Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilchowickie morze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin

marcin

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 17:33

Fajnie Marcinku
:hoold:

#2 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 05 grudzień 2008 - 00:19

Delikatnie się wspomagaliśmy :spoko:

Na pewno nie święcono wodą. Żaden nie miał nad głową poświaty w kształcie aureoli.

#3 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 05 grudzień 2008 - 00:16

Delikatnie się wspomagaliśmy :spoko:
Nie piszę poprawnie po polsku.
Piłeś-nie pisz.

#4 Guest_ginel_*

Guest_ginel_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2008 - 13:48

Marcin Ty Misiu, te pływadła Ci nie służą. Przeszedł byś się brzegiem rzeki ze 3km :gwiazdki: Fajna wyprawa, a śmiech był spowodowany jakimś płynem, czy tak was naszło?:spoko:

#5 Guest_Olsen_*

Guest_Olsen_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2008 - 00:40

klimat super, zdjęcia ładne, jezioro jest niesamowite, ale tych sandaczy to juz tam raczej nie ma, trafiają sie podobno duże sztuki , jak wszędzie, ale zanim trafi sie taki sezon jak 2004 musi jeszcze kilka lat upłynąć, podobno po tym programie setki ekip odwiedziły juz ten zbiornik, jedni połowili jedni nie , ale z tego co na forum czytałem to jest już przetrzebiony maksymalnie, także pozostało czekać, a może na naszym P taki sezon sie w koncu trafi. miejmy nadzieje

Z moich informacji wynika, że ten film kręcony był co najmniej dwa tygodnie a większość ryb złowiono jednego dnia. Na codzień nie jest to więc takie eldorado jakim przedstawiono je na filmie. A na każdym łowisku zdarzają się sezony lepsze i gorsze, nawet na naszym P (ostatnio bodaj 2005 był rewelacyjny). Podczas naszej wyprawy na Pilchowice spotkaliśmy wędkarza, który dwa tygodnie wcześniej złowił bodaj 19 sztuk jednego dnia. A i od Rawita słyszałem, że takie dni wciąż się zdarzają. Trzeba być tylko cierpliwym, czego na szczęście większości "mięsiarzy" brakuje.

#6 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2008 - 23:49

Jakby na to nie patrzeć to chłopaki z WMH to wędkarze z wysokiej półki. I nikt oprócz nich nie robi w Polsce dobrych filmów o wędkowaniu ( porównując to z Taaka Rybą to powinni dostać Oskara). :rolft4:
Nie skupiają się na jednej metodzie, każdy znajdzie coś dla siebie : i spiningista i karpiarz, stary wyga i nowicjusz. Tylko kiedyś jak gościu twierdził, że wiąże ,,przepony" to mi zajady popękały ze śmiechu - film ,,Feeder i odległościówka".
Szacunek wielki dla Pawła Mireckiego i jego ekipy. A że mają sponsorów i łowią na zagranicznych łowiskach piękne ryby? Tylko pozazdrościć. Ale bez zawiści.
Co ja się nie nakombinowałem gdzie oni łowili te brzany. Nie wiem. Nie mam pojęcia.

#7 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 23 listopad 2008 - 23:06

tak cieszę sie z tego , że promują polskie łowiska wręcz mnie to cieszy. , bo dosyć miałem już tej Skandynawii , bo w Polsce też idzie połapać piękne ryby. Tylko boli mnie to , że jak powiedzą, gdzie co i jak to brać mięsiarska rusza na żer i robi różne cuda. Ale powoli zaczynają robić tak jak mówisz już ostatnie odcinki wmh nie pokazują dokładnie gdzie sie łowi i to mi sie właśnie podoba. Jakaś blokada dla mięsiarstwa jest. I to jest wielki plus dla redakcji wmh
chytaki team blachownia

#8 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 23 listopad 2008 - 22:46

Nawiązują do powyższego, jestem ciekaw, gdzie kręcono " trzy rzeki " z udziałem brzan? Jak ktoś ma takie wiadomości, to na priv :spoko:. Żadnej nie zabiorę.

#9 Guest_Gregor_*

Guest_Gregor_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2008 - 22:34

a no film wmh pokazał iż zbiornik jest bardzo obfity w sandacze i to sandacze pokaźnych rozmiarów i , że idzie na nim połapać ilościowo i podejrzewam , że po emisji tegoż że odcinka zapaliło sie zielone światło dla mięsiarskiej braci .. przykre , ale prawdziwe. Niech lepiej dalej pokazują Skandynawie i resztę świata , bo taki film o pilchowickich sandaczach przyczynił sie tylko do tego , że zbiornik został eksploatowany jak nigdy wcześniej .. A panowie z redakcji wmh mają to w 4 literach bo koło ch.. jak mogą jeździć po całym świecie i łapać sobie piękne ryby na zawołanie .. to do dupy z taką promocją jeśli ma sie ona przyczyniać do takich precedensów ..

Nie mogę się do końca z tobą zgodzić bo przecież redakcja WMH to chłopaki z naszego polskiego pdwórka i powinni pokazywać polskie łowiska. To, że z ich informacji korzystają wedkarze nie do końca preferujący zasadę ,,no kill" to już nie ich wina. Przecież już nie raz Paweł Mirecki & consortes pokazywali gdzie można w Polsce połowić i nie powodowało to wyrybienia łowiska. Mają pokazywać tylko Szwecję albo Islandię ? Zaraz znajdzie się paru mądrali, która zarzuci im, że nie potrafią łowić ryb w kraju. Widzę w ostatnich filmach realizowanych przez nich, że starają sie nie ujawniać gdzie łowili. Ale ktoś kto był tam gdzie kręcili film będzie wiedział gdzie to jest ( tak jak ja wiem dokładnie w którym miejscu realizowali film o łowieniu jazi i kleni na Wiśle)

A wyprawa kolegów fajna i bardzo ładne fotki.

#10 andziol

andziol

Expert

• Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów
  • 1840 postów
  • LokalizacjaCzę-wa, Stradom

Napisano 22 listopad 2008 - 01:41

Fajny artykuł Kumplu wyskrobałeś :!:
Zapomniałeś może o paru (dosłownie) rybkach z teamu " Dzosef józefówka " , ale jako , że mamy Dzień Dobroczynności - to Ci ze Zygmuntemzbigu :rolft4: wybaczamy . Amen .

Nie zapomniał - po prostu nie napisał o nich ( ludzie z centrum Kłobucka już tak mają) :) :udaje: :udaje: .

Fajna wyprawa.
andziol

ART-BUD WYKOŃCZENIA WNĘTRZ

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku
Staram się przynajmniej.

#11 Tomek_1

Tomek_1

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 23:33

Fajny artykuł Kumplu wyskrobałeś :udaje:
Zapomniałeś może o paru (dosłownie) rybkach z teamu " Dzosef józefówka " , ale jako , że mamy Dzień Dobroczynności - to Ci ze Zygmuntemzbigu :rolft4: wybaczamy . Amen .
"Don't worry , be happy ... "

#12 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 21 listopad 2008 - 21:28

Myślę że z sandaczami na Pilchowicach nie jest jednak tak źle- świadczy o tym spora ilość sandaczątek :rolft4: .
Sandacz jest rybą tak chimeryczną, że nie sądzę żeby je tak bardzo przetrzebili, na dodatek specyfika tego jeziora (duże głębokości) powodują że ma się gdzie ukryć.
Piłeś-nie pisz.

#13 chytaki team blachownia

chytaki team blachownia

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 20:03

a no film wmh pokazał iż zbiornik jest bardzo obfity w sandacze i to sandacze pokaźnych rozmiarów i , że idzie na nim połapać ilościowo i podejrzewam , że po emisji tegoż że odcinka zapaliło sie zielone światło dla mięsiarskiej braci .. przykre , ale prawdziwe. Niech lepiej dalej pokazują Skandynawie i resztę świata , bo taki film o pilchowickich sandaczach przyczynił sie tylko do tego , że zbiornik został eksploatowany jak nigdy wcześniej .. A panowie z redakcji wmh mają to w 4 literach bo koło ch.. jak mogą jeździć po całym świecie i łapać sobie piękne ryby na zawołanie .. to do dupy z taką promocją jeśli ma sie ona przyczyniać do takich precedensów ..
chytaki team blachownia

#14 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 15:20

skoro u nas na 490 ha sie da ?? chociaz nie bylo filmu zbiornik ma renome sandaczowego , to pomyśl co sie tam działo po filmie, wiem bo znajomy ma kolege w Jeleniej G.

#15 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 15:08

Film ,,Pilchowickie sandacze,, zrobił zbiornikowi niezła reklamę.Ale czy da się wyłapać tyle sandacza na ponad 200h wody? Chyba jednak sie da :rolft4:
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#16 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 21 listopad 2008 - 14:49

miejmy nadzieje

..że nie...

Bo już w ogóle nie będzie po co tam przyjeżdżać.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#17 Kropa

Kropa

Konkretny Wyjadacz

• Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 14:24

klimat super, zdjęcia ładne, jezioro jest niesamowite, ale tych sandaczy to juz tam raczej nie ma, trafiają sie podobno duże sztuki , jak wszędzie, ale zanim trafi sie taki sezon jak 2004 musi jeszcze kilka lat upłynąć, podobno po tym programie setki ekip odwiedziły juz ten zbiornik, jedni połowili jedni nie , ale z tego co na forum czytałem to jest już przetrzebiony maksymalnie, także pozostało czekać, a może na naszym P taki sezon sie w koncu trafi. miejmy nadzieje

#18 skorupa

skorupa

Expert

• Admin
  • 1637 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 20 listopad 2008 - 10:26

Krótka fotorelacja z polowania na pilchowickie sandacze, które miała okazje odbyć ekipa WCP w składzie Zygmuntzbigu, Tomek1, Olsen, Przemek M, i ja.

Podróż mineła nam szybko, i już o 23 :rolft4: meldujemy się w pilchowickiej Rybaczówce . Chwila niepewności-czy zostaniemy wpuszczeni lub rozszarpani przez pieski, i już można rozpakowywać graty.
Dołączona grafika

Przygotowywanie sprzętu i ostrzenie haków.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zygmuntzbigu smaruje gumy atraktorem smrodliwym, cięzko było wytrzymać :fajosko:

Dołączona grafika

Tomek wprowadza namiary do GPS na pilchowickie miejscówki, na wodzie okaże się że do najbliższej ma 1134 km :hehehe:

Dołączona grafika

Przed wyjazdem straszono nas łodziami. W mojej rosła tylko trawa, natomiast Przemek M więcej czasu przeznaczył na wylewanie wody niż połowy.

Dołączona grafika

Wędkowaliśmy w tak pięknych okolicznościach przyrody, i do tego niepowtarzalnej

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwsza ryba wyprawy

Dołączona grafika

Krótka przerwa na wymianę spostrzeżeń.

Dołączona grafika

Dzosef józefówka team w akcji

Dołączona grafika

Takie są skutki zabierania Olsena na łódź- zaraził mnie :rolft4:

Dołączona grafika

Wieczorem obowiązkowy "pokerek"

Dołączona grafika

Pula do zgarnięcia

Dołączona grafika

Największa ryba wyprawy padła drugiego dnia.

Olsen-król polowania

Dołączona grafika

Na koniec Zygmuntzbigu zrobił sobie test wydolnościowy.

Dołączona grafika

Który zdał bez mrugnięcia okiem.

Dołączona grafika

Na koniec odwiedziliśmy zaporę

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na koniec pamiątkowe zdjęcia obu teamów

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I całej ekipy

Dołączona grafika

Ogólnie wypad udany, może nie pod względem wędkarskim-padło tylko 7 sandaczy, 2 szczupaki i kilka okoni, ale co uśmialiśmy się to nasze :rolft4:
Zbiornik przepięknie położony, widoki bajeczne, jednak masa plastiku na brzegach wygląda tragicznie.

Dzięki wszystkim za wyprawe.
Do następnego razu.

Special thanks for Jasiu za wypożyczenia auta.
Piłeś-nie pisz.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych