Skocz do zawartości

Sprzęt i akcesoria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • Koło:PZW

Napisano 30 styczeń 2011 - 13:40

producent podaje że jest on elastyczny,

Końcówkę już wymieniłem bo oryginalnie ma wyklejankę. Ja wprowadzam amortyzator od 0,8 do 1 mm i jest ok. miałem go już nad rzeką,owszem,jest bardziej miękki od jaxona ale nie aż tyle by w jakiś znaczący sposób obniżał komfort wędkowania. Jak za tą cenę to jest :fajosko:

#2 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 30 styczeń 2011 - 11:31

@Tomik a testowałeś już tego kongera? producent podaje że jest on elastyczny, ciekaw jetem czy nie za bardzo.

#3 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 22:06

Tomik 1970 testuj sprzęt, bo sam myślę o długim bacie

Ale ja już przetestowałem i powiem więcej-nie zamienię na tyczkę . Od dwóch lat łowię na Jaxon XT PRO TURBO POLE 8 m i jest super . Waga bata to 310g więc ręka się nie męczy. Na wielu zawodach chłopaki patrzą ze zdziwieniem jak trzymam za koniec jedną ręką ale jest na prawdę lekki.
Na łowiska od 1m do 3m polecam tą metodę :fajosko:

#4 frochas

frochas

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 29 styczeń 2011 - 14:49

Koledzy czy warto kupić bolonkę firmy GARBOLINO MAGENTA POWER 6m może ktoś z was posiada owy kijek proszę o opinie

#5 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 02 styczeń 2011 - 19:20

Tomik 1970 testuj sprzęt, bo sam myślę o długim bacie tyle tylko, że ja wolę na razie tyczkę :) Ale w przypadku płytkich łowisk, gdzie ryba boi stać się pod brzegiem, taka odległość 7-8 metrów wędki była by najlepsza.
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#6 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:34

Jest bardzo dobrze wyważony i z tego co zauważyłem to dużo szybciej wyciągam rybę z łowiska i zarzucam s powrotem niż robi to kumpel tyczką a przy łowisku o głębokości do 2,5 m odległość łowienia ta sama.
jedyny minus to brak możliwości łowienia na dużym wietrze ale tyką chyba też się nie da.
Powiem krótko-kocham łowić pełnym zestawem ale warunkiem jest waga wędziska przy 8m poniżej 350 gr w przeciwnym razie to porażka :)

#7 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów
  • Koło:Mykanów
  • LokalizacjaCzę100chowa / Nieznanice

Napisano 02 styczeń 2011 - 15:55

Wygodnie Ci się operuje tak długim batem?

#8 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 15:15

Właśnie zrobiłem sobie prezent na Nowy Rok i zakupiłem cos takiego na rzeczne zdzieranie Bacik
Do tej pory łowiłem na Jaxon XT PRO TURBO Pole 800 i mam nadzieje ,że będą podobne parametrami choć Konger jest o 40 gram cięższy.
Przymierzałem się do tyczki ale kocham łowienie pełnym zestawem-to takie finezyjne :)

#9 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 20:27

ten top kosztuje około 600 - 700zł ale biorąc pod uwagę jego "uniwersalność" to nawet po zmianie na jakiegoś sensasa czy mavera będzie służył wraz z nowym kijkiem więc nie jest to jakaś rzecz która odejdzie do lamusa po wymianie tyczki na nową.

#10 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 22 listopad 2010 - 19:38

może teraz załapiesz

no tak , tylko napisz ile dałeś za topa i czy to się opłaci :chmura:

#11 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 16:48

waga całej tyczki z tym topem nie powinna przekraczać 750-800gram

producent podaje ze tyczka wazy 1kg na 11m (pewnie bez korków)

przeczytaj uważniej to co napisałem. Jest napisane wyraźnie, że waga 750-800gram to waga tyczki z topem który dokupiłem a nie z topem oryginalnym. Faktycznie z oryginalnym topem waży kilogram tylko weź pod uwagę ile waży oryginalny top, waży dokładnie 466gram top a ten który dokupiłem nie waży więcej niż 250gram. prosty rachunek:

1000g (tyczka) - 466g (oryginalny top) = 534gram (tyczka bez topu)

534g (tyczka bez topu) + 250g (top reglass) = 784g (tyczka z dokupionym topem)

może teraz załapiesz :chmura:

#12 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 22 listopad 2010 - 16:17

waga całej tyczki z tym topem nie powinna przekraczać 750-800gram

producent podaje ze tyczka wazy 1kg na 11m (pewnie bez korków)
Tomik 1970
Zajrzyj sobie na forum związane bardziej z wędkarstwem wyczynowym,tam znajdziesz więcej informacji nt. tyczki dla początkującego, i może prędzej uzyskasz jakieś dodatkowe informacje
:chmura:

#13 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 22 listopad 2010 - 00:19

zwis mlt nie jest bardzo duży biorąc pod uwagę że jest to karpiowa tyczka, bardzo dużym plusem tej tyczki jest to że pasują do niej topy sensasa (654), jakiegoś mavera i colmica więc topy łatwo dostępne. Sam kupiłem top reglassa po jakimś maverze i łowi się rewelacyjnie jak dla mnie a waga całej tyczki z tym topem nie powinna przekraczać 750-800gram

#14 Romano

Romano

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 372 postów
  • Lokalizacja....

Napisano 21 listopad 2010 - 23:30

Też noszę się z zamiarem kupna jakiejś tyczki i chyba będzie to York warior put over11m dużo osób ją poleca dla początkujących, jest parę groszy droższa od mikado mlt11m, ale za to deczko lżejsza i ponoć ma mniejszy zwis :chmura:

#15 Piterro

Piterro

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 16:48

polecam mikado MLT 11 m, jestem jej posiadaczem i nie mogę wiele złego powiedzieć o niej jak narazie :chmura:

#16 Tomik 1970

Tomik 1970

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów

Napisano 21 listopad 2010 - 15:29

Jako ,że postanowiłem dołączyć do grona tyczkarzy chciałem zakupić tykę ale taka w dobrych pieniądzach oraz która wytrzyma błędy początkującego. Co myślicie o tej tyczka

#17 Guest_Dorian_*

Guest_Dorian_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2010 - 21:47

Ten kosz Colmic to jedna z ciekawszych ofert na rynku. W tej cenie masz wszystko co potrzebne bo kombajn jest od razu bardzo dobrze wyposażony.
Ale jeżeli szukasz czegoś w podobnej cenie to warto jednak dołożyć parę złotych i kupić kombajn Sensas'a.

#18 Guest_pop_*

Guest_pop_*
  • Gość

Napisano 01 październik 2010 - 07:25

Teraz mi zamieszałeś tymi koszami Sensasa i Milo, głównie cały zestaw ma być do bata, Tak ! do bata, nie tyczki :rolft4: chodź tyczka już jest w planach to pomimo tego chciałbym się zaopatrzyć w kombajn z przyczyn czysto technicznych jak np. nęcenie które jest nie dokładne odstawiając bat np. w podpórkę, takżę zależy mi na funkcjonalności tzn. pojemniki na zestaw(w jednym miejscu, a nie rozsiane po całej malutkiej skrzynce :hoold: ), blisko robaki, wygodne i stabile siedzisko i inne mniej lub bardziej ważne drobiazgi. Szczerze powiedziawszy w wędkarstwie spławikowym nie miałem styczności z inną firmą jak Colmic więdz dla tego chce wybrać kolejny produkt oto tej firmy.

#19 mariusz

mariusz

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 766 postów
  • Koło:PZW Śródmiejska
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 30 wrzesień 2010 - 20:21

Ciężko się wypowiadać na temat kombajnów Colmica, gdyż mało kto je ma. Na pewno są bardzo solidnie wykonane a przez co dość ciężkie. Ma to dużą zaletę w przypadku jak się waży trochę.. za dużo. Niestety, minusem jest cena, szczególnie w droższych modelach. Patrz również na koszt osprzętu, który czasami przewyższa wartość kosza. W przypadku standartowych nóżek 25 nie powinno być problemu z dopasowaniem. Zobacz może taką ofertę i się zastanów

kosze
czy

sensas

milo
Koło ,,Śródmiejska"
lat 41

#20 Guest_pop_*

Guest_pop_*
  • Gość

Napisano 29 wrzesień 2010 - 20:03

Zamierzam na przyszły sezon zakupić taki kombajn i zastanawiam się czy ktoś z grona WCP posiada taką o to zabawkę oraz czy może się wypowiedzieć na jej temat, lub po prostu doradzić inne stanowiska do tej ceny.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych