Skocz do zawartości

Sprzęt i akcesoria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#41 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 20 marzec 2010 - 12:41

Sławo, nie wiem jak cenowo wychodzi teraz, ale jakiś czas temu Edmund kupił ciekawą odległościówkę (oczywiście trójskład). Chyba Mistrall. Może się odezwie to powie, bo już nie za bardzo pamiętam markę. Kij fajnie wykonany, blank szybki i sztywny (jak na odległościowkę). Ogólnie na prawdę przyzwoita wędka jak na kwotę około dwie stówy.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#42 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 21:39

Teleskop ma tylko jedną zaletę: mała długość transportowa.
Generalnie nie polecam. Zupełnie inna praca kija, moim zdaniem gorsze trzymanie ryby (choć tu można polemizować bo kij kijowi nie równy), znacznie mniej przelotek (10 sztuk na kiju 4,20 to mało) i w ogóle jakiś taki mniej poręczny niż trzyczęściówka.

W pełni się z tym zgadzam poręczne to one są ale mało wytrzymałe i szybko się niszczą. Przy rozkładaniu itp. wystarczy ziarnko piasku i wędka porysowana a co za tym idzie wędzisko osłabione, ja jak nie będę musiał ze względów ukrywania kija przed żoną lub transportowych, że np. będę musiał przesiąść się do malucha lub na rower to już nigdy nie kupię nic teleskopowego.

Nie daj Boże bym musiał jeździć maluchem lub rowerem bo wtedy stwierdzę, że jetem już dziadkiem. :rolft4:

#43 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 20:06

Nie koniecznie musi być Mikado,tylko w sklepie mi polecono tego kijka,więc dobrze że się wstrzymałem i tak jak Piszecie może kupię UV myślę,że cena do jakości jest ok a co jeszcze Moglibyście doradzić tak do 200zł.
Montaż Drzwi i Okien(POLECAM)

#44 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 marzec 2010 - 15:08

Teleskop ma tylko jedną zaletę: mała długość transportowa.
Generalnie nie polecam. Zupełnie inna praca kija, moim zdaniem gorsze trzymanie ryby (choć tu można polemizować bo kij kijowi nie równy), znacznie mniej przelotek (10 sztuk na kiju 4,20 to mało) i w ogóle jakiś taki mniej poręczny niż trzyczęściówka.
Do tego powyższy kij ma nie ciekawy uchwyt kołowrotka (NPS) i ruchome przelotki na szczytówce w stylu dyskwalifikującym. Daj sobie Sławo86 spokój z bublem, bo będziesz się męczył i klął.
Jeśli Mikado to UV (choć uchwyt mnie troche odstrasza) ze względu na świetne wlaściwości blanku. Nie wiem jednak czy sa jeszcze dostepne.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#45 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2010 - 14:59

myślę, że dobry teleskop nie jest zły :rolft4:

Jako kij do angielskiej odleglosciowki to niespecjalnie.

#46 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 19 marzec 2010 - 13:06

Przymierzam się do kupna kija do metody Angielskiej co sądzicie o tym Proszę o poradę,z góry podziękował

odradzałbym Ci odległościowkę teleskopową, teleskop ma konstrukcje jaką ma i będzie najpewniej zbyt miękki, wolny. Zastanów się nad jakąś trzyczęściową.

Ja w zeszłym tygodniu kupiłem kij Robinson BLUEBIRD Match cw. 5-25g, teleskopowy. Jeszcze nie miałem okazji łowić na niego, ale jak nim macham to wydaje mi się świetny. Ponoć trzyczęściówki są lepsze, ale myślę, że dobry teleskop nie jest zły :rolft4:
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#47 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów
  • Koło:Mykanów
  • LokalizacjaCzę100chowa / Nieznanice

Napisano 19 marzec 2010 - 10:00

Przymierzam się do kupna kija do metody Angielskiej co sądzicie o tym Proszę o poradę,z góry podziękował

odradzałbym Ci odległościowkę teleskopową, teleskop ma konstrukcje jaką ma i będzie najpewniej zbyt miękki, wolny. Zastanów się nad jakąś trzyczęściową.

#48 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 19 marzec 2010 - 08:19

Przymierzam się do kupna kija do metody Angielskiej co sądzicie o tym Proszę o doradę,z góry podziękował

#49 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 marzec 2009 - 16:20

Najlepiej chcąc coś kupić, to weź katalog i idź z nim do porządnego sklepu i złóż zamówienie. Mając na myśli zewnętrzne kasety, miałem na myśli te z Mikado
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#50 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 00:04

dzieki Mariusz za tego linka ale juz bylem na tej stronce i zielonego pojęcia nie mam jak tam dokonać zamówienia :hmhm:
a o jakich ty zewnętrznych kasetach mówisz ?

#51 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 07 marzec 2009 - 23:40

akcesoria ,ale przecież możesz sobie dokupić jakąś zewnętrzną kasetę, nie musi być z Colmica.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#52 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 22:52

Witam panowie
mam pytanko jestem posiadaczem kosza wędkarskiego firmy colmic który posiada tak zwana skrzynie bez kaset i teraz moje zapytanie czy do colmica dokupię jakieś kaset tak jak do rive ? jak by ktos cos takiego tej firmy namierzył w necie proszę o podanie tej stronki z tym sklepem :hmhm:

#53 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2009 - 18:54

Podobnej wielkości kręcioł mam do match'a. Cormoran Super Match.
Do spiningu szczuporkowego? Tam wisi ABU Garcia.
Ten Browning świetnie wyważa bolonkę. Już sprawdzałem. :spoko:
Poza tym chodziło mi o kołowrotek z szeroką, płytką szpulą do dalekich rzutów. One wszystkie niewiele różnią się wielkościa ze względu na rozmiary szpuli. Coś za coś.

#54 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 16:32

Dokupiłem dzisiaj do mojej bolonki kołowrotek.

Nie za duży? Sprawdź go razem z kijem. Będziesz pewniejszy, czy o to Ci chodziło. Ale nic. Najwyżej się przyda do spina na szczuporka.

#55 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2009 - 14:35

Dokupiłem dzisiaj do mojej bolonki kołowrotek. Nowość : Browning
Backfire 640. Sześć łożysk, powiększona szpula do dalekich rzutów, mieści 160 metrów żyłki o,30, Waży 312 gram i ma przełożenie 5,2 :1 ( jedno przekręcenie korbki 93 cm linki). Szkoda że zapasowa szpula nie jest z aluminium.

Załączone miniatury

• Browning Backfire 640.jpg

#56 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2008 - 19:03

Mam Cormorana Super Match. Nie mam z nim problemów. Ale fakt jest taki, że kupiłem wersję po liftingu. Ma założone szczotki, które w dużym stopniu blokują żyłce możliwość dostawania się pod szpulę.
Danek ma rację - wędka jest świetnie dopracowana.

#57 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 10 grudzień 2008 - 23:21

Ja trochę więcej, ale dużo później, także ceny się na pewno różnią. A w sumie nieczęsto nią łowię.

#58 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 10 grudzień 2008 - 23:15

chociaż w porównaniu do andziolowej bolonki to faktycznie mało

Mnie nie przeszkadza aż tak bardzo.Co tu porównywać ja za swoją zapłaciłem 160pln.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#59 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:56

Od razu trzeba sobie powiedzieć, że wszystko na bolonce się plącze, jak jest malutka gramatura, a ruchy niewprawione. Wszystkie ruchy trzeba robić dwa razy wolniej.

#60 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 10 grudzień 2008 - 22:54

Tylko sobie nie kupuj Cormorana Match Mastera do tej bolonki.Można się wściec tak się pląta.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych