Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co słychać ( z "muchą") nad wodą?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ariel_*

Guest_ariel_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2008 - 23:12

Powiem szczeże ,tez mam jaxona - crystalisa i nienazekam .Pod streamera kl. 7-8 sztywniach .Pare rybek wyciągnolem na niego . :rolft4: przedewszystkim szczuple się czepialy .Ale dobry jest pod troć lub pstrąga pozdrawiam :tra:

#2 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 08 czerwiec 2008 - 21:04

Miałem na oku Greysa właśnie czwóreczkę ale jakoś przeszło :rolft4: Jak by nie było Cortlandem z tej serii miałem okazję pomachać i w ręce mi leżał idealnie dlatego się zdecydowałem :chmura: Jaxona Persus mam przejściowo i kręcę nosem :spoko:

#3 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 08 czerwiec 2008 - 20:56

Mnie wczoraj uciekły 2 kije na blankach Toray za psie pieniążki :chmura: kijki podobne ponoć w akcji do kijków z wyższej póki Scott-a lub SAGE. Ale nie piszę tylko dlatego że te kije kosztują fortunę :spoko: Ale dlatego że sprzedane były za cenę poniżej 300 pln z przesyłką, a były to nowe kije z dożywotnią gwarancją :rolft4:

#4 Guest_ariel_*

Guest_ariel_*
  • Gość

Napisano 08 czerwiec 2008 - 20:12

Cortlandy mają piękną akcję.Ale nieoddałbym Greysa za żadne skarby :) hmm no może za Hardyego -ale to inna bajka :rolft4: :chmura: Dla początkujących polecałbym coś tańszego np. firmy D.A.M Forrester Speed 9'' kl. AFTM-5-6:) 4 częściówki +tuba.
Osobiście wolę kijki o ostrej akcji (taki pod streamera) :oczko: Kolega ma jaxona Orion AFTM5-6 już 3 rok i jakoś nienażeka.Bo przedewszystkim to człowiek łowi ryby ,nie wędka .Pozdrawiam i poplątania życzę :spoko:

#5 bertus

bertus

Expert

• Użytkownik
  • 1493 postów
  • Koło:Kłobuck
    Salmoklub Częstochowa

Napisano 30 maj 2008 - 22:15

Fajny kijaszek :rolft4:
"Wędkarstwo muchowe to najpiękniejsza rzecz na świecie jaką można robić na stojąco"
Piszę poprawnie po polsku

#6 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2008 - 21:48

Okazja, że tak powiem :rolft4: Wysoka półka to nie jest ale w kraju jest niedostępna cała seria tej marki :rolft4:

#7 Guest_Eddie_*

Guest_Eddie_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2008 - 21:34

Jakaś wyższa półka? :rolft4:

#8 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2008 - 21:27

Ciekawe jakie wyniki będzie miał Maka jak dostanie ten kijek w swoje ręce :rolft4: Cortland CX 380 dł. 8' 00", sznurek #4, 3-składowy

Załączone miniatury

• IMG_7426.jpg
  • IMG_7427.jpg

#9 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2008 - 22:47

Opisy łowiska już jako takie znalazłem. Chodzi mi głównie o muszki i może jakieś podpowiedzi. :spoko: Jedynie chciałbym się dowiedzieć czy w jeden da radę to przejść całość. :fajosko:

#10 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 23 maj 2008 - 22:19

Postaram się opisać Wisłę w "Łowiskach", ok?
Powiem jedno - warto. Podobnie jak San-odcinek specjalny (jeszcze droższy i limit dzienny 25 osób na całe łowisko).

#11 Guest_butch69_*

Guest_butch69_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2008 - 19:50

Panowie mam zamiar wybrać się w sierpniu na odcinek Wisły a konkretnie łowisko "Wisła Mała". Z tego co wiem to niektórzy z was tam bywają. Więc proszę o jakieś info na temat tego odcinka, jakie muchy itp. oraz czy warto, bo cena za jeden dzień łowienia jest dość konkretna. :fajosko:

#12 Maka

Maka

Pretendent

• Użytkownik
  • 1086 postów
  • Koło:Ostrowy

Napisano 12 maj 2008 - 22:27

Dokładnie. Dziś nad wodą było czarno, zapewne chrust się roi. Zaczyna się coś ruszać i myślę że na dniach ... :rolft4: trzeba będzie odstawić spinnig.

#13 Danek

Danek

Expert

• Wędkarska Częstochowa
  • 3551 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 12 maj 2008 - 22:07

Majówki jeszcze nie ma

Wydaje mi sie ze wczoraj widziałem pierwsze pojedyncze sztuki. Nigdy ich tam dużo nie bywało co prawda, ale rójki jeszcze nie ma.
Róbta co chceta, ja i tak swoje wiem

C&R

Dołączona grafikaJeszcze piszę poprawnie po polsku

#14 Jędrek

Jędrek

Forumowy Specjalista

• Użytkownik
  • 554 postów

Napisano 12 maj 2008 - 22:01

Czekamy, czekamy.

Teraz roi się chruścik, mniejsze jętki. Majówki jeszcze nie ma.

#15 pike22

pike22

Nieśmiały Gaduła

• Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 12 maj 2008 - 12:13

Pytanie jak w temacie. Ja niestety nie łowię "na muchę" (może jeszcze kiedyś spróbuję) tylko spinninguję, ale w końcu rzeczki i ryby prawie te same.
Byłem ostatnio parę razy z rzutką na podczęstochowskich "górskich" rzeczkach i wyniki miałem średnie. Zaobserwowałem natomiast "poruszenie" wśród robactwa nad powierzchnią wody. Obserwowane potokowce nie przekraczały z pewnością wymiaru ochronnego, ale dość ostro i widowiskowo reagowały na przelatujące nad powierzchnią owady. Miło było patrzeć. Z woblerkami i blaszkami - te i większe "kropki"- już nie chciały tak współpracować. Ciekaw jestem jak z wynikami u kolegów muszkarzy. Czyżby "ruszyła" już tzw jętka majowa?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych