Skocz do zawartości

Sandacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 mlody

mlody

Doświadczony Majtek

• Użytkownik
  • 361 postów
  • Koło:Okoń-Cz-wa

Napisano 15 maj 2014 - 15:57

Nie trzeba od razu posądzać kogoś o kłusownictwo :oczko:

Użytkownik mlody edytował ten post 15 maj 2014 - 16:06

#22 Sławo86

Sławo86

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 17 maj 2014 - 14:58

Jeżeli wcześniej Chciałbyś zasięgnąć informacji na temat ryby,która jest w okresie ochronnym i chcesz się przygotować w jakiś sposób do jej złowienia w dniach,w których ten okres się skończy,to z góry musisz założyć,że zostaniesz skrytykowany :nerwy: :nerwy: :nerwy: i postrzegany jako kłusownik lub miesiarz :jesc: ,bo pytasz za wcześnie.Morał z tego taki,że nie ma sensu co pytać,bo dostaniesz taką odpowiedz jak Ja.Zauważyłem,że ta stronka zmienia się z roku na rok co gorsze na gorsze.RESPECT dla tych,którzy z chęcią wpisują WCP w google.Miłego weekendu. :papa2:
Montaż Drzwi i Okien(POLECAM)

#23 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 805 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 17 maj 2014 - 21:07

Ktoś tu musi zjeść Snickersa, bo zaczyna strasznie gwiazdorzyć :naughty: :smaczek:
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#24 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 17 maj 2014 - 22:49

Spokojnie spokojnie.
Kolega Sławo zadał normalne pytanie, za dwa tygodnie "okres" u sandaczy się kończy, i będziemy mogli je legalnie "młócić" :)
Za to kolega Mepsik chciał tylko wyraźnie podkreślić że "okres" jeszcze trwa, i tyle. :)
.. i każdy ma swoją rację, a ja się z Wami zgadzam :)

A WCP to
była garstka wspaniałych wyjątkowych indywidualności którzy się nawzajem nie akceptowali.
Czasem się udaje ich razem do kupy zebrać :)

Pozdrawiam
RadaR

#25 Marekcz

Marekcz

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 18 maj 2014 - 00:10

Spokojnie spokojnie.
Kolega Sławo zadał normalne pytanie, za dwa tygodnie "okres" u sandaczy się kończy, i będziemy mogli je legalnie "młócić" :)/>
Za to kolega Mepsik chciał tylko wyraźnie podkreślić że "okres" jeszcze trwa, i tyle. :)/>
.. i każdy ma swoją rację, a ja się z Wami zgadzam :)/>

A WCP to
była garstka wspaniałych wyjątkowych indywidualności którzy się nawzajem nie akceptowali.
Czasem się udaje ich razem do kupy zebrać :)/>

Pozdrawiam

Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
A.Einstein

#26 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 18 maj 2014 - 22:27

Witam,wraz z konczącym się okresem ochronnym tej przepięknej ryby,chciałbym Was spytać,gdzie można zmierzyć sił z tą oto rybą,nie koniecznie musi to być Poraj czy Ostrowy,czy słyszeliście cos o sandaczach z Wawszkowizny(okręg Piotrków)???

Wiedzę że "idą" dwa te same tematy...
Z mojego jedynie doświadczenia ...
Koniecpol na martwą rybę w nocy.
Pilica na wysokości Maluszyna metoda podobna.
Paprocany spinning.
Wisła spinning.
Poraj...wiadomo
@Sławo86 ... są takie fora gdzie temu Panu ze zdjęcia wymordowali by rodzinę do trzeciego pokolenia. Więc luz , poza tym @Mepsik chyba zaczął filozofować Dołączona grafika albo pić przy kompie.

Załączone miniatury

• morrum.jpg

Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#27 RadaR

RadaR

MISTRZ WCP - Fly Fishing

• Użytkownik
  • 1028 postów
  • Koło:OKOŃ
    SALMOKLUB
  • LokalizacjaJura

Napisano 19 maj 2014 - 15:12

Kolego Jasiurski, zaznacz proszę że własnoręcznie to zdjęcie zrobiłeś.. :rool1:
RadaR

#28 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2561 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 19 maj 2014 - 16:10

Tak zdjęcie wykonałem sam.
Wiele bym dał żeby być na miejscu tego wędkarza.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#29 buller

buller

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 191 postów
  • Koło:Okoń
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 maj 2014 - 17:37

Wiele bym dał żeby być na miejscu tego wędkarza

Dołączona grafikaĆwicz Jasiu ćwicz, a kiedyś przyjdzie ten dzień i będziesz pływał w strumyku dzierżąc w ręku tę swoja muchówkę, a na końcu linki taki potwór będzie robił z Tobą co będzie chciał!Dołączona grafika
Gregor75/ Urodziłem się zmęczony, a żyje żeby wędkować...

Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#30 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 20 maj 2014 - 08:43

Jeżeli wcześniej Chciałbyś zasięgnąć informacji na temat ryby,która jest w okresie ochronnym i chcesz się przygotować w jakiś sposób do jej złowienia w dniach,w których ten okres się skończy,to z góry musisz założyć,że zostaniesz skrytykowany

Nie burz się tak, bo admini posądzają mnie o picie przy kompie ;), a prawdą jest, że ten portal się zmienia... Mieli już tutaj swoje 5 minut różni ignoranci - orędownicy melioracji, bo im działeczki nad samą wodą podlewa, zwolennicy odstrzału bobrów, bo spuściły im drzewko na ulubioną miejscówkę i wydr - bo nie przestrzegają wymiarów i wpieprzają 40 cm szczupaczki... Ostatnim kwiatkiem był marcowy post w hydeparku: "Wybór łowisk na wiosnę - łowiska drapieżców". Brakuje już tylko wątku: "gdzie planowane kontrole, bo nie wykupiłem se karty" :mur: Sorki, jeśli ci się na wyrost oberwało :czesc:

#31 karlos

karlos

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 11:14

Dodam może coś w temacie :)
Jeśli chodzi o przynęte na sandacza to głownie kieruje sie porą roku. Sandacze łowie głównie na Blachowni ,tam jak wiadomo dominuje z drobnicy leszczyk i płoteczka.
Początek sezonu to wyłącznie płotka i to duza 15-18 cm. środek lata to leszczyk ok 12-15 cm. Na jesień już nie ma reguły.
Co do zbrojenia-przynęte zbroję przy pomocy igły, bez tego szanse na skuteczne zaciecie są prawie zerowe. Kiedyś o tym pisałem
ale dostałem ostre baty że morduje rybki ;)
W zasadzie nie używam trupka, żywa przyneta jest dużo skuteczniejsza. Blokuję żyłke na blanku recepturką i czekam aż sandacz ją wyrwie.
Po odjechaniu 10-15 metrów przicinka i powinien siedzieć jeśli jest słusznych rozmiarów, patyki nie wieszają się na taki zestaw, i o to chyba chodzi :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych