jakąś miejscówkę znaleźć musisz trochę połazić
Piłeś-nie pisz.

#75 talon

talon

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów
  • Koło:czestochowa miasto

Napisano 23 maj 2016 - 08:39

Widze ze temat troche siadł chociaż nie dziwi mnie to ,nasza warta umiera w ostatnich latach -przyczyna maly stan wody zasypywanie rynien zwirowych,poprostu nie ma juz wody dla ryb-miejscówki gdzie kiedys łowiłem pozmieniały sie diametralnie Kamion ,Osjaków ,Krzezczów-w zasadzie przez ostatnie lata zerowe wyniki .

#76 jarek1969

jarek1969

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 23 maj 2016 - 12:56

Potwierdzam obserwacje kolegi. Przeszedłem odcinek od Toporowa do Krzeczowa i ani jednego kontaktu z kleniem.
Mało tego nie widać na płyciznach nawet młodzieży tego gatunku.
A do Osjakowa nie jeżdżę już przynajmniej od pięciu lat.
Na Warcie generalnie nie Warto.
Einstein też był fishingmenem!

#77 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 23 maj 2016 - 20:13

Też miałem takie odczucia,że płytko,że słaby rybostan i takie tam. Do czasu,aż uparłem się ,żeby i tu mieć wyniki.
W tym roku już nie jeżdżę na Odrę w ogóle ,a nawet nad San jakoś nie specjalnie mnie ciągnie.Ten czas wolę spędzić na Warcie.
Są ryby na Warcie,tyle że nie są to ryby łowione z doskoku.Częste odwiedzanie rzeki procentuje strasznie.Odwiedzanie jej raz czy dwa razy w miesiącu raczej nie przyniesie nic specjalnego.W każdym razie ryby z tej rzeki bardziej cieszą bo są to ryby wypracowane,a nie łowione ze względu na duża populacje w danym łowisku.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#78 Mariusz F

Mariusz F

Mistrz WCP Spławik

• Użytkownik
  • 264 postów
  • Koło:Śródmiejska

Napisano 24 maj 2016 - 12:37

Nie można było chyba tego lepiej napisać. Dołączam się do opinii kolegi "michalwestham19"
Jak mnie nie ma w serwisie - To jestem na rybach !!

SINAD S.C. Częstochowa - CB RADIO , ANTENY, NAPRAWA i MONTAŻ.
WCP rabaty !!! tel. 501 634 634

#79 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 24 maj 2016 - 14:26

Ja również przedkładam Wartę ponad inne wody. To nie jest łowisko dla amatorów stylu: szybko, łatwo i dużo. Tutaj wędkarstwo ma właściwy wymiar: wsłuchiwania się w puls rzeki, tropienia okazów, wtapiania się w przyrodę. To są prawdziwe łowy. Tu na wyniki trzeba zasłużyć i do nich dojrzeć. Warta jest bardzo chojna dla tych, którzy ją kochają i bardzo skąpa dla tych, którzy nie chcą być jej warci...

#80 maciekteam1

maciekteam1

Podawacz Piwa

• Wędkarska Częstochowa
  • 252 postów

Napisano 24 maj 2016 - 21:43

Popieram wypowieć Mepsika Wartę trzeba poznać i zrozumieć kiedy i ona się zmienia niestety tak to ma rzeka w swoim zwyczaju a ryby mamy jeszcze piękne a i kłusoli pełno to fakt sam byłem świadkiem jak bolenie i klenie płynęły ogłuszone prądem najprawdopodobniej z miejscowości Kule a ja byłem w miejscowości Wąsosz cóż Policja nic nie ujawniła niestety , taki paradoks i tyle .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych