Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pstrąg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_arti779_*

Guest_arti779_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2011 - 21:37

Nie piszę poprawnie... za to woblery się sprawdzają...

#2 Guest_arti779_*

Guest_arti779_*
  • Gość

Napisano 31 styczeń 2011 - 21:35

Ja mam swoje zdanie co do woblerów, tym bardziej jezeli chodzi o rodzima rzekę. Mieszkam w sedziszowie i łowię pstrągi w rzece o nazwie Mierzawa. Woblery sam sobie robie. Bez sciągania z innych, metodą doskonalenia. Uwazam, że na kazda rzeke woblery trzeba dopracowac kolorystyka , pracą oraz wielkościa. Własnie zdjąłem nową serię z suszarki, jutro je wypróbuję. :blee:

#3 misza06

misza06

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 22:03

Zgadzam się z Dankiem. Mam niezbyt miłą okazję znać kilku "gości" dla których gdy pytam o wymiar to zawsze jest dobry- patelniowy. Niestety ale prawdą jest,że czekają tylko na zawody i w dzień po już polują z robakiem. Tak przy okazji może ktoś podpowie jak wstąpić do SSR bo z chęcią dobrałbym się takim do d..y! Niestety nikt nikogo nie sprawdza co, ile i dlaczego wynoszą w reklamówkach
misza06

#4 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 listopad 2009 - 20:51

A Warta, tam koło Okoń tylko tęczki wpuszcza.

Okoń tak, ale Okręg nie. Od lat wpuszczany jest tam przede wszystkim potok i lipień. Tęczaka wpuszcza Okoń, Kamienica i Salmoklub na zawody "Puchar Warty" a i to pół na pół z potokiem selektem.
Warta nie jest tęczakowym łowiskiem. Na takim łowisku, co prawda woda stojąca, byliście na wiosnę w Szwecji.

Ponadto, tęczak na Warcie tylko "bywa" bo szybko się z niej wynosi. Wiesz, w reklamówkach. Podobnie jak karpie czy amury albo inne "duże" ( w sensie możliwe do zjedzenia )ryby po wpuszczeniu.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#5 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 08 listopad 2009 - 20:24

Nie ma u nas stricte tęczakowego łowiska. Takiego, w którym by dominował. A bieganie po siurkach i łowienie pojedynczych tęczaków (na 30 potoków może będzie 1 tęczak) jest raczej średnio etyczne.
Obecnie koledzy maja problem z łowcami lipieni na małe twisterki. W świetle prawa są nie do ruszenia, ale niesmak pozostaje.

A Warta, tam koło Okoń tylko tęczki wpuszcza.
RadaR

#6 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 559 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 18:05

Lepsi są ci co z uporem maniaka tłumaczą się, że chodzą z woblerkami za lipieniem ... :-/

#7 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 listopad 2009 - 13:08

Nie ma u nas stricte tęczakowego łowiska. Takiego, w którym by dominował. A bieganie po siurkach i łowienie pojedynczych tęczaków (na 30 potoków może będzie 1 tęczak) jest raczej średnio etyczne.
Obecnie koledzy maja problem z łowcami lipieni na małe twisterki. W świetle prawa są nie do ruszenia, ale niesmak pozostaje.

C&R

#8 Łysy

Łysy

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 23:37

A tęczaka niby można ale gdzie go chcesz szukać jeszcze nie wpuszczali :gwiazdki:

#9 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2615 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 07 listopad 2009 - 20:41

...a tęczak ? :gwiazdki:
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#10 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 listopad 2009 - 20:30

Sławek, jedyna moja obecność nad rzekami pstrągowymi dotyczy obserwacji tarła.
Ale pytanie w środku okresu o kolor woblera najlepszego do łowienia, wywarło na mnie spore wrażenie, czemu dałem upust :gwiazdki:

C&R

#11 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1510 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 07 listopad 2009 - 09:12

Zima,nudzi się ot co :gwiazdki:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#12 STEMPEL

STEMPEL

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 584 postów

Napisano 07 listopad 2009 - 01:59

ja to sie ku..a na tym nie znam i nie rozumiem i nie wyznaje, czy wy se jaja robicie? czy naprawdę na te pstruchy teraz chodzicie?

#13 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1510 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 06 listopad 2009 - 19:32

Dobieraj kolory jednak naturalne.
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#14 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3552 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 06 listopad 2009 - 19:26

Wczoraj brały na sieki a w zeszłym tygodniu na małe gumki na bocznym troku. Ale absolutnym przebojem jest dendrobeana nr 4.

C&R

#15 sebek2343

sebek2343

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 19:12

Zastanawiam się jakiego woblera wybrać na pstrągi mieszkające w Kocince.Salmo Bullhead w kolorze głowacz czy minnow w kolorze real roach???

#16 misza06

misza06

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 20:20

Całkowicie popieram ostatnią kwestię. Wędkuję od 4 lat. I ani razu nikt mnie nie kontrolował. Łowię na małych rzeczkach ale górskich. To chyba daje do myślenia! Ilu kłusoli mogło przeczesać te rzeki bezkarnie?
misza06

#17 xabre

xabre

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 02 listopad 2009 - 10:27

Temat trochę podupadł, w zasadzie nic dziwnego - teraz przecież okres ochronny. Ale i tak nie mogę się powstrzymać od komentarza względem stwierdzenia, że w waszym okręgu jest tak marnie z pstrągiem (tylko 50 wymiarowych szt :king: ) Nie jest tak źle jak wam się wydaje, w ubiegłym sezonie (znaczy się 2009) łowiłem praktycznie tylko na waszych wodach i udało mi się przechytrzyć ze 40 wymiarków :tra: , więc chyba nie jest tak źle. Sztuki w przedziale do 40cm trafiają się dosyć często trzeba tylko wiedzieć gdzie i na co je kusić.
Mam nadzieję, że przyszły sezon (2010) będzie jeszcze lepszy, bo osobiście wszystkie uwalniałem i wiem gdzie ich szukać.
Przydałoby się tylko, żeby od czasu do czasu ktoś ze PSR lub SSR się nad górskimi wodami pojawiał - bo jak jeżdżę to nikogo nie widziałem. :)

#18 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 13 luty 2009 - 10:43

Wracając do tematu ,dodam ,że kilka ładnych lat temu HRT ,pod egidą Dragona wypuścił serię milennium.Były wśród nich longi ,pokrywane srebrem.W tamtym czasie nie miałem lepszej przynęty.Boże ile ja wtedy miałem brań ,na tą obrotówkę.No ,ale Dragon wycofał je z oferty i nie można ich już nigdzie nabyć.Szkoda bo była to naprawdę wyjątkowa obrotówka.Pracowała dosłownie w każdej pozycji,w każdym nurcie i na każdy sposób jaki chciałem ją poprowadzić.

ps.ops nie ten temat,ale pośrednio z nim związane
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#19 lordi86

lordi86

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 465 postów

Napisano 13 luty 2009 - 10:37

Tak wyglądają rekordy Polski za młodu:

Dołączona grafika
C&R
Najważniejsze są rzeki.
Przemek

#20 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2009 - 18:38

Wędkarstwo jest zbyt nieprzewidywalne...

Dokładnie - czasem dzieją się rzeczy które nie sposób wytłumaczyć :figielek2:
rekordowe okazy w miejscach gdzie nie spodziewamy się nawet kiełbia i tym podobne :foch2: i chyba w tym cały urok..

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych