Skocz do zawartości

WIELKI ŁUK WARTY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#181 Porębiusz

Porębiusz

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 155 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:55

Dlatego i tu widzę winę pzw.Dlaczego jako organizacja zrzeszająca setki tysięcy ludzi nic nie robi w temacie zmiany obowiązujących kar za łamanie prawa nad wodą.

W końcu kto ma się o to troszczyć.Czy kiedyś kolwiek padła jakaś petycja do rządzących z strony pzw,czy tak trudno utworzyć lobbing w sejmie czy senacie.

Ale to pytania niestety retoryczne,skoro organizacja RAPR od lat uważa za słuszny,a kontrole nad wodą zleca za frajer amatorom.

Przykre jest gdy czyta się słowa Edvisa o nie płaceniu składek,brzmią jak bunt,najgorsze że pisze to etyczny wędkarz,ale niestety doprowadzony do skrajności przez wiadomo co.Może i jednak to słuszna decyzja,bo jak doświadczenie światowe pokazuje jedną z skutecznych metod obalenia dyktatorów to embargo finansowe :)

Ryby nie grzyby,po deszczu nie rosną...

#182 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2625 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:45

W miejsca gdzie Elvis jeździ na ryby trzeba przedzierać się przez krzaki i długo jechać... co w przypadku naszego okręgu ciężko zrealizować. Auto terenowe jest ale brakuje uprawnionych do poruszania tego cuda.
W naszym okręgu w miejscach gdzie wędkujemy pasowałoby postawić tablice z napisem "Strażniku , jeśli to przybyłeś postaw kreskę."
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#183 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 22:31

Na ożywienie tematu jedna z ostatnich takich ryb w naszej Warcie.

Załączone pliki

• Załączony plik  1.JPG   244,64 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.JPG   126,98 KB   4 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   197,93 KB   4 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.JPG   73,71 KB   4 Ilość pobrań

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 05 sierpień 2018 - 22:36

#184 mlody1995

mlody1995

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 23:02

Piękna!

Ja zauważyłem pewną rzecz na swoim odcinku Warty.Nie ma praktycznie płoci i jazia, a większość narybku to kleniki.Łowiłem na przepływankę to na 20 złowionych ryb tylko 5 to nie klenie.

#185 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 05 sierpień 2018 - 23:31

,

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 06 sierpień 2018 - 00:01

#186 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1662 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 06 sierpień 2018 - 13:20

Piękna ryba. Gratulacje ! 

Fajne fotki oprócz tej z gumiokiem ;) , rozumiem że służył on za odnośnik wielkości ;) 

Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#187 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 21:56

Piękna ryba. Gratulacje ! 

Fajne fotki oprócz tej z gumiokiem ;) , rozumiem że służył on za odnośnik wielkości ;)

Dokładnie w tym celu:) 

#188 michal_mc

michal_mc

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 08:10

Fota numer 2 extra. Ryba cudo. Gratulacje.

Byleby na ryby pojechać...
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#189 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 10:38

.

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 15 wrzesień 2018 - 19:59

#190 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 10:45

Fota numer 2 extra. Ryba cudo. Gratulacje.

dzięki

#191 talon

talon

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 13 postów
  • Koło:czestochowa miasto

Napisano 08 sierpień 2018 - 07:58

Gratuluję pieknej brzany.

#192 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4938 postów

Napisano 08 sierpień 2018 - 22:24

Fajna torpeda. Brzany to zajebiste ryby i jedne z polskich ładniejszych. Szkoda, że już te stada sprzed trzydziestu lat ch.j strzelił. Rzadko bywam w okolicach ZPK i nie mam namierzonego żadnego stadka, ale w okolicach Drobnic kiedyś udało mi się namierzyć parę dobrych sztuk. Nie było łatwo, bo siedziały w konarach drzew. Tak naprawdę bardziej je podglądałem, niz łowiłem, ale dwie z nich wzięły. Jedna była pod trójkę i nie udało mi się, chociaż wyprowadziłem ją na otwartą wodę. Odpięła się. Druga była pod kilogram i może gdzieś jeszcze pływają jej dzieci :)

A tamto stado próbowałem podejrzeć w tym roku, ale nie dojrzałem nic. Może gdzieś tam są, ale woda była trochę ruszona i nie za bardzo było widać.

Pozdrowionka

#193 Maniek_N

Maniek_N

Pretendent

• Admin
  • 1323 postów
  • LokalizacjaRędziny

Napisano 11 sierpień 2018 - 10:13

Na ożywienie tematu jedna z ostatnich takich ryb w naszej Warcie.

Super barwena. Nie wiem czy Cię pociesze ale mam znajomego, który łowi od czasu do czasu brzany (nie takie krowy jak Twoja) dużo wyżej, w okolicach Ważnych Mlynów. Nir są to pojedyncze przypadki. Ostatnio zlowil świnkę 45cm.

#194 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 23:12

Edvis a mówią, ze brzana się nie wypina. Tydzień temu wypięła mi się już kapitulująca grubo ponad 70tka i to nie pierwsza moja brzana, której wyskoczyl haczyk. 

Maniek w tym roku koleś złowił świnkę 54 cm, kolega pokazał mi zdjęcie. Jakby człowiek nie wiedział to by powiedział, że tyle u nas ryb. Tymczasem świnki jest jeszcze miej, niż brzany. 

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 13 sierpień 2018 - 01:33

#195 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4938 postów

Napisano 27 sierpień 2018 - 19:00

Mówią tak ci, co je odpinają, bo odpiąć ładnie zapiętą brzanę nie jest najłatwiej, albo Ci, co niezbyt byli świadomi, co im się odpięło :D. Wypina się, wypina i wcale nie tak rzadko. Dużo zależy chyba od tego, jak się zapnie, bo chyba bardziej krucho u niej ze spodem pyska. W sumie one mają tak twarde pyszczki, że jak taka lokomotywka płynie akurat w stronę odwrotną do zapiętego haka ( nie wiem, jak to wytłumaczyć :D ), to najzwyczajniej po prostu grot sobie wychodzi, jak ze stalowego oczka. Tak sobie to obmyśliłem kiedyś :D.

...ale za to inaczej kiedyś mieli chłopaki na Sanie. Pyski brzan były prawdopodobnie na tyle zahartowane grzebaniem w kamieniach, że zaraz po zacięciu się odhaczały ( chyba się wcale nie wbijały haki w twardy pysk ) i to nie był pojedynczy przypadek.

#196 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 10:43

No to na przypieczetowanie kwestii, czy brzana się spina czy nie, to potwierdzam spina się i to w większości przypadków, moich przypadków. Bowiem odkąd umieściłem tutaj zdjęcie swojej brzanki miałem jeszce 5 wielkich brzan na haku. Wszystkie ryby straciłem!!! 2 z nich to nie moja wina, bo miejscówka po prostu uniemożliwia wyholowanie takiej ryby. 3 brzany natomiast wypięłły mi się bez ceregieli podczas holu a 2 z nich na bolonkę. Jedna po 10 minutach holu, gdy już praktycznie kapitulowała, a jedna po minucie, kolejny odjazd i cyk luz na żyłce haczyk wyskoczył. Jak to możliwe? Nie wiem, ale nikt nie chciałby być na moim miejscu. Zamiast 6 okazowych brzan mam na koncie tylko jedną i czuję się z tym głupkowato jak mogłem do tego dopuścić. Bardzo ciężko pracowałem, żeby podejść te ryby na tak katastrofalnym bezrybiu PZW Sieradz. Teoretycznie mogę je znów zapiąć, ale pytanie czy jeszcze w ogóle wezmą? Macie jakieś doświadczenai w tej kwestii brzana przywali jeszcze raz na tą sama przynętę i ile trzeba odczekać? 

#197 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4938 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 19:50

Nie ma żadnej reguły. Pewnie jak łowisz przykładowo na pęczak i taka brzana napatoczy się na taki pęczak z haczykiem ze trzy razy, to może go jakiś czas będzie omijać, ale w sumie wątpię. Pewnie już na drugi dzień spokojnie może wziąć, jak tylko dzień sprzyja braniom. Widziałem, jak wymęczona bolonką do granic tołpyga jednak poszła z przyponem. Hol trwał dobre dwadzieścia minut, ale jednak jej się udało. Na drugi dzień po południu wzięła, ale już nie podjęła walki i wyszła do podbieraka, jak kłoda. Tak była wymęczona wczorajszymi ćwiczeniami :D.

Abstrahując, miała ok. 7 kg.

#198 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 20:55

A ja zauważyłem, ze te nasze brzany sa tak piekielnie ostrożne, ze potrafią tygodniami nie ruszyć przynęty, mimo, że podaje się im pod nos. Podejrzewam, że reagują tak z powodu bardzo płytkiej i klarownej wody, gdzie nie czują się bezpiecznie i prawdopodobnie widzą żyłkę haczyk ciężarek itd. Dlatego mam obawy, że taka cięta brzana może już nie wziąć drugi raz zbyt szybko. Albo jak mówisz jak będą brały. Ale jak wytłumaczyć taką sytuację, gdzie mam upatrzone stado, oglądam je i zapodaję im na różne sposoby przynęty w pole widzenia a one nie biorą. I to sprawdzone już nie raz. Np 4 dni w jednym tygodniu po 6-8 godzin w miejscówce i nie ma ani brania, a one tam są. W tym samym okresie gościu łowi 2 ładne brzany w innym miejscu, co by wskazywało, że brzana żeruje.  A mnie kurwica bierze, bo jest po prostu nudno. Wczoraj dajmy na to 8 godzin młócenia bolonką i 3 małe brzany, a duże nic. Wcześniej 6 godz grunt i wypuszczanka, kilka dni wcześniej 6 godzin grunt i dzień wcześniej 6 godzin bolonka. I zero. A są tam. Podejrzewam, że są one już wypłoszone, cięte i bardzo podejrzliwe. 

#199 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 296 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 12:18

A są tam. Podejrzewam, że są one już wypłoszone, cięte i bardzo podejrzliwe. 

Trochę się pogubiłem... Może to sprawka 80-ciolatka z bajki made in Poland? ;)

#200 Wartoholik

Wartoholik

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 12:32

Tamtych brzan już nie ma, a te są, widać je, pisałem  ;)

Użytkownik Wartoholik edytował ten post 15 wrzesień 2018 - 20:00

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych