Skocz do zawartości

WIELKI ŁUK WARTY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:20

Co do wyprawy, to panowie bywalcy tamtych okolic mogli by wytypować miejsce. Takie żeby i dało się połowić i żeby nie trzeba było łazić po 10 km w górę i w dół rzeki żeby znaleźć stanowisko. Słyszałem też o ciekawych starorzeczach na Łuku Załęczańskim.
Tak jest, ladie's and gentelmen's , trzeba się w końcu wybrać na ryby w te miejsca żeby złowić rybeńki, którymi zarybiamy naszą częstochowskookręgową Wartę, a które po osiągnięciu dojrzałości spływaja do Warty w okręgu sieradzkim. :figielek2:

#22 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:07

No w takim tempie, to dojdziemy do setki w kilka dni. Może zabraknąć kiełbasy na ognisko w pobliskich sklepach:)

Kiełbasy to może nie , ale gorzej by było z alkoholami :figielek2:

No właśnie, to może być problem poważniejszy:)

#23 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:05

Ta biedna rzeka jest najbardziej w Polsce oblegana kajakami.

A Krutynia to co? Pies? :figielek2:

Woda fajna, ale i tak wydaje mi się że spora jest tam presja jak na wielkość i rybostan.

masz na myśli Krutynię, czy Wartę?

#24 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:04

A przy okazji miałbym taki pomysł, aby każdy, kto łowił na tym odcinku Warty wytypował największe sztuki poszczególnych gatunków jakie złowił (ale proszę bez ściemy, tj. nie zawyżać wymiarów :figielek2: W ten sposób będziemy mieć pewien przekrój do jakich rozmiarów dorastają tu rybki i stworzy się mapa występowania poszczególnych gatunków. Trzeba byłoby jednak określić jakiś przedział czasowy, np. wyniki od 2000 roku. Wiadomo, żeby nie pisać o stworach prehistorycznych, które tu kiedyś pływały, a których już nie ma z powodu "czynnika ludzkiego"

#25 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 styczeń 2009 - 23:02

Ta biedna rzeka jest najbardziej w Polsce oblegana kajakami.

A Krutynia to co? Pies? :figielek2:

Woda fajna, ale i tak wydaje mi się że spora jest tam presja jak na wielkość i rybostan.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#26 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:58

Fajny temat.
Wędkowałem kilka razy w Warcie na tym odcinku. Rzeka mi się podoba, ale spodziewałem się jednak już troszkę "grubszej" wody.
Pierwszy raz będac w Załęczu złowiłem kilka kleni pod 40cm, jazi też takich. do tego świnki dość ładne. Miałem tez na kiju rybę, która nawet się nie wystraszyła tego, że jest na haku. Łowiłem jak na spinningistę przystało...- na spławik. :figielek2: Bolonką.
W 2008 byłem też w Drobnicach, Kamionie, Przewozie i jeszcze gdzieś tam. Na spin wyników nie miałem, choć szukałem i szczupłych i bolków. Na spławik świnki, klenie i jazie.
Na wyprawę się piszę obiema rękami- na pływadło.

PS. To co mnie najbardziej wkurzało na tym odcinku były.... spływy kajakowe :rolft4:
Kiedy wytypowywałem sobie ciekawą i głęboka miejscówkę, zanęcałem i wchodziły ryby- zawsze jakaś flotylla musiała mi przepłynąć przypadkiem po łowisku...

Fakt kajaki wkurzają. Ale zobaczyłbyś dopiero na Drawie...Ta biedna rzeka jest najbardziej w Polsce oblegana kajakami.

#27 Fragles

Fragles

Expert

• Użytkownik
  • 1500 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:53

Co do spływu nie trzeba wcale wypożyczać kajaków można płynąć pontonami lub za wcześniejszym dogadaniem się do ceny wypożyczyć kajaki w Załęczu Wielkim w ośrodku Harcerskim ., by nie targać ich z Częstochowy .
Ja przeważnie płynę pontonami ze szwagrami od mostu w Dankowie :tra:

Co do ryb jakie sam złowiłem to są ryby jakie wcześniej opisałem a wędkuje w okolicach dawnej przeprawy promowej i jej okolicach w Załęczu Małym .

Węgorz tam jest i może dlatego że jest tak mało tam wędkarzy jeszcze jest :figielek2: fakt nie było mnie tam od tamtego roku to może wyłapali .

Ja osobie sam mówię że jestem wędkarzem gruntowym i wole wody stojące ale Warta właśnie i Skawinka ( Skawa ) to na razie jedyne rzeki na które zawsze chętnie pojadę .

Ja wędkuje tam przeważnie na tzw przystawkę w dołku lub na przepływankę :rolft4:
zawsze jest kawałek wody !
Dołączona grafika Będę pisał poprawnie po polsku

#28 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:49

Fajny temat.
Wędkowałem kilka razy w Warcie na tym odcinku. Rzeka mi się podoba, ale spodziewałem się jednak już troszkę "grubszej" wody.
Pierwszy raz będac w Załęczu złowiłem kilka kleni pod 40cm, jazi też takich. do tego świnki dość ładne. Miałem tez na kiju rybę, która nawet się nie wystraszyła tego, że jest na haku. Łowiłem jak na spinningistę przystało...- na spławik. :figielek2: Bolonką.
W 2008 byłem też w Drobnicach, Kamionie, Przewozie i jeszcze gdzieś tam. Na spin wyników nie miałem, choć szukałem i szczupłych i bolków. Na spławik świnki, klenie i jazie.
Na wyprawę się piszę obiema rękami- na pływadło.

PS. To co mnie najbardziej wkurzało na tym odcinku były.... spływy kajakowe :rolft4:
Kiedy wytypowywałem sobie ciekawą i głęboka miejscówkę, zanęcałem i wchodziły ryby- zawsze jakaś flotylla musiała mi przepłynąć przypadkiem po łowisku...
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#29 J A R O

J A R O

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:49

No w takim tempie, to dojdziemy do setki w kilka dni. Może zabraknąć kiełbasy na ognisko w pobliskich sklepach:)

Kiełbasy to może nie , ale gorzej by było z alkoholami :figielek2:

#30 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:46

#31 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:41

Ja też się piszę :figielek2:

#32 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:40

wg licznika są już 4 osoby na biwak:)

#33 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:39

Będę na bank na takiej imprezie :figielek2: ( a foty możesz wstawiać po dwie w poście )
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#34 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:30

zaraz się zacznie :figielek2:

Myslałem, że Dominik dostanie po uszach, że mógł wstawiać po dwa zdjęcia do postu albo od razu do galerii i zapodać linki.

A wracając do tematu - interesuje mnie wyprawa na Łuk Załeczański ale niekoniecznie kajakami. Można tak wykombionowac, że część ekipy pojedzie od razu na miejsce i przygotuje biwak, a reszta dopłynie Wartą.
Dominik ma u mnie plus za tekst pod postami i dlatego ulgowo się do niego doczepiłem za wstawienie w ,,Łowiskach" tematu w takiej formie.

Rozumiem, że coś nabroiłem? Jeśli tak, to nieumyślnie i pewnie z niewiedzy. Proszę więc o wskazówkę jak najlepiej zapodawać fotki na forum, co by nie robić popeliny.

Co do pomysłu na biwak...Dla mnie do przyjęcia w każdej formie. Mogę włączyć się do ekipy, która przygotuje obóz. Nazbieram chrustu:)

#35 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:24

Myslałem, że Dominik dostanie po uszach, że mógł wstawiać po dwa zdjęcia do postu albo od razu do galerii i zapodać linki.

A wracając do tematu - interesuje mnie wyprawa na Łuk Załeczański ale niekoniecznie kajakami. Można tak wykombionowac, że część ekipy pojedzie od razu na miejsce i przygotuje biwak, a reszta dopłynie Wartą.
Dominik ma u mnie plus za tekst pod postami i dlatego ulgowo się do niego doczepiłem za wstawienie w ,,Łowiskach" tematu w takiej formie.

#36 Norco

Norco

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 213 postów
  • Koło:Pobilem rekord Polski Miętus pomlilem na sum niecale 75cm wypuszczilem na oka przjemne boia chyba stary cos cud piękne ma glowe olbrzym na razie dziękujemy wszystkim
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:21

Znam Warte kiedys łowiłem w tym miejscu fajne lubie szeroki rzeki tam kiedys łowiłem bolenie, szczupaki rózne gatunki kiedys pływały teraz rzadko ale nie mam porozumienia szkoda okręg sieradzkie :figielek2:

#37 Romek

Romek

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 244 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:13

Mój kolega dwa lata temu na Załęczu złowił na spina bolenia powyżej 70 cm.
Warta na tym odcinku to nie to co Odra w opolskim, ale jakby się do niej przyłożyć to mogłoby być ciekawie. Byłem kilka razy na główkach w Załęczu, nie miałem jakichś rewelacyjnych wyników, łowiłem głównie ukleje, leszczyki , płocie i małe klenie i jazie, raz tylko miałem porządnego klenia ale niestety
nie dałem rady. Rzeka jest tam piękna, zero cywilizacji idealne miejsce na namiot, 3 lata tam nie byłem może w tym roku nadrobię zaległości.

#38 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:13

Warta w Bobrownikach - widok z mostu

Załączone pliki

#39 Guest_Dominik_*

Guest_Dominik_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:11

mam nadzieję, że coś dobrego:)

#40 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2605 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:11

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych