Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pstrąg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bzyku

Bzyku

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 662 postów
  • LokalizacjaLipnik/Łódź

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:12

Dobry temat :drga: Pstrągaże prosimy o lekcje :old: :hmhm:
C&R

#42 J A R O

J A R O

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:07

Jutro 1 Stycznia , rozpoczęcie sezonu pstrągowego więc pomyślałem ,zę przydałby się taki temat :hmhm:
Znam kilka osób ,które planują w tym roku rozpocząć pstrągowanie , ale nie wiedzą kompletnie jak się do tego zabrać.

Może łowcy pstruchów z naszego forum podzielą się jakimiś wskazówkami , gdzie , na jaki sprzęt , jakie przynęty , jak prowadzone , jaka jest najlepsza pogoda na pstrąga , stan wody itp .

#43 mmmaniek

mmmaniek

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 19 maj 2011 - 18:21

Z góry przepraszam za odświeżenie, ale sam temat jest ponadczasowy + nie było sensu tworzenia nowego.

Nie miałem jeszcze okazji do spotkania się z odcinkiem górskim rzeki w naszym okręgu, a bardzo bym chciał spróbować swoich sił w łowieniu pstrągów. Problem jest taki, że nie mam własnego wehikułu i pozostaje mi komunikacja miejska. Prosiłbym o ew. rady, gdzie mogę dojechać (w grę wchodzi również niedługa podróż piechotą od danego przystanku). Wiem, że jeden z autobusów mpk dojeżdża do miasta słowik, gdzie jest końcówka górskiego odcinka Warty. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość?

Łowić zamierzam wędką 2,7m cw. 10-25 o średnio-szybkiej akcji. Z przynętami jest problem, bo nie mam zasobnego portfela, więc muszą mi wystarczyć Kenarty oraz gumy (co do gum to nie wiem, jakie rozmiary są odpowiednie, może jakaś rada?).

Zasada oczywiście C&R, tylko muszę jeszcze groty przygnieść.

Pozdrawiam i jednocześnie chylę czoła ku doświadczonym pstrągażom z prośbą o jakieś podstawowe rady.

#44 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 maj 2011 - 23:03

Masz autobusy podmiejskie. Przez Poczesną jakiś jedzie. Drugi ma pętlę nad samą rzeką. To chyba jest już Borek. Nie pamiętam jakie numery, ale możesz sobie sprawdzić na stronie MPK.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#45 mmmaniek

mmmaniek

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 20 maj 2011 - 09:47

O, to jeszcze do Borek można dojechać. Sprawdziłem sobie autobusy i mapę, wielkie dzięki. Już wiem, jak i gdzie jechać.

#46 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 26 marzec 2014 - 08:41

Witam, jakie rzeczki naszego okręgu polecacie jesli chodzi o pstrąga?
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych