Skocz do zawartości

Klejonka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 26 październik 2008 - 21:39

Najlepsza tania muchówka jaką miałem Perseus 2,7m 4/5 - polecam na początek. Najtańszy młynek około 35 zeta.

#2 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 177 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 26 październik 2008 - 18:28

Jaxon

Kurde Lewy widział gdzies jeszcze tańsze ale nie moge znaleźć.... :spoko:

widziałem ale nie ma już tego taniego kija na tamtej stronie :oczko:

#3 Guest_adiiiikk_*

Guest_adiiiikk_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2008 - 16:21

No i teraz wybór... mam 100 złociszy(wiem ze mało) i nie wiem co zrobić. Kupić nowy młynek do spinningu czy wędkę do muchy? no razem ze sznurem i kołowrotkiem to zapłacę koło 200... co raczej szybko nie nadejdzie... :oczko:

#4 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 26 październik 2008 - 12:44

Jak tak dalej będzie to za dwa lata trzeba będzie zorganizować muchowe zawody WPC

Szkoda że w tym roku się nie udało,był bym może w pierwszej piątce :oczko: :spoko:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#5 Guest_WS_*

Guest_WS_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 23:13

Na początek od siebie mogę polecić Orion fly(wędka) i Beta Fly(kołowrotek) mimo, że z Jaxona na początek świetnie się spisuje, teraz po dwóch latach używam tego sprzętu rzadziej, ale nadal spisuje się świetnie.
Warto przyciąć na kołowrotku(w sumie służy jako magazyn na sznur) i na wędce i kupić porządny sznur. Odradzam Cortland fair play, straszny szajs.

#6 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4901 postów

Napisano 25 październik 2008 - 22:42

Widzę, że się powoli rozprzestrzenia. Będę musiał się przyłożyć bardziej :oczko:, bo do tej pory tylko suchą trenowałem, a i tak dopiero w tym roku jakoś mi te rzuty zaczęły wychodzić.

#7 Guest_adiiiikk_*

Guest_adiiiikk_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 22:29

Spinning to moja ulubiona metoda. Tylko jak mam dosięgnąć lipionki? Głównie o nie mi chodzi bo pstrągale to ze spinem dojde. :oczko:

#8 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 25 październik 2008 - 22:21

Co sie dzieje na tym świecie :oczko: Kiedyś muszkarstwo na naszym forum stało w szarym zaścianku ,a dziś nawet powoli spinning ustępuje swa popularnością.Biorąc pod uwagę ,że w przyszłym roku swoja przygodę z muchą ma zacząć przynajmniej siedmiu unserów tego forum (jak nie więcej,tyle mi wiadomo )inne metody już chyba całkowicie zostaną odstawione na boczny tor.Jak tak dalej będzie to za dwa lata trzeba będzie zorganizować muchowe zawody WPC :spoko:
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#9 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 25 październik 2008 - 22:19

Adiiiikk,poczytaj trochę nasze forum(wędkarstwo muchowe).Jest tam kilkadziesiąt pytań i odpowiedzi na interesujący Cię temat.
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#10 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 22:12

Jaxon

Kurde Lewy widział gdzies jeszcze tańsze ale nie moge znaleźć.... :oczko:

#11 Guest_adiiiikk_*

Guest_adiiiikk_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 22:06

No wlaśnie patrząc na Make i te Lipionki aż gęba mi się otwierała... :oczko: :spoko:

#12 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 21:59

O przyssam się do tematu bo też chce rozpocząć moją przygodę z muchówką (szczerze przyznam że skłoniły mnie do tego wyniki Maki czy Bertusa :oczko: )

#13 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 25 październik 2008 - 21:16

Poczytaj. KLIK

#14 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 25 październik 2008 - 21:15

adiiiikk tych pytań związanych z łowieniem na muchę będziesz miał jeszcze tysiąc.Proponuje kupić książke w stylu ,,ABC Wędkarstwa Muchowego,,(ja tak zrobiłem :oczko: ),albo poczytać w internecie jest tego pełno.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#15 Guest_adiiiikk_*

Guest_adiiiikk_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 21:03

No dobra ale jak to się wiąże wszystko? Tam są jakieś przypony koniczne żyłki i inne zabawki... Jaką to ma długość proporcjonalnie do wędki?

#16 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 25 październik 2008 - 20:54

Wszystko zależy jaką metodą chcesz łowić. Ale na początek pływający.

#17 Guest_adiiiikk_*

Guest_adiiiikk_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 20:49

Spoko jeżeli ją tylko znajdziemy to napewno wrzucę jakieś zdjęcia :oczko: A właśnie sznur pływający czy tonący?

#18 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów

Napisano 25 październik 2008 - 20:32

Na poczatek kup węgiel najlepiej tani bo nie wiadomo czy zabawa z muchą Ci się spodoba a klejonkę sprzedaj mnie :oczko:

I nie zaczynaj od następnego sezonu tylko od zaraz, długie zimowe wieczory wiec podszkolisz się sporo.

#19 Guest_adiiiikk_*

Guest_adiiiikk_*
  • Gość

Napisano 25 październik 2008 - 19:53

Słuchajcie od następnego sezonu zaczynam także przygodę z muszkarstwem . Rozmawiałem z dziadkiem i powiedział, że ma taką starą muchówkę "klejonkę" i jeżeli chcę to może mi jej poszukać. Więc pytanie moje takie: :spoko: Czy jest sens sie w to bawić czy lepiej od razu kupić jakiegoś sraxona nowego? :oczko:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych