Skocz do zawartości

Sprzęt i akcesoria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 18 wrzesień 2010 - 05:57

Panowie czy wędkuje ktoś kijem Trabucco Xelion 7 SPV "Bolonka" mam zamiar nabyć takiego właśnie kijka,i chciałem usłyszeć coś na temat tego kijka,byłem na B.Katynia i opisano mi z grubsza tego kija,w ręce dość leży, bo maila go akurat na stanie. Jeżeli Ktoś miałby coś do powiedzenia na temat to mile widziane jakieś wypowiedzi z góry podziękował.
Montaż Drzwi i Okien(POLECAM)

#22 Guest_pop_*

Guest_pop_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2010 - 10:05

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Colmic Glistra 700. Nigdy wcześniej nie miałem bata w ręku oraz nie łowiłem na spławik to nie powiem czy jest dobry czy nie ponieważ brak porównania, ale wytrzymał hol ok 50cm szczupaczka zahaczonego za skrzela nieszczęśliwie.

#23 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 06 maj 2010 - 23:44

424 miałem w rękach , jak kupowałem swoją jest wypas można powiedzieć ,( ja kupiłem wtedy wyższą półkę, chociaż bardzo zbliżona ) sztywniutka , dla kogoś kto ma troche siły w rękach, nie lęka sie troche więcej gram w wadze tyczki, na prawde dobry kijek, waży troche więcej , ale za to mocą nie ma porównania do reszty tyczek matchowych, nie pęknie nie zgnieciesz łokciem , nie będzie sie gieła przy liściu 25 gr. Tak na prawde uciążliwa staje sie przy łowieniu na 13 m , ale to zdaża sie bardzo rzadko , bo przeważnie nie ma takiej potrzeby ( ale dobrze mieć) na 11 m jest igiełka prościutka lekka, na 9,5 m nie czujesz że masz coś w ręce, szybka sztywna , ostatnio trzymałem Power Matcha wyższej półki i jest strasznie wiotki , nawet na 9,5 m , także polecam Ci CP 424 bo wybaczy wszystkie błędy i na kanale rzece będziesz miał pożytek.
CP 424

ja kupiłem tą , tylko tu jest bez topów
ta jest już pała konkretna , ale przynajmniej przy dużym uciągu wiesz ze rybę ciągniesz a nie zestaw, z resztą jak trzeba to topy matchowe robią z niej delikatną matchówkę.pozdro

#24 krasnal1123

krasnal1123

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 06 maj 2010 - 23:21

panowie potrzebuje waszej opinii na temat tyczki i tu sie zaczyna ;/ co wybrać sensas crazy power 414 lub 424, moze jak kasy starczy to 434 lub daiwa sr3 lub sr4 ? dodam ze chciałbym zakupić jakiś pak i potrzebna mi wędka w miarę uniwersalna czyli kanałówka i rzeczna ale wolałbym bardziej mocniejszy kij który trudnych warunków sie nie leka :hmhm:
co wy byście wybrali i dlaczego z tych tyk co podałem ?

#25 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:01

Batowaty, jak dla mnie, a zatem wybacza błędy. Na początek odległościowania dobry, ale
mikado
najpierw trzeba zapytać, a potem kupować :spoko:.
Chociaż do końca, jak powiedziałem nie jest zły, bo dla początkującego matchowca :throw: lepszy, niż kiedyś sona mistral.

#26 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 16 kwiecień 2010 - 06:35

Nabyłem kijka do metody odległościowej TUTAJ Match,może ktoś łowi takim kijkiem i chciałby napisać jak się sprawuje w użytkowaniu.

Proponuję zapoznać się z pomocnikiem wstawiania linków. Maniek

#27 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 13:15

Jak mi się spodoba to na następny sezon przyinwestuje w coś lepszego. Narazie to się musze nauczyć zarzucać i ogarniać kij. A co do dokładania kasy to już za bardzo nie mam z czego dołożyć i w najbliższym czasie też nie będe miał :hmhm: no niestety ale stanu majątkowego rodziny sie nie wybiera a puki co jestem skazany na kase od rodziców, dziadków.

Na allegro gościu wystawił bat Mistral Aqua 7 m za 250 zł, pisze, że bacik jest na gwarancji i był 2 razy użyty. Jak masz ochotę to sobie obejrzyj.

#28 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 23 marzec 2010 - 09:18

Andzioł przecież u Arka Pawlaka każdy dostaje 10% nawet bez hasła. Zawsze może zajrzeć do Darka K na Wierzbową wybór co prawda znacznie mniejszy(jest możliwość sprowadzenia) ale za to możliwość negocjacji prawie nieograniczona :hmhm:

#29 Guest_DanieloMaxi_*

Guest_DanieloMaxi_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2010 - 21:18

Jak mi się spodoba to na następny sezon przyinwestuje w coś lepszego. Narazie to się musze nauczyć zarzucać i ogarniać kij. A co do dokładania kasy to już za bardzo nie mam z czego dołożyć i w najbliższym czasie też nie będe miał :) no niestety ale stanu majątkowego rodziny sie nie wybiera a puki co jestem skazany na kase od rodziców, dziadków.

#30 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 22 marzec 2010 - 18:44

Połaże jeszcze po sklepach i popatrze, ale w sklepach maja sporo drożej niz na Allegro z przesyłką.

DanieloMaxi, wędki nie kupujesz raczej na chwilę, więc warto dorzucić trochę kasy i kupić coś porządnego.Za 200 pln raczej szału nie będzie, a co do netu to weź też pod uwagę kwestie serwisowe.W Art-fishu na hasło WCP dostaniesz 10% rabatu.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#31 Guest_DanieloMaxi_*

Guest_DanieloMaxi_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2010 - 16:49

Mistrall Aqua 7m może i jest lekki i dobry ale kosztuje 355 zł z przesyłką, Mistrall Katana 6m kosztuje 210 zł, co do Colmica Baviera-RT 7,0m powiem tak : kij zajebisty, ale cena 450 zł jak dla mnie nieosiągalna.

#32 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 15:50

Obejrzyj sobie Mistrala Aqua gwarantuję że 7 m bat waży mniej niż 300 g coś chyba 288 g Mistral Catana 300 gr. Art Fish sklep na ul. Cisowej ostatnio widziałem u nich bat Mistral Aqua, obejrzyj jeszcze Colmika Baviera (może jakąś literkę w nazwie przekręciłem) ale ten bacik też super też napewno go mają ale będzie jeszcze droższy od Mistrali. Mistrale zobacz ceny są przystępne na internecie w Salonie wędkarskim "Jeżozwierz"

#33 Guest_DanieloMaxi_*

Guest_DanieloMaxi_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2010 - 15:15

Nie wiem gdzie jest ten cały art-fish , byłem w sklepie na promenadzie i oglądałem mistralla amundson 6m no to musze powiedziec, że nawet fajny kijaszek ale ponad 200 pln . Oglądałem też jakiś tańszy model tego kongera i nawet spoko , a ważył coś koło 300 g z groszami przy 6m. więc myśle że ten Arcus jak waży 245 g to bedzie jeszcze lepiej sie zachowywał w ręce. Dzięki za porady. Połaże jeszcze po sklepach i popatrze, ale w sklepach maja sporo drożej niz na Allegro z przesyłką.

#34 sekret1

sekret1

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 816 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 11:39

Chciałbym sobie kupić bata. Chcę zacząć swoją przygodę z bacikiem i nie wiem jakie wędzisko kupić. Zastanawiałem sie nad Kongerem Arcus Pole 700 / 30 , waży 390 g więc chyba nie jakos przeraźliwie dużo , patrząc na cene 160 zł. Doradzcie mi jaki bat byłby odpowiedni w granicach 150-170 zł.

Kolego zobacz baty Mistral na internecie, ja posiadam Mistrala jest lżejszy od tego Kongera cena może ciut wyższa, ale jak chodzi o baty to dobra firma. Konger zaś bardziej specjalizuje się w wędkach spinningowych, nie posiadam bata Konger ale słyszałem opinie, że baty z tej firmy są średniej jakości.

#35 ROBINTBG

ROBINTBG

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 205 postów
  • Koło:Mykanów

Napisano 22 marzec 2010 - 10:42

Podjedź sobie do sklepu Art-fish Panowie coś Ci doradzą :)
Zawsze spodziewaj się niespodzianki
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#36 Guest_DanieloMaxi_*

Guest_DanieloMaxi_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2010 - 09:10

Tak w ogóle nie wiem czy na początek bat 7m nie będzie za długi ? W sumie jestem wysoki 1,9m. Poradźcie coś. Bo tej samej firmy bat 6m waży zaledwie 245 g, a piątka waży 155 g . Nie wiem jaką długość brać. Dodam jeszcze, że będe łowił na wodach stojących do ok 4 m głębokości.

#37 Guest_DanieloMaxi_*

Guest_DanieloMaxi_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2010 - 21:20

Chciałbym sobie kupić bata. Chcę zacząć swoją przygodę z bacikiem i nie wiem jakie wędzisko kupić. Zastanawiałem sie nad Kongerem Arcus Pole 700 / 30 , waży 390 g więc chyba nie jakos przeraźliwie dużo , patrząc na cene 160 zł. Doradzcie mi jaki bat byłby odpowiedni w granicach 150-170 zł.

#38 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 21 marzec 2010 - 16:28

Znalazłem takiego kijka WĘDKA MISTRALL RED LINE MATCH 4,20 m cw 5-25g co Wy na to proszę o jakąś wypowiedż.Może ktoś ma takiego i Może coś powiedzieć na ten temat.

Tak naprawdę widziałem już parę kijków tej firmy do różnych metod i były nadzwyczaj fajnie wykonane i świetną miały pracę, ale nie jestem pewien czegoś, czego nie dotknąłem, także odradzam kupowanie czegoś, czego osobiście wręce nie miałeś. Kija nie sprawdzonego własnoręcznie nie kupuje się przez internet. Nasze recenzje mogą CIę tylko naprowadzić, żebyś za długo nie szukał, ale kij musisz mieć w łapie. Jeden woli kij paraboliczny ( i wolny, jak wół ), za to drugi zupełnie coś innego. Może podam przykład. Większość lubi mikado UV. Jednak mnie się wydaje, że jest niewystarczająco sztywny, dlatego wpada w chwilowe, niepotrzebne drgania, a w tej cenie jest więcej fajniejszych kijków. Kij trzeba mieć w ręce.

#39 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 21:17

Znalazłem takiego kijka WĘDKA MISTRALL RED LINE MATCH 4,20 m cw 5-25g co Wy na to proszę o jakąś wypowiedż.Może ktoś ma takiego i Może coś powiedzieć na ten temat.
Montaż Drzwi i Okien(POLECAM)

#40 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 20 marzec 2010 - 16:05

Był i jest to:
Wędka Mistrall Champion Match 4,5m. c.w. 5-25g.
Dosyć mocny kij. Wystarczająco sztywny bank. Daje sobie radę świetnie z większymi rybami.

Polecam też shimano alivio. Fajny - lekki i bardzo szybki kij aczkolwiek wygląda i pracuje delikatnie. Podawanie zestawu jest precyzyjne bez większego treningu. Mi się fajnie na niego łowi, ale początkującym może nie wybaczyć błędu, natomiast wcześniejszy kij i owszem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych