Skocz do zawartości

Zbiornik Hadra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 03 lipiec 2013 - 16:33

To raczej bajoro ... kolejna perełka w częstochowskim okręgu.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#62 TStobi

TStobi

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:05

Koledzy. A czy ktoś teraz ostatnio tam wędkował? W 2014 roku? Jeśli tak to prośba o jakieś informacje jak wygląda aktualna sytuacja.

#63 michalwestham19

michalwestham19

Pretendent

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 18:25

Ja jeżdżę w tym roku dość często. Biorą wpuszczane karpie i płoć.
Wędkarstwo nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem;)

#64 mariusz.76r

mariusz.76r

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 26 maj 2014 - 10:26

Witam byłem na zbiorniku w sobotę karpie z pleśniawką na Lisowie jest tak samo odechciewa się łowić i płacić składki .

#65 Krzychu

Krzychu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 26 maj 2014 - 21:53

Byłem razem z kolegą "mariusz.76r"(pierwszy raz na zbiorniku) po 4 godzinach bezrybia i pierwszym braniu pomyślałem zaczyna się coś dziać. Ale po wyholowaniu ryby zwinąłem wędki i poprostu pojechałem do domu, odechciewa się łowienia kiedy wyciąga się karpia niedużego, przypuszczam że z jesiennego zarybienia bo około 35cm całego w pleśniawce(rzygać się chce). Rozmawiałem z innymi wędkarzami co siedzieli tam dwa dni, z tego co mówili to na 10 karpi 9 było chorych, czy nasz związek nie potrafi zarybić zdrową rybą zbiorników? To nie pierwszy i zapewne nie ostatni spi....y zbiornik chorą rybą. Wiadomo za mniejszą kasę można zarybić większą ilością tańszej (chorej) ryby, albo znajomości robią swoje. Panowie z PZW zastanówcie się. Niedługo nie będzie gdzie łowić bo wszystkie zbiorniki będą skażone a ryby będą się zarażać jedna od drugiej. Przypuszczam, że moje wypociny i tak nic nie zwojują ale chciałbym żeby koledzy wiedzieli co jest grane. Pozdro.

Użytkownik Krzychu edytował ten post 26 maj 2014 - 21:54

Krzychu - Koło "HUTMAR ART - FISH"
Dołączona grafika Piszę poprawnie po polsku

#66 tomaszpachalski

tomaszpachalski

Bosman Wędziska

• Użytkownik
  • 831 postów
  • LokalizacjaStarokrzepice

Napisano 26 maj 2014 - 22:34

Skoro jesteś pewien, że związek zarybia chorą rybą, to albo Ty ją sprzedajesz, albo jestes znakomitym ichtiologiem.

Użytkownik tomaszpachalski edytował ten post 26 maj 2014 - 22:37

Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#67 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 27 maj 2014 - 07:32

Albo jedno i drugie.

Fakt jest taki że ryba choruje a to nie jest dobra informacja.
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

#68 Damian

Damian

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 74 postów
  • Koło:POLITECHNIKA
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 27 maj 2014 - 08:56

Nie koniecznie zarybili chorą rybą. Jeśli woda jest "nieświeża" to ryby zaczynają chorować. Bardzo możliwe że ta woda jest zanieczyszczona tylko na pierwszy rzut oka tego nie widać.

#69 Mepsik

Mepsik

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 295 postów

Napisano 27 maj 2014 - 10:36

Skoro jesteś pewien, że związek zarybia chorą rybą, to albo Ty ją sprzedajesz, albo jestes znakomitym ichtiologiem.

Albo w PZW nadal kwitnie ignorancja, mi że większość wędkarzy ma od lat ugruntowane i uzasadnione zdanie nt. tej instytucji...
Niestety - sam od wielu lat obserwuję, że ryby ze świeżych zarybień są chore. Nie wszędzie i nie zawsze, ale zdarza się to często. Mają pleśniawkę, jeszcze częściej wrzodzienicę (ziejące krwawe dziury w ciele). Są to choroby, które potrzebują czasu na rozwój, a zimą nie mogą się rozprzestrzeniać między rybami. Więc wnioski są proste - podczas wielu zarybień do zbiorników trafia spora ilość chorej ryby - niestety! Byłem też kilka razy świadkiem zarybienia, gdzie ryby były zrzucane z ciężarówki na brzeg, a potem przewalane łopatami do wody. Takie są FAKTY!

#70 Krzychu

Krzychu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 27 maj 2014 - 20:18

Kolego "tomaszpachalski" i "Marcin.1981" jak nie orientujecie się w sytuacji na naszych zbiornikach odnośnie coraz częstszego spotykania chorych ryb to pogadajci czasami z innymi wędkarzami i nie wymądrzajcie się. To nie jest jedyny zbiornik i nie mówcie Panowie, że woda nie świeża bo to nie jest problem, który można zauważyć tylo w tym roku. Niestety, jest coraz gorzej i co roku przybywa zbiorników skażonych chorą rybą. I prosił bym aby inni się wypowiedzieli na ten temat, bo napewno rozmawiając z innymi wędkarzami można się dowiedzieć dzie pojawiają się chore ryby. Bez urazy ale teksty "albo Ty ją sprzedajesz" nie pomogą w naprawie sytuacji ale .... szkoda odpowiadać na tak płytkie teksty.
Jeszcze raz bez urazy.

#71 Marcin.1981

Marcin.1981

Podawacz Piwa

• Użytkownik
  • 231 postów
  • Koło:Irydion
  • Lokalizacjaokolice Częstochowy

Napisano 27 maj 2014 - 20:34

Kolego "Krzychu" nie czuje się urażony, mam nadzieję że Ty też nie.
Dla Twojej informacji powiem Ci że orientuje się troszkę w sytuacji naszych zbiorników, również widziałem ryby z pleśniawką w innym zbiorniku ale na pewno nie zarażonym w taki sposób jak opisujesz sytuację w zbiorniku Hadra
Wędkarstwo Moje Hobby
"Zawsze jest dobry dzień na ryby (...). Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą"

#72 Krzychu

Krzychu

Miejscowy Podglądacz

• Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 27 maj 2014 - 20:55

Jest ok Kolego, ale z tego co wiem,z rozmów wędkarzy tam łowiących i z nimi, to właśnie o ten sposób chodzi i na pobliskim zbiorniku wg nich jest to samo. Jest to duży problem i mam nadzieję, że zainteresuje to odpowiednie osoby. Pozdrawiam.

Użytkownik Krzychu edytował ten post 27 maj 2014 - 20:55

#73 Lewy1106

Lewy1106

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 183 postów
  • LokalizacjaNesoya

Napisano 05 maj 2016 - 22:40

Siemanko, może odświeżymy temat zb. Hadra ? Coś się tam dzieje ? Coś tam w ogóle pływa poza krasnopiórkami do 5 cm ? Byłem dzisiaj przejazdem przez godzinkę, urokliwy zbiornik pierwszy raz odwiedziłem, jeszcze nie jest totalnie zarośnięty, więc można łowić. Jakieś opinie, sugestie ? może być na pw ofkors.Załączony plik  IMAG0084.jpg   1,01 MB   49 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG0085.jpg   870,41 KB   61 Ilość pobrańZałączony plik  IMAG0087.jpg   994,7 KB   34 Ilość pobrań

#74 piot

piot

Prawie Jak Wędkarz

• Użytkownik
  • 407 postów

Napisano 06 maj 2016 - 00:36

Chyba mnie pamięć nie myli, ale na tym jeziorku jest rekord Polski w temacie-szczupaka

#75 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 11 maj 2016 - 00:11

Chyba Cię myli Piotrek ( brałeś jakieś dragi pewnie, ale spoko:) ) poniekąd w Nidzie, choć to też nie jest pewne.
A żeby było śmieszniej, to to ponoć jest grudzień:to ponoć jest Wacław Biegan i ponoć to jest grudzień, a coś koleś w futrze nie stoi.,
i mało tego:
Byli lepsi, ale go poniekąd hodowali.
Albo ten Wacek miał po ch.ju wzrost? Jakieś 1.05, albo to bujda:).

Użytkownik edvis edytował ten post 11 maj 2016 - 00:20

#76 aigle

aigle

Admin

• Admin
  • 2617 postów
  • Koło:Starówka
    Salmoklub Częstochowa
  • LokalizacjaCzestochowa

Napisano 11 maj 2016 - 00:18

@piot pomylił zbiorniki ... kilka lat temu było tak.
Casting leczy kompleksy krótkiego kija :-)

#77 edvis

edvis

Expert

• Użytkownik
  • 4927 postów

Napisano 11 maj 2016 - 00:23

A już dawałem sobie obciąć, że coś przywalił :)/>. Piotrek oczywiście.

Użytkownik edvis edytował ten post 11 maj 2016 - 00:23

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych